» »

operacijski sistem

operacijski sistem

barca ::

Kolega mi je dal prenosnik, na kateremu im Linux instaliran. Kaj postopek za instalacijo Windowsa je isti kot ce bi mel Windows instaliran - vstavic bootable cd od windowsov in te potem samo vodi naprej ?
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

darkolord ::

Ja.

barca ::

Khm... sem probal, mi je bootalo iz cd-ja. Mi pa javi naslednji problem:

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.
If this is the first time you're seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow these steps:
Check for viruses on your computer. Remove any newly installed hard drives or hard drive controllers. Check your hard drive to make sure it is properly configured and terminated.
Run CHKDSK /F to check for hard drvice corruption, and then restart your computer.

Technical information:
*** STOP: 0x0000007B (0xF78D663C, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)


Rad bi pa instaliral XP-je, instaliran pa imam openSUSE 11.1 (x86_64)

Mi lahko kdo pomaga ?
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

Poldi112 ::

Si naredil kar piše (chkdsk)?
Drugače na najbolje da pokličeš ms support in vidiš če ti oni lahko pomagajo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

5er--> ::

Stara fora z WinXP in SATA diski...

barca ::

Problem sem sicer resil - torej instaliral XP-je in izbrisal Linuxe. Pojavu se mi je pa drugi problem. Sedaj ko grem v My computer/hard disk devices, mi pokaze samo en diks (e:) z velikostjo 20gb. Kje je pa druga particija 280GB? Kako jo dobim nazaj ?
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

jype ::

Kdo bi si mislu da je tolk zajeban namestit Windows, da mora folk po slo-tech forumu jamrat za pomoč...

barca - v administrative tools imaš computer management, not je pa disk manager, v njem pa lahko tisto particijo formatiraš in uporabiš.

Mr.B ::

Tako kot je jYpe povedal. Pazi le, če obstaja BIOS za Winse (za tvoj model prenosnika). Včasih zna tudi nagajati, to nima veze z diskom.
Verjetno bo pa naslednji ?, kako raztegniti particijo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

barca ::

Saj ni zajeban, saj vse samo naredi. Je pa problem, ko se ti pojavi kaka napaka (kot meni zgoraj) in ne ves kako jo resit. Nismo pac vsi mojstri na tem podrocju.
In ne vem zakaj ne bi na forumu mal pojamral za pomoc, ce se zaide v tezave. Ali bi blo bolj logicno nest racunalnik na servis v popravilo...
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

barca ::

Tako kot je jYpe povedal. Pazi le, če obstaja BIOS za Winse (za tvoj model prenosnika). Včasih zna tudi nagajati, to nima veze z diskom.
Verjetno bo pa naslednji ?, kako raztegniti particijo.

No trenutno formatiram ta drugo particijo. Ce je zlo verjetno naslednje vprasanje to, potem bi mi lohk ze vnaprej podal odgovor, da se ne bom sam j... s tem :)
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

mtosev ::

Problem sem sicer resil - torej instaliral XP-je in izbrisal Linuxe. Pojavu se mi je pa drugi problem. Sedaj ko grem v My computer/hard disk devices, mi pokaze samo en diks (e:) z velikostjo 20gb. Kje je pa druga particija 280GB? Kako jo dobim nazaj ?

administator tools > computer managment
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z diskom : 0x0000007B error

Oddelek: Pomoč in nasveti
82383 (1432) crayz43
»

Težave pri namestitvi XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
8790 (721) brdavs
»

Instalacija windowsow - problem

Oddelek: Operacijski sistemi
121616 (1220) misek

Nov računalnik, pa noče Windowsov naložiti- izpisuje napako

Oddelek: Operacijski sistemi
121843 (1652) Mavrik
»

zelo zelo velik problem

Oddelek: Operacijski sistemi
81767 (1355) schranzek

Več podobnih tem