» »

Odlomljen pin na procesorju

Odlomljen pin na procesorju

ant ::

Čao

preko ebaya sem kupil en procesor, vendar je imel en pin zvit v obliki črke U. poizkusil sem ga zravnati, vendar se je odlomil. kaj lahko storim? ali je možno to kako popraviti?

razmišljal sem, da bi kar v socket vstavil nadomestni pin, ki bi naredil stik, ko bi procesor vstavil v socket. ali lahko kaj uničim? se bolj izplača pricinati pin nazaj?


hvala

nicjasno ::

Cpu je za v smeti.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Avby ::

Če je na neproblematičnem mestu bi morda kak ki zna zelo dobro lotat to ti naredil.

Je pa res da če ni neke vrednosti procesorja da ga raje vrži stran. Če bi imel srečo brez primere bi pa morda ugotovil da ta PIN sploh ni priključen na nič.

Samo najti sliko ki bi ti to povedala je praktično nemogoče.

Dripc ::

Vzemi bucko in jo daj v socket, kjer je odlomljen pin pa malo višje odreži(tako rešil P4).
Ps.Najdi pozlačeno bucko bo še najboljš :D

ant ::

procesor je p4, odlomljen pin pa je čisto na vogalu

slika

sem tudi sam razmišljal glede bucike pa tudi en kolega dobr cina pa verjetno ni še vse izgubljeno.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ant ()

Pesimist ::

bek vrzi ker ni nic vredno.

Avby ::

Če boš prilotal kvalitetno s pravo trdoto žice in debelino potem ni problema zakaj nebi delovalo.

Na kakšno buciko pa zaradi zanesljivoti raje pozabi.

Če nisi preveč plačal zanj in si lahko privoščiš drugega pa ga vrži stran. Res ni vredno časa to početje in še vedno ostane dvom o stabilnosti.

Tomay ::

Pin je: AF1 VSS Power/Other. Glede na to, da ni edini s to oznako je možno, da bo procesor deloval tudi brez tega pina.

Vir: Intel spec
Voodoo 4Ever

Pyr0Beast ::

no, probat ni greh :9
Če ne dela pa ti še vedno lotanje preostane.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Golnar ::

pomoje bi z buciko ali čim podobnim čist lepo delalo. tako sem rešil en priključek za zvočnike (com konektor se mi zdi, al kako je že tisto...)

ant ::

hvala vsem za odgovore. bom sprobal najprej brez pina nato pa se bom odločil kako dalje.

lp

ant ::

procesor začuda deluje, vendar ga očitno moja plata na laptopu ne prebavlja najbolje. po nekaj časa testiranja mi je vrglo blue screen z neko napako na grafični: nv4_mini.sys

očitno je, da se grafična pregreva ali kaj podobnega. ali pa kaj zamede grafično, ker procesor deluje na 2 frekvencah??? enako se mi je zgodilo že s prejšnjim procesorjem, ki sem ga testiral pa sem si mislil, daje kaj narobe s procesorjem. verjetno bi pomagal kakšen update biosa, vendar za mobile procesorje za mojo plato ne obstaja. :)

OZZY ::

izklopi avtomatsko krmljenje frekvence procesorja v biosu.
Go with the flow.

Urc ::

Frendu je pomagal izklop HT supporta v biosu.:\

ant ::

to je laptop in je bolj malo možnosti v biosu. bom pa pogledal in probal. hvala

wrhowc ::

Če je pin res odlomljen na voglu se ga enostavno zalota brez problemov če poznaš koga ki zna ali pa naredi sam čisto enostavno!!!

Azrael ::

Lotanje resno odsvetujem, pusti kot je.

1. Gre za Vss (napajalni) pin in teh je ogromno in bodo že ostali prenesli izgubo enega. Mogoče bo procesor res nekoliko prej fuč, ampak bo itak že davno prej odpovedal ostal mlinček ali postal muzejski eksponat.

2. Lotanje pina ni trivialno opravilo, v substratu je ogromno bakrenih povezav, ki dobro prevajajo toploto. Posledično mesto, kjer je odpadel pin NI mogoče v kratkem času toliko segreti, da cin prime. Počasno gretje in s tem neizogibno pregrevanje substrata, zlahka povzroči okvare v njem, kratke stike in prekinitve in je procesor dokončno uničen.

Bucika je mnogo bolj varna rešitev problema, ko odpade pin brez katerega CPU ne dela. Lotanje pride na vrsto šele takrat, ko je druga varianta edino le še kanta za smeti.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Bucika je mnogo bolj varna rešitev problema, ko odpade pin brez katerega CPU ne dela. Lotanje pride na vrsto šele takrat, ko je druga varianta edino le še kanta za smeti.
Mnjah ... da se lepo zalotat v parih sekundah ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

haha, najbolj zakon so C2D serije... Pinov sploh nimajo :) majo nekakšne jamice.

rdecaluc ::

To je res .. ampak pa toliko lažje uničiš socket na matični
Est modus in rebus. ,typos

Meizu ::

ja, sam verjetno boš bolj otipaval proc (tudi recimo pošiljanje po pošti - ebay npr.), kot pa brbal po socketu matične, mar ne? :D Poleg tega lahko socket LGA775 tudi zavaruješ s pokrovom za stisnit proc, tko da res težko. No, možno je, ampak težje, kot pa zlomit pin na procu. Kr te pine res zviješ, preden jih zagledaš. Se spomnem enkrat sm mel AMD64 3000+, pa sm ga zamenjal z X24200+S939 in sm ga mel lepo spravljenega v škatli. In sm slučajno premeščal komp na drugo mizo in vse te škatle vzel s sabo... Ko sm jo postavil na mizo, je očitno proc pretreslo (nevem, kako je to možno) in naslednjič, ko sem ga pregledal je imel enih 6 zvitih pinov... :)

ant ::

no če kdo rabi tale procesor ga prodajam, saj mi v laptopu ne deluje kot treba. verjetno bi bil potreben update biosa, ki pa ga ni.

LP

Pyr0Beast ::

Navadni Desktop proci v laptopih delujejo dobro ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ant ::

ponavadi imajo laptopi svoje mobilne procesorje, vendar pri mojem ni tako, saj imam navadnega p4 2,8 ghz, ki deluje le z najvišjo frekvenco, kar se seveda pozna pri temperaturi in posledično glasnosti ventilatorjev.

Pyr0Beast ::

Napetostna reguacija ni ravno zasnovana za tako porabo ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

Gericomi in potem tudi drugi so imeli tudi namizne izvedenke P4 CPU v prenosnikh. Pač več GHz kot Centrino... Proizvajalcu je vseeno za take "malenkosti", če gre roba dobro v denar.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvit cpu pin Amd phenom x3

Oddelek: Pomoč in nasveti
181462 (1266) gt55gre
»

mankajoca noga na procesorju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61033 (861) Azrael
»

Moj Tualatin 1.2 GHz je Skinhead !

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
403125 (2051) Boky
»

Spajky - rabim tvojo pomoc ( BX + Tualatin)

Oddelek: Pomoč in nasveti
191633 (1251) Spajky
»

Pomoc!! Na procesor moram nalotat pin,ki je stran padel.

Oddelek: Strojna oprema
211550 (908) Dj-Prah

Več podobnih tem