» »

Kocke na sliki v določenih programih

Kocke na sliki v določenih programih

MMarko ::

Lepo pozdravljeni,

mene pa zanima, če mogoče kdo ve, kakšen bi lahko bil vzrok, da se mi pojavijo kocke kot je vidno na sliki, ki jo prilagam?
Razlika je pri videih..če dam DVD v BSplayeru predvajat, mi naredi kocke, če pa dam kak navaden kratek clip pa mi ne izriše kock...

Slika



za vse možne rešitve bi bil zelo hvaležen

LP
MMarko™
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

5er--> ::

Grafična se pregreva ali pa je fuč. Če se ne motim te kockice kažejo na ram...

ender ::

Problem je najverjetneje res v grafični. Preveri, da ni zapacan hladilnik, in za vsak slučaj tudi nadgradi gonilnike.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Tilen ::

Šahovnica = GPU.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MMarko ::

@Ender - kak pa preverim, če je hladilnik zapacan?

možen bi lahko bil problem, ker je mi pred kratkim šla matična, pa sem jo zaj dal zamenjati..samo pomoje to nebi smelo vplivat na delovanje same grafične...

@Tilen - kaj pomeni GPU? malenkost bol laično, da bom razumel:)
MMarko™

ender ::

Odpreš kišto, odstraniš grafično, pogledaš ventilator in hladilna rebra.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Tilen ::

V bistvu šahovnica nastane zaradi anomalij z grafičnim procesorjem - GPU. Največkrat je krivec pregrevanje zaradi teh in onih razlogov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MMarko ::

@ender - sem naredil to, pa ni blo nič bolše..sem naložo čist novi gonilnik z nvidijine strani, pa ni pomagalo..
fora je, da sem mel preden je šla matična na tv povezan komp pa je brezhiben signal bil pa je delalo vse ok, zaj pa ne gre niti tv-out...

@tilen - kje pa lahko to preverim, pogledam, odpravim, če se morda da kako odpraviti?
MMarko™

Tilen ::

Preveriš lahko stik hladilnega telesa z GPU-jem na kartici. Po potrebi vzameš dol in na novo namažeš pasto in daš nazaj gor.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MMarko ::

@Tilen mislim da bom potreboval malo tvoje pomoči...
kolikor izgleda, so tvoja ugibanja pravilna..
iz kartice sem odstranil hladilno telo in opazil tole:

Slika1


slika2



sedaj pa me zanima, glede na slike, kaj mi je storiti? kupim pasto in namažem tam ko je že blo namazano? ali pred ponovnim mazanjem odstranim sledi stare paste in kako? pa kje se da kupiti ta pasta?

hvala za vse odgovore in pomoč
MMarko™

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

jan01 ::

Temeljivo pobriši ostanke in namaži s artic silver -kar pogooglaj, kako moraš, da ne naneseš preveč in seveda ne po celem čipu...

MMarko ::

lepo pozdravljeni.

sedaj sem zbral dovolj poguma in kupil artic silver 5, vendar sedaj se mi pojavi problem, da nwm s čem naj odstranim stare nanose, ki so ostali na procesorju in pa hladilniku?

prosim za pomoč

LP
MMarko™

ender ::

Najlažje z ArctiClean tekočino.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

5er--> ::

Pobriši dol s papirnato brisačo. Nanjo lahko kapneš še nekaj etanola pa bo.

MMarko ::

Pobriši dol s papirnato brisačo. Nanjo lahko kapneš še nekaj etanola pa bo.


nekje na netu sem zasledil, da je tip pobrisal z svilenim robčkom pa alkoholom, pa sem poskusil včeraj, pa mi ni ravno uspelo.. dejansko ni šlo dol niti malo premaza.. z navadno papirnato brisačo pa še manj..
MMarko™

Old Spice ::

Akasa prodajo citrusno raztopino za take stvari, ampak ker stane 10€ sem sam raje zmešal malo limoninega in pomaračnega soka in vanj pomočil palčko za ušesa, nanesel čisto malo soka in pustil minutko, potem pa obrisal z WC papirjem. Zadevca je šla zelo dobro dol.

Steinkauz ::

Če se zasluši, gre malo težje.
Jst uporabim palčko za ušesa + vodko :))

LexLuthor ::

špirit in palčka za ušesa
www.pasice.si

MMarko ::

hvala za vso pomoč..sem danes postoril vse in pobrisal star nanos ter dodal novega..
Sedaj pa me zanima, v kolikšnem času naj pričakujem izboljšave?
Saj če se spomnite, sem topic odprl zaradi tega, ker se mi pri določenih programih pojavljajo utrujajoče in neprijetne kocke, kot na tejle sliki spodaj:

Kocke

MMarko™

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

5er--> ::

Po mojem ne bo izboljšav.

MMarko ::

zgleda res ne najbol vzpodbudno..
očitno je problem nekje drugje..
kakšni preglogi / ideje?
MMarko™

5er--> ::

Menjaj grafično kartico.

MMarko ::

Menjaj grafično kartico.

problem je, da je cel računalnik star nekje 8 mesecev, je pa res, da je vmes bila menjana matična plošča..
zato ne vidim razloga za menjavo grafične kartice, glede na to, da mi ostale stvari, ki so povezane z grafiko delujejo normalno..
MMarko™

ender ::

Glede na sliko, je z grafično kartico nekaj zelo narobe - ali crkuje RAM, ali pa kar grafični čip. Ker je računalnik star 8 mesecev, uveljavljaj garancijo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

miranpozar ::

Po tvojih slikah sodeč imaš grafično kartico GeForce 8600GT in sicer tisto Gigabytovo s pasivnim hlajenjem.
Znano dejstvo je, da se je nVidiina serija 8600 na veliko kvarila. To v kombinaciji z (nažalost nezadostnim) pasivnim hlajenjem je v tvojem primeru skora zagotovo povzročilo crkot GPUja! :(
Jaz mislim, da tvoji grafični kartici ni več pomoči. Ker naj bi bil sistem star komaj osem mesecev (čeprav se mi zdi nenavadno, da je v njemu 8600GT, ki je starejša kartica), obvezno uveljavljal garancijo! Pazi le, da sestaviš kartico nazaj v tako stanje, da se ne bo opazilo, da si jo razstavil ;)
Še boljše pa bi bilo, če se zmeniš za doplačilo za sodobnejšo grafo.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

urby6300 ::

mene pa zanima, če mogoče kdo ve, kakšen bi lahko bil vzrok, da se mi pojavijo kocke kot je vidno na sliki, ki jo prilagam?
Razlika je pri videih..če dam DVD v BSplayeru predvajat, mi naredi kocke, če pa dam kak navaden kratek clip pa mi ne izriše kock...

Slika



za vse možne rešitve bi bil zelo hvaležen

LP


Mel sem čisto iste težave pro bs playerju pa pri igercah je isto blo tak ko pri tebi zaj pa sem grafično menjal pa dela vse normalno

LP

ender ::

Tole izgleda kot crkujoča grafična kartica. Za vsak slučaj preveri hlajenje.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11824706 (4466) Valvoline
»

Sapphire 7970 3 GB - ne deluje

Oddelek: Strojna oprema
301880 (1136) konspirator
»

Termalna pasta

Oddelek: Strojna oprema
61070 (955) golf3
»

Nenavadne težave z grafično kartico !

Oddelek: Strojna oprema
142314 (1852) Riff
»

Problem z graficno - kocke - je pokvarjena?

Oddelek: Zvok in slika
131546 (1182) Azrael

Več podobnih tem