» »

Sevanje naprav

Sevanje naprav

medobear ::

Pozdravljeni,
Zanima me vaše mnenje o ti. električnem smogu v stanovanju. Kar se elektronskih zadev tiče imam vse na enem mestu (tv, dvd predvajalnik, vcr, radio, modem, router, računalnik & stuff), sredi tega pa vsak dan sedim in delam (vse je manj kot 1m od mene). Ali je sevanje teh naprav dovolj škodljivo/moteče, da bi se mi splačalo vse, kar se da, premakniti cca. 5m stran?

Hvala lepa za odgovor :)

marsovcek ::

Če ne kaj drugega, te lahko moti toplotno sevanje :). Sicer mislim, da trdnih dokazov o (ne)škodljivosti elektromagnetnih valovanj še ni, a če imaš možnost opremo prestavi, škodilo ti zagotovo ne bo.

-žiga- ::

škodilo ti zagotovo ne bo.


Kaj če si pretegne hrbet, ko bo premikal TV?

Itak je povsod ogromno elektronike. Pa še vsi živimo.

zuz3k ::

zanima me glede sevanja CRT TV-ja, imam jo na koncu postelje (tik ob), od glave je oddaljen 1,8 m diagonala je 55 cm, specifikacije 55W 50Hz

zanima me če je sevanje tako veliko, da bi samo zaradi tega nabavil LCD, tv je čez noč priklopljen na utičnico, kakšenkrat tudi na standby
Life is a psychological game.

shadeX ::

-žiga- je izjavil:

škodilo ti zagotovo ne bo.


Itak je povsod ogromno elektronike. Pa še vsi živimo.


Živimo že, ko je pa kar na hitro pride rak, pa noben nima pojma od kje je prišel.

737 ::

Največji generator elektrosmoga je napajalnik v varčni žarnici.

Bruce Lipton pravi, da neionizirajoče elektromagnetno sevanje ne vpliva na nas, dokler nismo v stresu.

[D]emon ::

zuz3k je izjavil:

zanima me glede sevanja CRT TV-ja, imam jo na koncu postelje (tik ob), od glave je oddaljen 1,8 m diagonala je 55 cm, specifikacije 55W 50Hz

zanima me če je sevanje tako veliko, da bi samo zaradi tega nabavil LCD, tv je čez noč priklopljen na utičnico, kakšenkrat tudi na standby


Ze zdavnaj so minila leta, ko so katodne cevi CRT televizorjev iz sebe metale tudi nezanemarljivo kolicino rtg zarkov. Razen, ce imas tv iz leta 1950 se ti ni bati nicesar.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

gumby ::

Jaz bi na tvojem mestu prodal vse aparate in odklopil elektriko v hiši. Ziher je ziher.
Meni je zaradi elektrosmoga zraslo tretje oko, pa ena manjša antena na čelu. Bruce Lipton je to videl in se strinja, da je krivo sevanje.
my brain hurts

jest10 ::

shadeX je izjavil:

-žiga- je izjavil:

škodilo ti zagotovo ne bo.


Itak je povsod ogromno elektronike. Pa še vsi živimo.


Živimo že, ko je pa kar na hitro pride rak, pa noben nima pojma od kje je prišel.

Zdej vsaj vemo in lahko ukrepamo. Včasih niso imeli pojma, kaj je rak in je bila smrt za posledicami le tega 100% garantirana

stapler rump ::

[D]emon je izjavil:

zuz3k je izjavil:

zanima me glede sevanja CRT TV-ja, imam jo na koncu postelje (tik ob), od glave je oddaljen 1,8 m diagonala je 55 cm, specifikacije 55W 50Hz

zanima me če je sevanje tako veliko, da bi samo zaradi tega nabavil LCD, tv je čez noč priklopljen na utičnico, kakšenkrat tudi na standby


Ze zdavnaj so minila leta, ko so katodne cevi CRT televizorjev iz sebe metale tudi nezanemarljivo kolicino rtg zarkov. Razen, ce imas tv iz leta 1950 se ti ni bati nicesar.


Se mi zdi, da Georgi sprašuje o ugasnjenem televizorju. Tudi CRT iz petdesetih let ni seval nič več kot kot moderni LCD, če je bil ugasnjen. Kvečjemu je manj motenj oddajal v radijskem spektru, ker so bile stare naprave zares ugasnjene s fizičnim stikalom, danes je pa pri večini kakšen stikalni pretvornik stalno aktiven.

Če spi pri prižganem TV je pa škodljiv vpliv zvoka in vidne svetlobe, ki moti spanje, bistveno večji od kakršnegakoli drugega sevanja.

zuz3k ::

sprašujem glede gledanja TV zvečer pred spanjem, pa ker je dokaj blizu, tekom spanja je na standby
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

black ice ::

Za vsak primer si na glavo natakni alu folijo.

