» »

Zvok TV-ja na zvočnike?

Zvok TV-ja na zvočnike?

Jan987 ::

Imam eno malo starejšo televizijo ki ima samo en scartter pa dvd predvajalnik xsoro hsd 415 Sivx ter te zvočnike. Vse mi lepo dela saj imam dvd predvajalnik in tv povezana s scarton, dvd predvajalnik ter zvočnike pa z rdečim in belim kablom.

Sedaj pa me zanima, kako naj zvok iz tv (ko gledam tv) sprasvim na zvočnike?

Trancedeejay ::

Kupis SCART SCART kabel, ki ima se cince na eni strani in te cince vklopis v zvocnike.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

IČA ::

SCART-ADAPTER SCART/CINCHKUP 10-40, to bi moralo rešiti problem
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Jan987 ::

a močoče še veste kje v slo bi se tole dal dobit, oz. naročiz iz tujine pa kolk je pol poštnina/kera trgovina v tujini pošilja v slo?

IČA ::

Ga nisem našel v Sloveniji, sem pa pri nas našel tole, bi po mojem tudi moralo delovati. Pokliči conrada in vprašaj.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IČA ()

cekr ::

En problem je pri teh kablih. Če boš gledal samo navadni tv-program bo vredu in boš dobil signal ven, če boš pa gledal program iz zunanjih komponent, bo pa ta audio izhod mrtev. Če imaš ostale komponente direktno vezane na ojačevalec, potem tu ni problem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

IČA ::

@Cekr:
Delno pravilna ugotovitev, odvisno je od SCART priklopa na TV-ju in kabla (torej katere pine ima aktivne/priklopljene). Meni na TV-ju (2xSCART) na enem potegne zvok iz tega kar se predvaja, na drugem pa samo s TV programa.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

kozi ::

Mogoče to klik!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

Jan987 ::

spodnjega sem že gledov, edini problem je ker ne vem al bom mogu skoz prestavljat bed out pa in?

Zdej sem probov u scart na tv-ju utaknit scart na 3 pin adapter k ga mam doma pa z rumenim pinom povezati dvd predvajalnik in rumen činč, ostala dva pa v aux izthod na ojačevalec pa še zmeri ni blo zvoka iz tv ja na ojačevalcu slika iz dvd-predvajalnika pa je bla na tv-ju. Pol sem probov še odklopit zvok dvd prerdvajalnika in v iste vhode uklopil zvok iz tv-ja pa zadeva še vedno ni delala.

A mislte da bo delal

IČA ::

Jani123
preveri tole kombinacijo, ta scart adapter, ki ga imaš nastavi na out, prikopi na scart tv-ja in poveži s stereo vhodom na zvočnikih. Na zvočnikih ne pozabi nastaviti na 2ch input. DVD odklopi.
Poročaj, če si dobil zvok na zvočnike!!!

PS: kozijev predlog ti ne bo koristil.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IČA ()

kozi ::

Po mojem bi s tem moralo delat

Klik!

seveda ob souporabi tvojega adapterja scart na 3 pin adapter. Je ta adapter in , out ali pa oboje z stikalom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

Jan987 ::

IČA: Tvoj predlog sem že poskusil vendar ne deluje. PA moj adapter nima stikala za out ter in

IČA ::

Daj mi najdi kakšno sliko od tega adapterja, ki ga imaš.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

kozi ::

Kakšen je ta tvoj adapter in ali out ?

Jan987 ::

pomojem da je out saj se je skoz za to uporabljal

IČA ::

Če je adapter res out, potem TV nima audio outputa (samo mi je to malo verjetno) in ne boš mogel kaj storiti.
Za kaj si ga prej uporabljal?
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Jan987 ::

za gledanje kasetr ki so se vrtela na kameri (navadni) in pa občasno play station

IČA ::

PS si imel priklopljen na TV s tem adapterjem?
Če je tako potem je ta adapter in in ne out!
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Jan987 ::

sori zajebal kratice.

kozi ::

A še maš kakšen prost audio vhod na zvočniku!
Je na rumenem činču bila slika ok,potem je rešitev še zmeraj moj drugi link + ta podaljšek za audio signal na zvočnik.


Klik!


Najboljše bi pa bilo ta kabel kar na novo naredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

Jan987 ::

sej teh podaljškov mam že ene par dpma tko da mi jih ni treba nabavlat.

