» »

GTA IV problemi

GTA IV problemi

Peppermints ::

Gta IV mi že odkar sem ga nabavil stalno dela probleme. Na začetku se mi je špil stalno sesuval, potem pa sem ga po enem tednu zafrkavanja končno uspel na nek način usposobiti s tem da sem inštaliral service pack 3 (prej sem špil zaganjal u compatibility mode-u) in si zloadal patch 1.0.4.0. Pred tem sem probal skorajda vse možno, ampak nič ni delovalo, špil se mi je po desetih minutah igranja vedno sesul. Ko sem ga končno usposobil mi je delal perfektno kakšne tri ure, nato pa, ko sem špil zaprl in ga čez kakšno uro spet zagnal, se je sesuvanje spet začelo in špila nikakor ne morem več spravit v delujoče stanje. A zna kdo slučajno pomagat, oziroma ve kaj kar bi lahko probal?

Specifikacije:
intel q9400
radeon 4870
3gb ram
  • zaklenil: Rotaidal ()

__Devil__ ::

Kateri windows maš? xp?

Meizu ::

Kako ti ga je sploh uspelo inštalirat? Meni se sploh inštalirat ni hotel, dokler nisem naložil SP3 gor...

@Devil - Jp, XPje ima. Vista valda nima še SP3 zunaj ane... :\

Fajn bi blo, da nam opišeš to sesuvanje, kako je izgledalo. Ker po tvojem opisu sodeč bil lahko kriv sam špil, mogoče komponente, ali kaj tretjega. Skratka vse. Malce poročaj.

Sicer pa - imaš nanovejše gonilnike gor?

Robert_S ::

Ali imaš nafriziran proc al pa grafo ? Kere rame ker napajalc?

__Devil__ ::

sem pač povedal meizu, ker se najde kdo ki res neve za win xp sp3.

Peppermints ::

Ko sem najprej inštaleral špil mi je neki zajebavu installer za sp3, pa sem na enem forumu prebral da lahko špil vseeno zaženeš, če naštimaš da ga zažene v compatibility mode za windows 2000. Špil se mi je od takrat naprej ne glede na to kaj sem probal sesuval konstantno. Pribljižno pet do dvajset minut po tem ko ga zaženem zamrzne, na ekranu nastanejo kvadratki, zvok dela naprej. Potem ekran počrni in moram restartat računalnik. Ko mi je končno uspelo naštimat na računalnik sp3 sem mislil da sem se problema znebil, ampak, kot se že reku, se ga nisem.

Ram je corsair, napajalnik pa mislm da je thermaltake, ampak nisem ziher, od fotra komp namreč. Niti proc niti grafa nista nič overclockana. Driverji so najnovejši.

Engineer_SLO ::

nekaj ne štima z grafično,verjetno pregrevanje......
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Peppermints ::

Nop, grafična se mi ne pregreva, proc tudi ne.

g. Oden ::

Nop, grafična se mi ne pregreva, proc tudi ne.


Potem je pa hin, kajti tisti "kvadratki" nedvomljivo pričajo o težavah grafične.

Denis_91 ::

Se opravičujem za nevmesno, ampak jz tut mam problem. Jz sm mel naložen original GTA IV pa je čist lepo delal. Dans sm pa formatiru računalnik in zdej ko hočem GTA nazaj inštalirat mi napiše da ni kompatabilen s sistemom. A mogoče kdo ve kaj bi to blo narobe?

Robert_S ::

Jah ,seveda da ni , če si pa Win 98 gor naložu:))

Denis_91 ::

Ne windows 95 sm dal gor. Pomoje tut. Nč druga ni blo narobe ko to, da sm pozabu inštalirat SP1. Zdej pa s5 lepo dela.

Denis_91 ::

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Denis_91 ()

Peppermints ::

če je problem u grafični, a se ga da s kakimi novimi driverji zrihtat? ziher sem da ni totalno pokvarjena ker crysis lahko popolnoma normalno igram...

Pippo389 ::

Jz Mam Enak Problem :(
Mam Visto

Grafična Kartica: Nvidia 9800GT
Procesor: Amd Dual 2.6

Po nekaj minutah igre začne neki piskat v PCju in nato čez kakšno 2 minuti se mi sesuje:(

To se dogaja Vedno

Sry če motim....

__Devil__ ::

mogoče je kriv napajalnik?

Denis_91 ::

Al pa je možno tut da se ti procesor preveč segreje. Men je tut to nardil po dobrih 45 minutah igranja, dolker nism menju hladilnika na procesorju.

Pippo389 ::

Aha Neki ki neki začne piskat in sesutje... :S

chicolino ::

da ne odpiram druge teme.. mene zanima kje v registru oz v kateri datoteki se shrani serial pri gtaiv?

Denis_91 ::

A mogoče kdo ve zakaj računalnik totalno zašteka in ga je treba resitirat, če gledam uvodne filmčke pred vsako misijo? cca. po 1 minuti frizne, pa se ne odtaja:))

TehDucky ::

Si probov na sonce dat ?

@ Maš original slučajno ? :O

Denis_91 ::

ne, na sonce pa žal nism dal, ker mam comp v sobi pa ne pride sonce do njega :)) Ja mam pa original, pa dokljer nism formatiru compa mi to ni delal.

Yohan del Sud ::

Heh, načeloma bi moralo delat, ampak a si pogledal drobno tiskani del zahtev. Tam se zna kaj čudnega včasih znajti. Sicer pa še en praktičen, a skrajni nasvetek. Naloži si kakšen demo z istim ali podobnim (grafično) igralnim srčkom (guglaj, meni se ne da) in poročaj, če bo kaj podobnega dogajalo. To je pač zelo zahteven špil in samo po golih specifikacijah ne dela vsakemu. Žal. Napaka je lahko zelo banalna, ampak posledice čutiš sam.
www.strancar.com

Denis_91 ::

Hja, ka čmo. Ampak čudno mi je to, da kokljer nism formatiru računalnika je igrca delala čist lepo ;((

Mentalist ::

LP

Imam original GTA IV in mi šteka ni važno na kakšni resoluciji je, mam pa I7 Saphire 4870 1GB pa 3gb rama.

Kaj je to krivo?
Lool.

ziga1990 ::

ker procesor imas

__Devil__ ::

I7 = i7 ? keri model?

Mentalist ::

I7 920
Lool.

Rotaidal ::

Ena tema o težavah bo dovolj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GTA 4 PC (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Igre
1590141954 (11161) meho7
»

GTA 4 ne dela (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
637242 (3755) DarwiN
»

GTA IV BlueScreen

Oddelek: Igre
341721 (1109) Panther
»

Nasvet za upgrade Motherboard in Procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
516413 (4858) ncc2000
»

nVidia GeForce 9800GT 512MB (par vprašanj) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
563869 (2863) Lynx

Več podobnih tem