» »

pin processorja...

pin processorja...

mihamedo ::

Ok! imam majhen problemček... Ko sem dobil processor amd xp mobile sm opazu da manjkajo trije pini na processorju... v datasheetu sm preveril za kaj so namenjeni in sem ugotovil da je eden neuporabljen eden je VCC in eden VSS.. processor sicer deluje vendar bi potreboval kakšno mnenje kaj oz kje bi lahko bilo kaj narobe.. Glede na to da ima processor veliko VCC in VSS pinov domnevam da je veliko pinov za to da ne prihaja do prevelikih obremenitev posameznega pina... prosim za mnenje ... ali mislite da je varno pustiti tako kot je ali se lotim projekta prilotaj pine ....??

Najlepša hvala
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

dolenc ::

Ja če dela dela :D, pa če voltaže štimajo je vredu. Pine je dosti teško naspajkat nazaj, jst sem imel 3 zlomlene na pentium 4, sam sem mel srečo da so bli vsi 3je na robu, če bi bli kje vmes skor ni varjante, da ne bi pol še vseh ostalih zvil.

Če se pa že lotiš, vzami tanko dolgo žico(jst sem kar enim mejhnih kondenzatorjem odščipnil), pa jo pol pociniš na konici, pa sam prisloniš, pa prispajkaš, potem pa odrežeš na primerno dolžino. Ampak je res kar teško tolk lepo naspajkat, da je trdno.

Je pa res tko kot si napisal, zato toliko pinov, da ne gre tok skozi samo en pin, ker bi ga stopilo :)

Azrael ::

Osebno bi pustil tako kot je, večina pinov na procesorju je itak napajalnih. Obstaja majhna možnost, da bo procesor malo prej umrl, vendar krpanje procesorja predstavlja še večji rizik.

Če pa že na vsak način želiš dodati tista 2 pina in tvegati, da bo procesor uničen (in mogoče še kaj drugega), glej to temo.
Nekoč je bil Slo-tech.

radiator ::

Pusti pri miru. Jaz sem lotal Tualatina (gre brez problemv) pri P4 pa sem skoraj rodil zraven. Zelo je odvisno kako doro je prevajanje toplote med pinom in jedrom (substart) in hladlno površino.
Kaj je jutri že bilo?

Brane2 ::

Na opteronu sem sam zelo pokrivil par pinov, tako da sem jih potem moral odlomit.

Saj sem jih zalotal nazaj, samo to je operacija, za katero je še Klokočovnik peško.

Sem moral odlomit še par pinov, da sem si naredil prostor za lotanje, nato sem jih pa moral vse po vrsti zalotat.

Ne priporočam, če nimaš lotkolma s katerim lahko narediš komarju abortus, res mirne roke in posebnih pogojev.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, pa pacient mi je potem umru.

Ne takoj, sicer, še en dan se je boril z vročino, nato pa je škripnil.

Hec je v tem, da tanka špica lotkolma ne prenaša dovolj toplote in da okolišnja keremika shladi cin. Zato sem cel CPU pošteno segrel, neto pa nanj zalotal pine.

Ker sem bil pošteno v gužvi, nisem imel živcev za kontrolirano gretje CPUja in sem ga najbrž malo pregrel.
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razstavil, očistil, sestavil - nehal delovati

Oddelek: Strojna oprema
487628 (5709) cegu
»

Zvit cpu pin Amd phenom x3

Oddelek: Pomoč in nasveti
181472 (1276) gt55gre
»

Odlomljen pin na procesorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
252245 (1171) Azrael
»

Moj Tualatin 1.2 GHz je Skinhead !

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
403159 (2085) Boky
»

Pomoc!! Na procesor moram nalotat pin,ki je stran padel.

Oddelek: Strojna oprema
211558 (916) Dj-Prah

Več podobnih tem