» »

Web kamera ne dela na Win XP

Web kamera ne dela na Win XP

AvtoR ::

Zdravo!
Kolega mi je posodil na probo neko poceni web kamero od Geniusa. Inštaliral sem gonilnike in zadevo priklopil na hčerkin malo starejši računalnik. Zadeva je delovala brez problema v prvo. Nato sem ji kupil novo kamero Philips SPC 230NC. Te nikakor nisem uspel usposobiti. Ali se je računalnik obesil ali pa resetiral. Kupil sem še eno poceni Trust Web Cam CP-2100. Tudi s to nimam sreče. Kamera se prižge, deluje 1 sekundo nato pa se ugasne. Program AMcap javi napako "This Graph Cannot Preview". Obe kameri sem preskusil na svojem računalniku, na katerem imam Visto. Obe kameri sta delovali BP. Hčerkin računalnik sem formatiral in na novo namestil XP+SP3. Naložil sem najnovejše gonilnike za grafo in DX9c. Nobenega napredka. Philipsova WEbcam mi resetira oziroma obesi računalnik, Trustova kamera pa se po slabi sekundi delovanja ugasne. Philipsovo kamero sem preskusil še na tretjem računalniku z xp-ji. Tudi tu se ob zagonu kamere sesuje računalnik. Poskusil sem z najnovejšimi gonilniki a brez uspeha. Ima kdo kako idejo kaj lahko sploh še naredim? Imam cel kup kamer pa nobena ne deluje! Pardon na koncu sem spet poskusil z kolegovo Genius, ta pa del brez problema! Vse kamere so USB 1.2, pa tudi hčerkin računalnik podpira samo USB 1.2!
Ima kdo kako idejo ali nasvet?

Prhutar ::

Računalnik uporabljava oba z ženo, zato imava osebni nastavitvi. Na njeni nastavitvi Wordart deluje pravilno, na moji nastavitvi pa ne, saj so vsi napisi prikazani zgolj v črno-beli izvedbi.Nihče mi ne zna povedati, kje je vzrok. Mi lahko kdo pomaga? Hvala in lep pozdrav.

KoMar- ::

Prhutar, o čem ti govoriš?

AvtoR ::

Sem malo googlal za AMcap in "This Graph Cannot Preview". Ogromno ljudi ima podoben problem, vendar nisem našel nobene pametene rešitve...
Kaka ideja?

AvtoR ::

Našel sem rešitev!
Zgleda, da gre za malo starejšo ploščo z Via veznim naborom, ki je imela probleme z USB priključki. Ker ni pomagala nobena software-ska rešitev,
sem nabavil USB2 PCI razširitveno kartico. Zdaj zadeva laufa brez problema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tablicni racunalnik ainol novo flame/fire

Oddelek: Pomoč in nasveti
282927 (1982) SimplTech
»

grafika problem

Oddelek: Strojna oprema
7566 (538) Clubraider
»

Težave z web kamero

Oddelek: Strojna oprema
111493 (1140) 1maja
»

Kateri web cam?

Oddelek: Kaj kupiti
273894 (2748) roli
»

Firewire kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
697502 (6650) BadWolf

Več podobnih tem