» »

zelo zelo velik problem

zelo zelo velik problem

gapipro ::

ok zdej gre pa to takole jaz sm nekega dne na računalnik naložil linux suse 9.2 na drugi disk seveda sem imel že prej gor XP na prvem disku nakar mi je na prvem disku zmanjkal prostora in sm po forumu praševal kako se znebit linuxa da bi dobu ves prostor na drugem disku in so mi svetovali naj preprosto pobrižem particijo na kateri je linux to naredim in pol mi je zmeri ko sm hotel zagnat sistem napisal spodi GRUB. ko sm spraševal kako naj se znebim še tega sm dobil odgovor da naj zaženem recovery console iz XP- cdja. Ko sm hotel priti v to consolo mi je komp reku naj vpišem administratorsko geslo (ampak tega jst pri instalaciji XP-jov nism nikjer vpisu), ker mi ni ratal pridt v consolo sm zagnov reapir XP-jov in ko je postopek popravljanja prišel do konca mi lepo na novo zažene računalnik in potem mi še pred boot screenom vrže gor moder zaslon na katerem piše:

"A problem has been detected and windows has shut down to prevent damage to your computer.

If this is the first time you have seen this stop error screen, restart your computer. If this screen appears again, follow these steps:

Check for viruses on your computer. Remove any newly installed hard drives or hard drive controllers. Check your hard drive to make sure it is properly configured and terminated. Run CHKDSK /F to check for hard drive corruption, and then restart your computer.

Technical information:

STOP: 0x0000007B (0xF9E49640, 0xC0000034, 0x00000000, 0x000000000)"

kaj lahko sedaj naredim da bi prišel nazaj not v XP in da nebi izgubil nobenih podatkov na disku ????

prisim če mi čim hitreje odgovorite

HellRaiseR ::

Ja tudi njim je useeno. Ne samo da jim je useeno, se opazijo ne da je linux sploh namescen. :D

Hm pa menda nimas na disku samo ene particije(no ja ocitno ne ce si sformatiral tudi linux particijo). Prenest mores samo podatke, ki so na particiji kamor zelis namestiti windowse. Zato je vedno pametno da za os rezerviras 20gb particijo kjer imas programje, ostale podatke pa imas na ostalih particijah. Tako v primeru sesutja sistema nimas tezav z ponovno namestitvijo. Ce pa podatkov res nimas kam spravt potem pa pobrisi mape winnt in program files in namesti windowse na particijo brez formatiranja.

Zgodovina sprememb…

gapipro ::

ja to da jih windows ne zazna je res

sam a bi mi lohk zdej nekdo pomagal ???

postajam že zelo živčen in nervožen saj sm skoraj celo noč probaval različne načine da bi prišel v XP pa mi ni ratal.

pa še neki jst zdele lavfam linux iz cd-ja tko da kakšno prav veliko spreminjanje podatkov ni mogoče ampak vseeno, a bi blo možn dobit nek majhen antivirus al pa spywere (naj bolj bi blo če bi bil popolnoma online) da bi lahko pregledu disk ker sumim da je na njem boot virus

strictom ::

Če nebi opazli da je Linux nameščen bi mu delalo vredo. Pač ne ve da je lih Linux ampak "A problem". :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

gapipro ::

sej drugače mam 2 diska edn je 40 Gb in ima še okoli 5 Gb prosto
drug na katerem je pa XP pa je 120 Gb in je razdeljen na dve particiji ena je 30 Gb in je na njej XP druga pa je preostalih 90Gb

gapipro ::

zdej mi je ratal razbit administratorsko geslo tako da sm prišel v recovery consolo in tam sam zagnov chkdsk kot je napisal pri napaki ampak ko zaženem na nov winze mi še vedno javi napako

HellRaiseR ::

V recovery console napiši fixmbr, to bo rešilo težave z manjkajočim bootloaderjem.

BigWhale ::

Samo uporabni odgovori in predlogi. Iskalec pomoci jih bo pa hvalezno sprejel in bil vljuden do tistih, ki mu hocejo pomagati.

Hvala.

Pritozbe v pritozbe. Se enkrat hvala.

schranzek ::

A mi lahko nekdo pove kako se pride v Reorvery consolo?Ce da CD od windowsov notr, inko pocakam da pridem v meni in pritisnem "R" za opravitev, mi napise da ne najde diska :S V windowse pa tutnikakor n pridem, minapise to napako 0x0000007B :S Ampak v linuxu i pa zazna hard disk :S Tut v safe mode ne pridem notr, ma kdokasno idejo?Hvala ze vnaprej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 64bit zmzne ob zagonu

Oddelek: Operacijski sistemi
10834 (759) Kurzweil
»

Problem z diskom : 0x0000007B error

Oddelek: Pomoč in nasveti
82375 (1424) crayz43
»

operacijski sistem

Oddelek: Operacijski sistemi
101011 (895) mtosev
»

Problem z nalaganjem XP sp2

Oddelek: Pomoč in nasveti
51188 (1083) bluefish

Nov računalnik, pa noče Windowsov naložiti- izpisuje napako

Oddelek: Operacijski sistemi
121832 (1641) Mavrik

Več podobnih tem