Na zvočnikih pa je še en vhod (rdeče bel) pa piše aux al je to ok?

kozi ::

To je OK.

Pol rabiš samo še to.

Klik!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

Jan987 ::

a uz k je 3.290 pa nebi bil vredu k je scart + vhodi za 3 činče?

kozi ::

če ga boš kable prelotal je ??? ,brez lotanja pa ne.

Trancedeejay ::

Joj kolk kompliciranja - kupi ze usiv Bandridge kabel za tiste tri jurje pa je resen.Je tut pri nas en TV na receiver priklopljen in vse dela kot je treba.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Jan987 ::

ok ok. Kaj poa bi blo treba lotat?

kozi ::

Odvisno kašen je kabl obstaja in , out .
Na out bi bilo treba video signal prestavit ???
Če misliš to delat pol pa lahko tudi ta tvoj adapter predelaš scart - 3činč ,samo tu pa bi moral prestavit audio signal .

Jan987 ::

a maš kakšen link do navodil kako to izvest?

kozi ::

Na žalost ne.
Zdaj ravno gledam te moje scart kable in adapterje pa vidim da nekateri imajo vseh 20 kontaktov eni pa samo tiste ki ji nujno potrebujejo,tu se pa stvar malo zakomplicira ker kable prelotat bi šlo kontakte prestavljat pa je že druga stvar.
Sem pa našo kabel scart na 6 činč ,če te slučajno zanima .

Jan987 ::

No zdej mi prosim sam pe povejte kaj bi bilo najbolje in pa čim ceneje brez lotanja za moj primer?

IČA ::

Vprašanje:
Kam si pa prej vtikal kable, ko sem ti rekel, da preiskusi scart iz TV-ja? Šele zdaj pa si ugotovil, da imaš AUX vhode na zvočniku.
Oprosti, ampak te res ne razumem, želiš pomoč in ko ti pomagamo in svetujemo nas filaš z napačnimi podatki in kar naprej sprašuješ isto.

Prvo preveri, če lahko spraviš avdio signal iz TV scarta. S pomočjo adapterja priklopi na AUX na zvočnikih.
Ko boš ugotovil, da je to možno, pa lahko izbereš med predlogi, ki smo ti jih podali, vsi bi morali delovati (razen prvi predlog kozija ni najbolj praktičen), najcenejša varijanta pa je moj prvi predlog, če ga kje najdeš.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

kozi ::

Jaz razumem to takoke:
iz dvd bi rad spravil sliko na tv(zvok iz dvd že maš na zvočnikih)
iz tv pa zvok na zvočnike ko gledaš tv (ne dvd)
maš pa samo en scart na tv
kablov pa ne bi rad vsakokrat menjaval
original takšen kabel ne bi rekel da obstaja
zato ti predlagam tako kupiš kabel scart - na 6činč ta kabel ima vhode in izhode (video in audio)
priklopiš pa takole :
scart na tv
video in na dvd
audio out na zvočnike (aux)
mogoče boš rabil še podaljšek (jaz ti priporočam za zvok ne za sliko)torej dva činč vtikača na drugi strani dve činč vtičnice
če je slučajno tv mono (ne stereo)se ti zna zgodit da bo delal samo en del zvočnikov to bomo reševali
potem
zadeva bo delovala samo če ima scart na tv tudi izhode (ne samo vhodov)

imam kabel scart - 6 činč prodam ti ga za 2k + poštnina(ca 500sit)seveda odločitev je tvoja
kdo je popravil te lepe dolge linke ?????

Jan987 ::

Ok jest sem že prej vedno prikljaplaal zvok iz tv ja na aux. Zdej pa me zanima al bo s tem zadeva delala vredu ali je boljše kupit tole


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Daljinec za TV na 100m?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71166 (914) ethelred
»

Budilka - GLASNA

Oddelek: Kaj kupiti
162739 (2495) Mr_Globus
»

Pomoč pri presnemavanju z video kasete na računalnik!

Oddelek: Zvok in slika
185896 (5584) zavajon

Samogradja Subwooferja!!!!!

Oddelek: Zvok in slika
286108 (5677) CaqKa
»

Zvok brezžično iz PCja na HI-FI

Oddelek: Zvok in slika
61416 (1293) IceIceBaby

Več podobnih tem