» »

Problem z ramom; XP

Problem z ramom; XP

zisk ::

Dober dan! kupil sem nov racunalnik, s procesorjem intel core 2 quad (q6600), gigabyte GA-N650SLI-DS4L, gainward HD4850 512MB, A-DATA 2GB DDR2 PC800 (4x), WD3200AAKS 320GB SATA2 7200 16MB, samsung DVDRW 22x SATA.

Problem je sledeč. Ko zazenem racunalnik, kjer vidim memory test vidim vseh 8GB RAM-a, ko pa pridem v windowse, ne vidim vseh 8 GB RAM-a. Zanima me, ali se da to popravit v registru, kot recimo za diske na starih platah ko si dodal DWORD z imenom EnableBigLba in dal value na 1. Ali se morda da to kako nastimat, da bi imel vseh 8 GB rama na razpolago.

Sliki, koliko rama mi kaze: Slika1
Slika2

Imam pa se vprasanje glede viste. Probal sem Win vista(shit) gor dat in mi je na 3h razlicnih verzijah za vsako vrglo ven in napisalo, da BOOTMGR is missing, po prvem restartu ali pa ze med file expandingom.

Pa se eno vprasanje glede DirektX 10. Ali jemozno v Win XP nastimat, da mi bo graficna delala na directX 10, ker kolikor vem, direktX 10 ne dela na XP, po defaultu.

Torej lepo vas prosim za pomoc.

LP Zisk ;)
  • spremenilo: zisk ()

jest10 ::

64bit windowsi. Druge rešitve ni.
DX10 v XPjih ne moreš imeti.

g. Oden ::

Velika potrata rama je, če imaš v kompu 8GB in 32-bitne Winse! 32-bitni Winsi ne zaznajo več kot 3,5GB rama! Priporočam ti, da si namestiš 64-bitno Visto.

zisk ::

g. Oden, bi z veseljem nalozil visto, vendar, vsaka vista ki sem jo hotel naloziti, me je ze med nalaganjem vrgla ven, zato ne vem kaj naredim? ali morda kdo ve, ce se ta hardware kaj tepe med seboj?

solatko ::

Če ne moreš drugače, jo namesti direktno iz xp-jev in potem mapo old.windows enostavno zbrišeš. Lahko pa jo namestiš na drugo particijo in boš lahko poganjal oba sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

zisk ::

hm...solatko, to tudi ne gre...:S ne vem kaj naj se naredim...

cudi me, da so xp-ji sli normalno gor.

Ali je mogoce lahko narobe to, da imam visto, ki ze vsebuje SP1?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zisk ()

zisk ::

setup ponuja tudi nadgradnjo obstojecega sistema. morda veste, ce je moznu nadgraditi xp-je?

Hm...tudi to ne gre...:S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zisk ()

solatko ::

Če imaš s travnika, je možno, da je nepopolna, original preizkušeno gre brez problema. Boš moral drugo dol potegnt, ali pa kupit. To je verjetno Vlite verzija, pa ga je tist model, k je to delal, kej zamoču.

zisk ::

imam visto original, dobil sem jo na faxu...pa vendar...ne gre


Ali je morda lahko kriva graficna kartica? ker sem snel Windows vista upgrade advisor in mi nekaj jamra, da ni teh driverjev,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zisk ()

solatko ::

Vista se iz xp-jev naloži brez problemov, ko nalaga ne rabi driverjev, razen za CD in HDD. Vzemi CD od matične plošče in poglej, če ti bo še kakšen driver naložil. Potem si pa vista med instalacijo (če si priklopljen na internet), poišče kar rabi. Lahko pa imaš kakšnega hudiča v računalniku (trojanc, virus, spy...), ki ti preprečuje naložitev OS. Drugega ne more bit, če si xp-je naložil in ti delajo.

zisk ::

kot prvo, z memtestom sem ugotovil, da mi en RAM ne dela, zato sem ga odstranil, vendar pa se vedno ne morem namestiti Viste.

Ce morda kdo ve kaj narediti,...