FX6300B ::

black ice je izjavil:

Za vsak primer si na glavo natakni alu folijo.

dobra :D pravzaprav se mora ubleči v alu foljio, ni vse v glavi :D
May the force be with you!

GupeM ::

FX6300B je izjavil:

black ice je izjavil:

Za vsak primer si na glavo natakni alu folijo.

dobra :D pravzaprav se mora ubleči v alu foljio, ni vse v glavi :D

Vsaj še aluminijaste gate. Impotenca je lahko problem...

Seveda je danes vse škodljivo. Predvsem se to pozna pri tem, da je danes povprečna življenjska doba nekaj 10 let daljša kot pred leti.

FX6300B ::

>:Dče živiš dlje potem to ni škodljivo
May the force be with you!

McMallar ::

Pazi kako oblikujes in zapres alu folijo. Nekatere frekvence celo ojaca...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

FX6300B ::

haha to je res že malo preveč trololo
May the force be with you!

A. Smith ::

Eni pravijo, da določen spekter EM sevanja (konkretno mikrovalovi) povzroča nekontrolirano deljenje bioloških celic in s tem povečuje možnost za raka. Mislim, da je to bikov drek, ker nič od tega ni dokazanega.

Podobno, kot so 20 in 30 let nazaj obstajale TV oddaje, ki so fopale ljudi z vsemi sortami teorij zarot. Niso pa povedale, da naprave s katodno cevjo oddajajo rentgenske žarke, ki so za razliko od mikrovalov dejansko ionizirno sevanje in spreminjajo kemično strukturo snovi. Jasno, da TV oddaje tega niso povedale, ker kdo bi jih pa potem gledal?

No, če imate doma kakšno staro kišto s katodno cevjo, poglejte nalepko zadaj. Verjetno bo na njej pisalo kaj potobnega, kot piše na tej nalepki v nemščini desno spodaj...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

[D]emon ::

zuz3k je izjavil:

sprašujem glede gledanja TV zvečer pred spanjem, pa ker je dokaj blizu, tekom spanja je na standby


Zasloni oziroma bela/modra svetloba pred spanjem motijo spanec.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Cervantes ::

Pred spanjem motijo spanec?
O, za crknt.;((

chinko ::

Nabav si orgonski top! Zihr je zihr!

737 ::

Daleč najnevarnejše sevanje domačih elektronskih naprav je danes res bela/modra svetloba. Ta zavira sproščanje hormona melatonina in s tem moti naš spalni cikel. Dolgoročno kratenje spanca slabi delovanje imunskega sistema in s tem povzroči razna akutna in kronična obolenja, sproži pa lahko tudi glavobole, debelost, depresijo...

Izvori svetlobe z močno modro komponento so računalniški, TV in zasloni telefonov ter CCFL in predvsem LED osvetlitev.

chriskresser.com/how-artificial-light-is-wrecking-your-sleep-and-what-to-do-about-it/

Light effects on circadian rhythm @ Wikipedia

www.health.harvard.edu/staying-healthy/...

Melatonin @ Wikipedia

cila22 ::

Kar ti hoče povedat 737, moraš na televizorju nastavit modro barvo na minimum. Z modro in belo svetlobo so povezana tudi bližnja srečanja n-te vrste, ki jo lahko razviješ v taylorjevo vrsto in za rezultat dobiš J.J. kar je zopet dokaz, da za vsem tem stoji Janez Janša.
Kdor visoko leta,ne pade daleč od drevesa

Zheegec ::

Cervantes je izjavil:

Pred spanjem motijo spanec?
O, za crknt.;((

Dejansko ja. Modro svetlobo možgani asociirajo z dnevom in soncem, zato težje zaspiš. Gre se za vpliv svetlobe na možgane. Za PC je rešitev simple - zastonj program Flux.

CRT televizija tudi slabo vpliva na spanec, ker utripa in povzroča utrujene oči in pa kakšen lažji glavobol. To čim prej zamenjaj za CRT.

Kar se tiče vpliva elektronike (sploh ugasnjene) pa se res ne bati. Router oddaja zanemarljivo malo sevanja, sploh ker nimaš glave na njemu. Mobilni telefon je daleč najmočnejši vpliv, ker ga imaš direktno zraven glave ko govoriš. Pa še za mobilni telefon ni direktnih dokazov, da je škodljiv.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

[D]emon ::

@Cervantes, ni moj problem, da ti parsing dela tezave. Mogoce se odmakni od racunalnika par ur preden gres spat.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

najmanj škodljiv monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
545720 (2648) Gagatronix
»

Nastavitev routerja v najemniški hiši

Oddelek: Pomoč in nasveti
442537 (1538) val46

Spalnica - Magnetno sevanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10625504 (11537) BigWhale
»

PC vs. TV Elektromagnetna sevanja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
153242 (1648) 737

Sevanje baterije

Oddelek: Loža
202759 (2050) pegasus

Več podobnih tem