» »

problem s stalnim sesuvanjem računalnika

problem s stalnim sesuvanjem računalnika

nivek33 ::

zdravo imam problem z 1 leto starim računalnikom.
enostavno povedano računalnik z operacijskim sistemom XP profesional ne zdrži teden dni ko se mi sesuje.
opažam tudi upočasnjen odziv računalnika. največkrat se mi zgodi tole ob vklopu: please pres ctrl+alt+delete to restart your computer.Ker pa sem bil iz domačega okolja večkrat zasmehovan češ :na računalniško šolo hodiš , zakaj pa drugim vse deluje?.
naposled sem šel v trgovino kjer sem ga kupil in razložil vso situacijo kakor jo razlagam vam , kajti računalnik ima še eno leto garancije. torej prinesel sem mu računalnik in takoj naslednji dan me pokliče naj ga pridem iskat. veselil sem se ker sem upal da so težavo odpravili vendar ,ko sem prišel domov je bilo spet vse po starem. tako da nevem kaj storiti? Nato sem se obirnil na vas.

komponente so sledeče :
AMD PHENOM X4 9550 2,2 GHZ
2X2GIGA RAMA REDLINE
500GB TRDI DISK OD SEAGATE
Matična plošča MSI K9A2 NEO-F
750w napajalec
nvidia Geforce 9600 gt


že v naprej se zahvaljujem za odgovore.
  • spremenil: nivek33 ()

solatko ::

Prešaltaj na Visto in bo problemov pol manj.

Valvoline ::

Najprej updataj bios mamaplate in posodobi vseh gonilnikov.

nivek33 ::

ubistvi sm mel gor tudi Visto sam ni blo bolše kar se pa tiče biosa pa sem ga prav danes ko sem naložil sistem posodobil prek programa
Live update3.

Valvoline ::

Sposodi si drugih ramov in sprobaj,pogosta težava je kompatibilnost ramov.
Če so nekI OC hyper-duper 1066 itn rami raje nastavi manj k 1000mhz

Zgodovina sprememb…

huek111 ::

To se je dogajalo kolegu na Athlon-u 64 3500+ pa je bila menda matična zanič!

Mitch ::

Čaki malo! Tebi se računalo sesuje po približno tednu dni, trgovec ti ga je vrnil le po enem dnevu? Ja valjda, da je njemu delalo, če se sesutja dogajajo bolj poredko...

Sicer bi pa rekel, da je problem v "undervoltage" RAMa... Tukaj na Slo-techu je bilo že kar nekaj debat na to temo... Torej v BIOSu moraš nastavit ustrezno napetost za te RAMe, ker BIOS večkrat nastavi default napetost, ki za DDR2 znaša 1.8 volta... Probaj RAMe nastavit na 2.0 volta v BIOSu in nato poročaj...

nivek33 ::

ja a mogoče veš kako se nastavi to napetost v biosu?

Mitch ::

CELL MENU -> MEMORY VOLTAGE...

matej_jack ::

Kako pa zgleda to sesutje? V stilu bluescreena, računalnik se ugasne, zmrzne??
Pomoje je problem samo v OS...

stroy ::

predlog Mitcha ni slab, nastavi voltažo na več in boš takoj videl če je bolje ali slabše,

če je slabše vzami enega ven in poročaj kaj je novega, iz konfiguracije vidim da imaš 2x2GB, xp podpira do 3,5 pomnilnika, sicer več rama ne bi smelo povročati težav ki jh opisuješ, vendar pri računalnikih nikoli ne veš...

Mitch ::

Če je problem v OS lahko preizkusiš tako, da nekaj časa uporabljaš Linux Live OS ali pa BART PE Windows XP...

stroy ::

mislim da ni problem v OS, v zgornjem postu je bilo navedeno da se je isto dogajalo z Visto, mislim da je nekaj z rami, diskom ali morda celo plato, probaj testirat komponente, za disk in rame se lahko poslužiš softwerskega testa z ustreznimi programi

nivek33 ::

oprosti stroy a mogoče veš za kakšnega ker ga jaz na spletu ne najdem

Scorpia ::

Še en glas za disk, ram nekak ne more biti za te težave. Po vsej verjetnosti gre za disk ker sčasoma se datoteke okvarijo, lahko pa je defekten ram in pri kopiranju tudi okvari datoteko. Mogoče bi pomagalo če bi virtual memory izklopil, ker tudi če je ram prost se nekaj prek njega piše na disk. Pa še to za disk ni nujno da se bo napaka zaznala, ker če ne zapisuje pravilne podatke ga program težko zazna ker vidi da je zapisano na disk, ampak ne kako. Najboljše je v tem primeru uporabljati winrar, ker pri odpakiranju bi zaznal da je poškodovan. Memtest bi pa za rame vsekakor moral zaznat.
////

stroy ::

oprosti stroy a mogoče veš za kakšnega ker ga jaz na spletu ne najdem


za rame uporabi memtest
http://www.memtest.org/

za disk pa odvisno kateri proizvajalec je
Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov

pa javi kako je šlo

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stroy ()

TOP ::

Težko verjamem da je disk,ker če je disk potle bi ti javilo,da ne more pisat ali kaj podobnega.Testiraj še mal temperature.Drugač pa rami ali plata.

