» »

Instalacija windowsow - problem

Instalacija windowsow - problem

dean444 ::

Na prenosniku sem imel disk razdeljen na c in d. prej so bili windowsi instalirani na c. Ponovno sem instaliral vendar na d. Sedaj se ugotovil, da so wondowsi instalirani na c in na d. C disk ima cca 65 Gb in D 15Gb. Vendar mi c ne omogoča da bi ga brisal ko instaliram windowse(L-za delete vsebine diska, mi napiše da vsebuje podatke potrebne za instalacijo in mi da le možnost enter bret L, kot delete vsebine.
kako naj rešim problem, da ne bom mel dvojnih wndwsov ter da se rešim stare krame, ki je naložena na c disku.
xy
  • spremenil: dean444 ()

Yoxi ::

zbrišeš obe particije in narediš samo eno c: in ti je to...
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Domini ::

lahko ma še zmeraj c in d particiji, sam pač bootaj iz windows cdja pa tam pri particijah zbriši obe particiji potem pa ju na novo maredi in zatem inštaliraj windowse na c: .
Imel boš windowse na c: in prazno particijo d: ...

LP
Asus Rampage Formula X48, Core 2 Quad Q9300, Ballistic Tracer Black 2Gb 1066,
Asus Nvidia GTX280 1GB, Western Digital 750GB, Thermaltake Shark, LC8850 850W

dukenukem ::

zakaj pa nis že prvikrat k si inštaliral zbrisal c ?:))

SLOxD ::

jaz sem imel enak problem. Ker nisem naložu windowsov tako da bi računalnik bootov iz CDja nisem mogel zbrisat c:
sedaj pa ko sem videl kaj delam narobe sem poskušal nastavit v biosu bootanje s CDja. Ampak nisem čisto prepričan kaj naj naredim zato bi rad slišal vaša mnenja.
Drugače mi v Biosu pod Boot prikaže 4 možnosti:

1.Removable device(disabled ali legacy floppy ali LS120 ali ZIP ali ATAPI MO ali USB FDD ali USBZIP)
2.Ide hard drive (disabled)
3.ATAPI CD-ROM (disabled)
4.Other device (disabled ali SCSI BOOT DEVICE

Vprašanje je sedaj kaj naj naredim da mi bo bootalo iz CDja???

bluefish ::

3.

SLOxD ::

Kaj naj naredim s 3.????

bluefish ::

nastaviš na Enabled ali kar koli je že pač na voljo.

Djveki ::

Kupo sam nov dell prenosnik, naložena je že bla vista, zdaj pa jaz hočem naložit windows xp pa ko mi zažene cd nato pa en čas preverja opremo (ali kaj)pol pa mi napiše:
A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.
If this is the first time you´ve seen this stop error sreen, restart your computer. If this screen appears agin, follow these steps:
Check for viruses on your computer. Remove any newly installed hard drivers or hard drive controllers. Check your hard drive to make sure it is properly configured and terminated. Run CHKDSK /F to check for hard drive corruption, and then restart your computer. Mi lahko kdo pomaga PROSIM!!!
Hvala!

Tia5555 ::

Kupo sam nov dell prenosnik, naložena je že bla vista, zdaj pa jaz hočem naložit windows xp pa ko mi zažene cd nato pa en čas preverja opremo (ali kaj)pol pa mi napiše:
A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.
If this is the first time you´ve seen this stop error sreen, restart your computer. If this screen appears agin, follow these steps:
Check for viruses on your computer. Remove any newly installed hard drivers or hard drive controllers. Check your hard drive to make sure it is properly configured and terminated. Run CHKDSK /F to check for hard drive corruption, and then restart your computer. Mi lahko kdo pomaga PROSIM!!!
Hvala!


Meni isto. Samo, da nimam na računalniku še nič naloženo, mogoče kaj od Freedosa ne vem.
Ko pa hočem Windows XP mi pa isto kot tebi napiše.

A si rešil problem?

misek ::

pingo56 ::

Da ne bom brezveze odpiral nove teme, bom kar tukaj vprašal.

Imam prenosnika, ki ga rabim sformatirat in ponovno naložit WIN xp. Med samim nastavljanjem patrticij in to mi dela vse ok, le ko pridem do screena kjer naj bi se formatiranje sistemske particije začelo mi ne gre formatiranje nikamor oz. formatira zelo počasi (za 1% je potrebovalo cca 15-20 minut). Izbral sem navadno NTFS formatiranje, pa me zanima v čem bi bil lahko problem. Disk je sicer velik 80 GB.

Hvala lepa za odgovore.

Lp pingo

misek ::

Izberi hitro formatiranje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z diskom : 0x0000007B error

Oddelek: Pomoč in nasveti
82379 (1428) crayz43
»

Težave pri namestitvi XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
8786 (717) brdavs
»

Problem z nalaganjem XP sp2

Oddelek: Pomoč in nasveti
51194 (1089) bluefish

Nov računalnik, pa noče Windowsov naložiti- izpisuje napako

Oddelek: Operacijski sistemi
121839 (1648) Mavrik
»

zelo zelo velik problem

Oddelek: Operacijski sistemi
81764 (1352) schranzek

Več podobnih tem