» »

carina....

carina....

milc23 ::

zdravo!

sm mal laik v temle, zato sprašujem...
ker greva s punco na morje kampirat, sva si letos nabavila tud mini hladlniček, vse lepo in prav, dokler od kolega ne izveva, da je lani imel take sitnosti z njim na carini, da se je kesal, ker ga sploh ima... zanj je moral plačati carino in da je bila carina kar dosti...

kako je s tem? je to res problem - glede na to, da je to mini hladilniček za kampiranje?!?

hvala!

lp

ahac ::

To ni ravno problem človeštva.

btw. za v Ankaran ni carine, za na Azurno obalo pa tud ne.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Avenger ::

ahac, sej oba veva da gre na Hrvaško, sej se vid z aviona, mislm če te dobijo s kakšnim toasterjem, bojo mel celo žurko. Hrvatje na 'visokih' položajih, in to cariniki gotovo so, ko si v njihovih krempljih, zelo radi mrcvarijo Slovence. Na kakšno posebno človeškost ni za računat. Po mojih izkušnjah je najbolje, če tehničnih reči sploh nimaš. Pravzaprav pa ne vem v čem je fora plačevanja carine za stvari, ki jih prineseš nazaj... mislim da obstaja nek obrazec, na katerega napišeš vso tehniko ki jo imaš s sabo, pa bi lahko čez peljal tudi TV, etc. samo jo morš potem pripeljat tud nazaj, pa je.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BlueRunner ::

Sicer nisi napisal, ampak običajno je težava pri vračanju nazaj v Slovenijo/EU. Težave pa ne povzročajo tuji cariniki ampak cariniki na meji z EU.

Če neseš tehnično robo ven iz EU, potem jo na naši strani meje prostovoljno prijavi carini (popiše se serijske številke, list ti carinik poštemplja). Odvisno od števila artiklov ti to lahko na naši strani vzame kakšnih 5-15 minut.

Ko se vračaš, se pri carini ne rabiš posebej ustavljati. Če pa te carinik ustavi in začne pregled (ustavite tam, ...) pa mu takoj na začetku pregleda pokažeš ta potrjen list "izvožene" robe, da bo že v izhodišču vedel katere stvar lahko samo preleti. Sam hladilnik ga tako več ne bo zanimal, zanimalo ga bo samo še kaj se v njemu nahaja. Postopek bo potem mnogo hitrejši in lažji, kot bi sicer bil.

Na to temo čisto nič komplikacij, če pravočasno vprašaš in ti nekdo takšne malenkosti pove... Fotografi smo na takšne stvari že čisto kondicionirani, ker čez mejo non-stop vlačimo po nekaj k€ tehnične robe. Celo po nekaj kopij seznama imamo že vnaprej pripravljenih, da se jih na carini samo še potrdi.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

To ni posebnost hrvatov. So me že opozorili na to in zajebavali tudi na slovenski meji.

To je pač standard. Za vse, kar naj bi bilo "v tranzitu" moraš imeti pisni dokaz.

Sem šel delat seznam, nato je prišla carinica, ki naj bi mi pomagala in sem moral prepisat serijske številke z _VSEGA_ .
Selo z mobilca in njegove baterije. Da o fotoaparatu, vsakem objektivu itd itd niti ne omenjam.

Sem mislil, da se mi bo strgalo.
Pa se je izkazalo, da je bilo to pametno. Kjerkoli mi je kdorkoli samo hotel zatežiti s tem, sem mu pomolil pod nos poštempljan detajlno in korektno izpolnjen pildek, pa sva bila zmenjena v nanosekundi.

Noben ni šel preverjat tega, bi pa garant, če bi to naredil "po domače".
Če pa tega ne bi imel, pa valjda. Nardili bi mi Vukovar.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Furbo ::

Moja starša sta šla brez težav z njim čez.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik preko carine

Oddelek: Loža
122943 (2669) BlueRunner
»

Nakup v Avstriji - carina?

Oddelek: Kaj kupiti
382102 (1392) antonija
»

Švercanje čez mejo?

Oddelek: Loža
192822 (2525) ali3n

Kupovanje v Avstriji&davek

Oddelek: Kaj kupiti
121329 (1145) boštjan
»

Carina

Oddelek: Loža
151654 (1483) BlackHole

Več podobnih tem