Po tem ko sem odstranil nedelujoci ram, se mi sistem ne ugasa vec...do zdaj...

govoril sem prehitro, ravnokar se mije racunalnik 2x ugasnil...:S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zisk ()

solatko ::

Kakšne pa so kaj temperature CPU, GPU,

zisk ::

am, temp cpu = 50°C oz tam nekje, gpu = 80°C kar pa je za to graficno normalno, saj sem preveril na internetu in vsi govorijo, da se jim dela v mirovanju tam na 80°C. sicer sem pa pognal memtest ugotovil, da je bil en ram zanic in ker se je racunalnik po tem se vedno ugasal, sem ga peljal na servis in pravijo, da je najbrz plata. no bomo vidl, sej je racunalnik nov in je se vse v garanciji! Sporocim, ko bo kaj novega!

LP in hvala vsem za pomoc!

zisk ::

Dober dan!

Po vseh komplikacijah, ki sem jih imel s strojno opremo, sem koncno prisel do racunalnika in nalozil w Vista 64-bit in sedaj mi ne pokaze 8GB rama...ce se komu kaj sanja, zakaj...lepo prosim za pomoc!

LP!

WyattEarp ::

naštimaš ventilator za 4850 iz 27% na 33%, pa maš temperaturo 56-57 stopinj na idle ventilator je pa še skoz neslišen.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

zisk ::

ja, to vem, sem bral en vodic,...samo najprej bi rad 8GB rama mel :)

SPCsi ::

Problem je v BIOSU, tam moraš pregledat nastavitve za RAM. Poizkusi naložit Default nastavitve, pazi pa kaj počneš v BIOSU!!
Sem imel že podoben problem in napaka je bila nastavitev v BIOSU.


Računalniški servis SPC
www.spc.si

zisk ::

Hvala vsem za pomoc! Vse sem naredil tako kot mora biti :) vse dela!

Najlepsa hvala vsem in lep pozdrav!

ender ::

Po vseh komplikacijah, ki sem jih imel s strojno opremo, sem koncno prisel do racunalnika in nalozil w Vista 64-bit in sedaj mi ne pokaze 8GB rama...ce se komu kaj sanja, zakaj...lepo prosim za pomoc!
Koliko RAMa ti pokaže?
Poskrbi, da imaš najnovejši BIOS, in v nastavitvah le-tega poglej, če imaš možnost "Memory remapping" - če jo imaš, mora biti vklopljena.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

zisk ::

ja, sem ze prej vklopil memory remapping in dela!

hvala vseeno! LP

Pegart ::

Sposojam si tole temo.

Pred tremi dnevi sem dodal obstoječim 2x1 GB palčkam RAMa še 2x2 GB RAMa. Fora je da imam še 32 bitne XPje (v kratkem nameravam it na 64 btino Visto). Takoj po vstavljanju palčk, sem pognal memtest86+, da je naredil en pass (danes ponoči gre še na daljše testiranje) in ni bilo errorjev. Do včeraj zvečer tudi nisem imel težav, potem se je pa včeraj, med postopkom ugašanja kompa pojavil BSOD :serjem: . Danes, ko sem vstal se je ob vstopu v XPje pojavilo sporočilo o "resni napaki", ki je naredilo dump datoteko (.dmp) in .xml datoteko, vendar se mi sanja ne kaj bi z njima lahko storil. Je kakšna možnost, da bi se to zgodilo, ker imam 6 GB RAMa na 32 bitnem OSu?

Še slika BSODa:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pegart ()

bluefish ::

če se ne motim je v BIOS-u neka opcija, ki jo vključiš, če imaš večjo količino RAM-a. Žal pa se točnega imena ne spomnim. Prav tako nastavi tajming na 2T.

zisk ::

mislim da je ta funkcija memory remapping...correct me if i'm wrong!

Pyr0Beast ::

Remap in 2T bi morala rešiti zadevo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bluefish ::

tako je.

ender ::

Remap na 32-bitne XPje ne bi smel vplivat (oz. bo povzročil samo, da se bo videlo še manj RAMa).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919830 (9915) bobi1992
»

Vista Ultimate SP2 64 bit - ne zazna RAM-a

Oddelek: Operacijski sistemi
101470 (936) Spc
»

4GB rama na operacijskem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1008614 (7423) opeter
»

Prepoznavanje rama težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
141635 (1433) king22
»

4GB RAMa na Win 32bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
52370 (2250) ender

Več podobnih tem