» »

HELP - odlomljen pin na procesorju!

HELP - odlomljen pin na procesorju!

Jinxy ::

Po neumnosti sem odlomil enega od zunanjih pinov na spodnji strani procesorja (Celeron 1.3 GHz). Je sploh kakšna možnost, da ga pritrdim nazaj? S spajkanjem ali pa s kakšnim ultra močnim elektroprevodnim lepilom?
Pin je čisto na zunanji strani, tako da je vsaj dostop do njega olajšan...

Če je že kdo od vas počel kaj podobnega, bi ga lepo prosil za kakšen pameten nasvet....uničiti itak nimam več kaj ker mi procesor brez tega pina nič ne koristi

LP, jinxy
  • premaknil: ToniT ()

msmiha ::

Ja probaj ga skup zalotat, če maš SMD spajkalnik. Pol pa samo lepo tisti cin pobrusiš.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Matek ::

Mislim da je Brane2 v eni temi povedal, da je lažje prispajkati samo žico iste debeline in jo pol prirezat na pravo dolžino.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Spajky ::

Povej kateri pin je (oznaka): Intel's Literature Center , povleci dol Datashet in poglej, pol bomo pa razmislili, kako dalje...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Jinxy ::

Gre za procesor Celeron 1.3 GHz Tualatin in pin AN11 (VTT).
Najlažje bi ga bilo prispakjat s kakšno ostro in dolgo špico, skrbi me samo, če bo držal in če bo dober kontakt.

To je pa to, če se človek loti kakšne stvari s preveliko vnemo...zgleda, da še neki časa ne bom laufal compa na GHz številkah :(

bobby ::

zakaj bi ga lotal??? kaj pa ČE bi v tisto odprtino, kamor naj bi ta pin prišel,dal eno tanko žičko, mal daljšo in jo zvil v L obliki. en konec bi dal v odprtino, drug honec pa usmeril ven stran od podnožja. sigurno ti je ostala "debelejša bunkica" na procesorju na kateri je bla pol ta nožica. in ta bunkica bi naredila stik z samim podnožjem. Tako sem jaz rešil isto situacijo. zadeva je delala in še vedno dela. poleg tega pa lahko brez problema odstraniš to žičko v primeru da drug cpu kupiš.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Spajky ::

Če proc ne dela brez tega pina, potem daj zalotat (nekomu ki popravlja-modificira mobitele!!!-ker zna in ima orodje primerno!) bazo pina AN11 s pinom AN15 (oba sta Vtt!=napajanje Agtl linij) in bi moralo delat! Lahko pa probaš podstavit tanko žičko pod baze AN11 in AN15 v/zraven luknjice v s370 in ju tako povežeš, tokovi niso veliki tu. Pazi, da ne boš kje drugje napravil stika, ko boš delal ta "most"...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

KTr1sk ::

Joj, jaz sem danes kupil v Bignabgu oem verzijo (brez škatele) kar tko mi je dal v roko procesor in me je malo skrbelo da se ne bi poškodaoval, no ko pridem domov procesor dam v plato in glej ga hudiča ne pade na socket in potem pogledam čez povečevalno steklo in vidim da so zviti pini in jih zravnam in vidim da en pin manjka aaaaaaaa in potem sem vseeno probam sestavit računalnik in glej ga zlomka procesor normalno zazna in dela brez pina, zdaj me pa zanima ali naj nazaj nesem v trgovino, ali bo delal normalno (neke teste sem sprobaval in je delalo normalno) brez pina??
Ali se lahko pogleda kaj pomeni določen pin, ker ne morem verjet da dela in pa še zanima me koiko je normalna temperatura za Athlon 3200+ (2200Mhz)? Hvala za odgovor (res me zanima kaj ima pomen ta pin), drugače bom slikal proc pa pokazal, če mogoče kdo ve
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Pyr0Beast ::

Ogromno sreče maš
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KTr1sk ::

Ja dobr da mam srečo, no ne smem prehitro govorit lahko še zmeraj kaj zvijem in odlamam :( jutri bom nesel nazaj bom videl kaj bodo rekli 8-O
Evo sem dal narazen in slikal, pa testiral sem in je vse ok, pa igral sem cod2 dobro uro in je delalo vse ok.






Saj ne vem če bi nesel nazaj sam izgubit nimam kaj (no ja razen če se med prevažanjem kaj zalomi :( ), ker je škoda 32.000 sit ;((
Kje bi lahko najdel na netu kaj pomeni ta pin?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Pyr0Beast ::

Hmm, se mi zdi da je ta pin za voltažo štelat. Poglej v cpu-z kakšno voltažo imaš in jo napiši.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KTr1sk ::

Aha torej to potem ni nič kaj posebnega, voltaža pa se vidi tukaj spodaj v kotu (hmm ne vem kaj je to)
zdaj ne morem pogledat, ker sem dal nazaj semprona noter
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Pyr0Beast ::

Čisto taprvi levi rumeni kvadratek? 1.7V si mel, ne vem če bi ti dolgo delal na taki voltaži.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KTr1sk ::

Ja je to voltaža, sem probal z Sempronom in je isa voltaž torej predvidevam da je to ok, ker mi že lep čas del normlano, (24ur na dan je prižgan), pa še slika
saj če je temp. vredu pa vse ostalo potem me ni treba strah sam grem vseeno nazaj v trgovino če mi bodo zamenjali 0:)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

Tako, danes so mi brez večjega problema zamenjali procesor, svaka čas BigBngu, do zdaj imam dobre izkušnje z njimi (enkrat mi je crknil cd pekač in tudi so zamenjali) :) Čeprav sem tega "novega" preden sem ga sploh noter vtikal pogledal z povečevalnim steklom in spet je bil ende neki zvit ampak sem ga poravnal tako da je zdaj vse vredu-hvalabogu, tako in še dokaz


Glede voltaže mi pa naj eden pove ali je ok, isto je delovalo prej na odlomljenem pinu kot zdaj na celem proc pa tudi sempron je delal na isti voltaži in ni blo problemov, res pa je da imam komaj 300W napajalnik, ampak računalnik se ni nikoli resetiral ali ugašal, morem potrkat :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vtičnica za TV, RADIO in SAT-priključitev?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
124261 (3042) mstrax
»

...bela snežinka, ki pada... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
535376 (3793) chucki
»

CoD 2 problem

Oddelek: Igre
81417 (1113) KTr1sk
»

pretvornik za delovanje analognega telefona na isdn kablu

Oddelek: Mobilne tehnologije
71358 (1236) Caligula

Torrent download mi zmrzne po parih minutah :(

Oddelek: Omrežja in internet
112138 (1932) CaqKa

Več podobnih tem