» »

dreamweaver, flash in framesets

dreamweaver, flash in framesets

Cross ::

Hej!

situacija je taka da delam tako stran v dreamweaverju , ki naj bi imela lev in desen frameset, na levem naj bi bil kao meni narejen v flashu. vse čist gut, sam kako bi naredu da bi se linki v flash meniju odpiral v desnem framesetu in ne v levem kjer je meni. če recimo narediš flaš v dreamweaverju ma tm opcijo "open in right" sam tist so sam gumbi, tisti openi v flashu k so mi pa pr tem ne pomagajo kej dost.
za vsak help bom zihr hvaležen.
entering the subspace

just_a_cook ::

Vsak frame ima svoje ime. Npr. po defaultu ima glavni ime "MainFrame". Seveda ti mu lahko das poljubno ime.
Vse kar moras narediti je ob povezavi navesti se "target" frame (to je tam ko poves lahko, da se odpira v novem oknu = target = _blank.

Mislim, da je nabolje, da si preberes help od DW pa ti bo vse jasno. Al pa poglej source od ene preproste strani v frejmih.
==================
Just a cook

Cross ::

ja, sej to sm vedu. sm upu da je kšna opcija da nebi cele nove strani odpiral pač pa sam un html k je v right frejmu.
entering the subspace

tec ::

Zakaj pa si se sploh odlocil za frejme? To je stara tehnologija in se sploh vec ne uporablja...no, skoraj ne.
Verjetno imas na strezniku php podporo, zato si tele menije raje includaj na vsako stran in naredi stran v tabelah.

tec ::

Pa sej ti je kuhar razlozil.

Vsak frejm ma svoje ime...npr. leviframe, srednjiframe, desniframe...
v link pa potem napises a href="dokument-k-se-odpera.html" target="desniframe"
al pa lefiframe...al pa srednjiframe...al pa iframe...al pa.....

Cross ::

aaajaja, to mi je bilo vse znano sam k nism vedu kje izbrat ta frejm, sej pol sm se spomnu da maš actionscript še, pa lahk tm spremeniš, k jz sm sam tm pod behejvri gledu pa so sam uni self, parent... sej sm k sm se še mal ukvarju sm vidu da so tabele tut kul. drgač pa mam še eno vprašanje. z neta sm sneu forum, iz web wiza, in ker nimam še domene in sajta na netu me zanima če se da ta forum kako na disku sprobat, tm piše da kao ne, ampak me zanima če mate kšne predloge kako bi lahko to že prej pogledu pa kao naštelu une scene. piše da na freewebhostih naj kao nebi delu.

aajd!
entering the subspace

tec ::

Ce hoces forum postavit, rabis http server z php podporo in mysql bazo, na svoji masini. Na forumu je ze velik napisanga, kaj to je in kako se porihta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flash

Oddelek: Izdelava spletišč
383893 (3306) Vice
»

Flash in Dreamweaver mx

Oddelek: Izdelava spletišč
111342 (1090) #000000
»

Uvoz texta

Oddelek: Izdelava spletišč
7883 (791) daylight
»

flash in DW

Oddelek: Izdelava spletišč
141239 (1114) Loki
»

Kako vstaviš Flash animacijo v html?

Oddelek: Omrežja in internet
121343 (1237) Freak

Več podobnih tem