Scorpia ::

top, če disk iz nekega razloga defektno zapisuje in on misli da prav zapisuje pride do tega da misli on in ostali programi da je vse vredu. Pojavi se pa problem pri branju. Zato pa najboljše rar uporabljati in če je le možno da na isti del diska zapisuje, pa ponavljaš postopke. Je pa šit ker to zna biti zamudno delo, in lahko dolgo traja da ugotoviš, najhitrejša rešitev je drug disk če ne začasno da se vidi če je resto.
////

TOP ::

Scorpia ne kompliciraj,ker tako ne odkriješ napake,bolje da proba drug disk.

Scorpia ::

Drgač sem napisal na koncu da je to najhitrejša rešitev, in ja na tak način sem uspeval odkrivat napake.
////

nivek33 ::

za disk sem naredil le short test ker long tesa nemorem narediti ker se takoj po drugi modričrtici ustavi in tudi čez15 minut je stanje še vedno enako.
za rame pa nikakor nemorem narediti testa nevem zakaj mi noče zbutat cdja.
če obstaja kakšna možnost da bi mi gdo od vas ki tole obvladate naredil preko interneta bi vam bil zelo hvaležen.


mimogrede a za matično ploščo obstaja kakšen test?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nivek33 ()

Master Chief ::

V BIOS u nastavi first boot device CD rom. Za ram Memtest, za stabilnost stresa CPU Prime95, Disk- orodje od proizvajalca. Ce se ti extended test zblokira, zna kaj z diskom bit. Mas vredu hlajenega?

nivek33 ::

hlajenega mam v redu saj imam pod njim ventilator.
zdaj pa ko sem zjutraj vstal in užgal komp me je na namizju računalnika čakalo tole:

WINDOWS-DELAYED WRITE FIELD

Windows was unable to save all data for the file c:\windows\sistem32\config\sys event.evt. The data has been lost. This error may be coused by caillure of your computer hardware or network conection. Please try to save this file elsewhere.

no če mi zna gdo povedat kaj se je zdaj zgodilo.
pa še eo uprašanje , nisem kakšen zanstvenik vendar verjetno ni normalno da se komp prižiga 3 minute a?

TOP ::

Probaj dat gor še enkrat sistem,če bo spet to delalo je krivec disk

ST-777 ::

@nivek33: "verjetno ni normalno da se komp prižiga 3 minute a?"

Saj lahko nastaviš comp tako, da WIN XP prikaže namizje v manj kot 20 sekundah po vklopu.

nivek33 ::

aja pol pa bi mi lohk povedu kako kr jst tega ne znam

Mitch ::

Kaj niso imeli pred kratkim Seagatovi diski neke težave z firmwareom?

ST-777 ::

@nivek33: "aja pol pa bi mi lohk povedu kako kr jst tega ne znam"


Uporabi hibernacijo namesto navadnega ugašanja. V pogovornem oknu "Izklopi računalnik" pritisni tipko shift in napis pod prvo ikono se bo iz "Stanje pripravljenosti" (Stand by) spremenil v "Mirovanje" (Hibernate).

Seveda mora biti prej izpolnjenih nekaj pogojev:
- nameščeni gonilniki za vso strojno opremo
- dovolj prostora na sistemski particiji za datoteko hiberfil.sys (enako količini pomnilnika)
- funkcija mirovanja mora biti omogočena (nadzorna plošča > možnosti porabe > mirovanje)

Ko comp spraviš v hibernacijo, lahko iztakneš kabel 220V, saj hibernacija ni stand by. Comp prižgeš s tipko na ohišju.

sprasujem ::

Pozdravljeni!
Tudi jaz bi prosil za pomoč. Men pa se sesuva računalnik ( v glavnem moder ekran z opozorili)stalno samo kadar hočem zapečt ali brisat cd, pri branju pa ne.

pekač sem zamenju z drugim pa isto, windows xp na novo instaliru (prej TinyXP verzija) isto, različni programi za peko isto.

Je pa računalnik star okol 7 let, ima 512 ram-a, 1300 mghz

zzokyy ::

kakšna pa so opozorila?

sprasujem ::

No, malo sem se zlagal. Potem ko sem na novo instaliru windowse, driverje z radarsync ter programe, šele potem program za peko, je bilo isto.

Opozorila: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Sumim na driverje,saj pri čisti instalaciji, torej samo xp-jev ter programa za peko dela.

zzokyy ::

to pa je že blo na slotechu: tukaj
samo ni bil problem pri pečenju cd-jev. je pa veliko različnih odgovorov glede napake. poskusi si pomagati s to temo.
če pa ne boš našel, pa še vedno obstaja Google

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zzokyy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrebujem program za testiranje ramov , ki deluje v windowsih

Oddelek: Pomoč in nasveti
222408 (2172) boogie_xlr
»

Izginilo 4GB DDR3 rama, Windows 7 - Asus P7P55D, i5 750

Oddelek: Pomoč in nasveti
132145 (1857) krneki0001
»

Problem z ramom; XP

Oddelek: Strojna oprema
251610 (1261) ender
»

upadanje moči procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
191230 (800) Boky
»

Zagon Windows pri prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
312427 (1917) Gundolf

Več podobnih tem