» »

ubuntu uporabljanje

ubuntu uporabljanje

mihl96 ::

Namestil sm najnovejši ubuntu, pa ga ne znam uporabljati, dol potegnem driverje za grafično z interneta za linux in imam ta file NVIDIA-Linux-x86-185.18.14-pkg1.run. Če ga kliknem mi odpre okno:


Ko hočem namestiti firefox (za linux) mi pokaže to:

1.korak


2.korak

  • zavaroval slike: Primoz ()

PaX_MaN ::

Iščeš probleme, kjer jih ni.
Odpri Programi->Namesti/odstrani... (zadnji v meniju). Pojavi se okno. Desno je okence "Išči". Vpiši noter "Firefox"; spodaj boš dobil spisek vsega, kar najde povezano s to besedo. Vmes nekje bo tudi brskalnik. Enkrat klikni nanj, da se ob njegovem imenu pokaže kljukica. Zdaj vpiši v iskalno okno še "Nvidia" in iz spiska izberi tisti gonilnik, ki podpira tako tvojo grafično kartico kot tip sistema (x86,x86-64). Nato spodaj desno še "Potrdi spremembe". Zatem bo nekaj časa prenašal paketke z interneta - pozdravilo te bo okno z drsnikom in približnim časom do konca namestitve.

bluefish ::

če boš imel srečo se ti bo po namestitvi driverja in resetu sistem zagnal normalno in ne v konzolo. Imej pripravljen rezervni plan.

mihl96 ::

Iščeš probleme, kjer jih ni.
Odpri Programi->Namesti/odstrani... (zadnji v meniju). Pojavi se okno. Desno je okence "Išči". Vpiši noter "Firefox"; spodaj boš dobil spisek vsega, kar najde povezano s to besedo. Vmes nekje bo tudi brskalnik. Enkrat klikni nanj, da se ob njegovem imenu pokaže kljukica. Zdaj vpiši v iskalno okno še "Nvidia" in iz spiska izberi tisti gonilnik, ki podpira tako tvojo grafično kartico kot tip sistema (x86,x86-64). Nato spodaj desno še "Potrdi spremembe". Zatem bo nekaj časa prenašal paketke z interneta - pozdravilo te bo okno z drsnikom in približnim časom do konca namestitve.


sam imam že nameščen firefox samo hočem naložiti najnovejšo različico ker mi obstoječi firefox noče posodobiti:

PaX_MaN ::

Potem zaženi Synaptic (Sistem->Administracija(2)-> Synaptic paketni ...) pa spet išči "Firefox" in najdi paket "Firefox-3.5". Levi klik, "Označi za namestitev", odprlo se bo okno, ki bo reklo, da je potrebno namestiti še (vsaj) dva paketa. Potrdiš tudi to nato, pa klikneš nekje zgoraj na sredini ... eee, zeleno kljukico. (Pišem z angleškega Uja, zato ne vem prevodov :))

mihl96 ::

vse to sem naredil pa imam firefox 3.011 različico
mi lahko kdo pove kako namestim nvidia driverje

jype ::

mihl96> vse to sem naredil pa imam firefox 3.011 različico

Poženi firefox-3.5 (pritisni Alt+F2 in natipkaj firefox-3.5).

mihl96> mi lahko kdo pove kako namestim nvidia driverje

sudo apt-get install nvidia-glx-180

PaX_MaN ::

vse to sem naredil pa imam firefox 3.011 različico

Daj še zgoraj, v opravilni vrstici, kjer je FFjeva ikona, desno klikni nanjo, izberi "Nastavitve" - druga vrstica v meniju - nato pa v drugem vpisnem oknu "firefox %u" zamenjaj z "firefox-3.5 %u".

mihl96 ::

meni se zdi da sploh nimam 3.011 različice ker pod tools nimam settings

PaX_MaN ::

Na Linuxu so nastavitve pod Edit->Preferences (oz Uredi->Nastavitve). Katero različico imaš lahko hitro pogledaš pod Help-> About (Pomoč->O programu).

mihl96 ::

našel sm shiretoko web browser,ki je verzije 3.5 in če klikneš about shiretoko ti napiše da je nekako mozzila firefox for ubuntu.

mihl96 ::

še vseno ne vem kako naj namestim nvidia driverja s fil-a na namizju,in kako naj namestim cod2 pa patch 1.3 za cod2

PaX_MaN ::

še vseno ne vem kako naj namestim nvidia driverja s fil-a na namizju

Pejd v konzolo (Programi->Pripomočki->Terminal(?)), ko se odpre novo okno noter vtipkaj "cd Desktop", pritisni enter, nato vtipkaj "sudo sh [ime fajla - Nvidia ... .run]", potem bi se moralo pojavit okno (če imaš nameščene vse odvisne pakete), podobno tistim v Winsih, ki te za roko vodi skozi postopek namestitve.

PaX_MaN ::

Cod2 boš moral pa naložit s pomočjo Wine-a.(Najlažje ga dobiš z Dodaj/odstrani pod nekaj podobnega kot "Wine Microsoft Windows Compatibility Layer").
Ampak so bojda problemi pri namestitvi.

5er--> ::

Pa priporočam, da si prebereš Ubuntu Pocket Guide (zastonj pdf download knjige), da ti bo par stvari glede tega novega sveta bolj jasnih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čudna črka č na slo-tech v firefoxu

Oddelek: Slo-Tech
131810 (1289) MrStein
»

Mac OS X - RTV slo posnetki se ne predvajajo

Oddelek: Pomoč in nasveti
276204 (4980) noraguta
»

Težave s Firefox 3.5

Oddelek: Pomoč in nasveti
362044 (1087) Thunder wave
»

Test porabe pomnilnika različnih brskalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7611802 (8365) MrStein
»

Firefox tretji najhitrejši brskalnik

Oddelek: Novice / Brskalniki
356647 (4044) GoldRakun

Več podobnih tem