» »

Kateri web cam?

Kateri web cam?

CyberAD ::

S punco sva se odločila, da bi si kupila vsak svoj webcam, pa ne veva točno katerega bi.
Nekako sva si postavila, da cena naj ne bi presegala 10k SIT (ok, mogoče kaki 1 ali 2k +, če je res opazna razlika :D )
V ožji izbor sva postavila te kamere:
Logitech QuickCam Communicate STX
Logitech Quickcam Messenger
Logitech QuickCam Chat

Ima kdo kakšne izkušnje s katerim od teh modelov? Sprejemava tudi druge predloge :)
Vsak komentar je dobrodošel :)

dragonlord ::

ce mas digital 8 ali mini dv kamero downlodaj program micro orange dv pa lahko svojo kamero uporabljas kot webcam..

Jst ::

Jaz imam Genious VideoCAM Messenger. Dal 7k. Suck big time.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

CyberAD ::

žal nimava nobenih takih kamer, tako da je pač webcam najcenejša rešitev problema :\

hvala za info, jst - se bom izogibal te kamere :)


ker sem ta trenutek še brez pc v lj, bom verjetno šele v petek spet pogledal to temo; prosim, če ostane ta tema do takrat živa in upam na čim več komentarjev :)

imi ::

Na nekaj testih je bila dobro ocenjena taletale Philips-ova kamera.

bzp ::

Ja, philipsovi kamerci dokaj hvalijo po netu ... Iz osebnih izkusenj ti pa priporocam Sony EyeToy, uradno sicer dela samo na ps2 ampak mas na netu driverje tud za xp-je ... Dela neprimerno boljse od Logitech Quickcam Messengerja (s to sem direktno primerjal, z drugimi pac ne).

opeter ::

Sestra ima Labteco-ovo Pro Plus kamero. Deluje dokaj v redu. V Comtronu sem videl za 3k.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

;-) ::

Če jo boš uporabljal preko MSN ja, je čisto vseeno kaj kupiš. Za 10k lah kupiš 2, ker msn je tak tako sranje glede tega da joj.

Nima veze res.

mare92 ::

Js mam Logitechovo STX in zdele je u leclercu 9900 pa še 1000 na kartico. Je dokaj dobra.... NE ni res da je vseeno za msn.res da je slabša slika(MSN), vendar je med mojim STXom id modeli ki so cenejši VELIKA razlika. Barve so dosti dobre, kontrast v redu, dosti ostra...Moraš vedeti, da je bila ta kemera neke 3 mesece nazaj še 17.000sit. Za philipsa pa ne vem. Js ti priporočam STX, saj je boljši od vseh webcamov, ki sem jih videl!

mare92 ::

Ne kupuj jetr za 5k, kr je slika obupna in se komi kej prepozna...

CyberAD ::

torej če do zdaj povzamem kar ste vse povedali:
Genious VideoCAM Messenger - Suck big time
tista Philipsova kamera je predraga
Sony EyeToy nisem nikjer našel cene
Labteco-ova Pro Plus kamera deluje dokaj v redu
Logitechov STX je dokaj dobra

Prosil bi, če ima še kdo kakšne druge izkušnje ali pa želi potrdit že kaj do zdaj povedanega, da se kar razpiše :)

StajercSSS ::

Mam Logitech Quickcam Messenger. Dela zelo lepo.Slika je tekoča,tut če ni naravne svetlobe,pa je sam luč,ker uporablja nek šit za izboljšanje slike.Ločljivost visoka...tralala..Zelo dobra! Sam jaz sem jo kupil za 25k... :D 0:)
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

OK.d ::

vzemi logitechovo stx, zdaj imajo tudi že novejši model star model ima na vrhu modro lučko za novo nisem zihr, to kamero sem dobil kot izžrebanec na revijo monitor, prej sem imel Genious VideoCAM Messenger - Suck big time-bo kar držalo je bistvena razlika v sliki pa tudi v zelo mračnih prostorih se super vidi drugih kamer pa ne poznam

LPOK.d;)
LPOK.d

Jst ::

S kolegom sva sla v spar nabavljat za piknik in ppri blagajni je videl eno kamero za ~2500SIT (mogoce 3500). Pa jo je kupil, sej je to itak drobiz.

___

Mesec ali dva kasneje, jaz hodim po bigbangu, ker mi je zmanjkalo dvdjev. Pa se mal razgledujem, vidim eno kul minimisko, jo vzamem, pridem do neke police, kjer je bilo nekaj teh webcamov. Od 3700SIT pa do 11. In sem izbral neko sredino, in tako, da me je racun prisel tocno 20ksit. Dobil sem se en kovanec nazaj:)

___

Pride kolega s prenosnikom do mene, ker je bil brez neta (cakal t-2) in s seboj v torbi je imel tudi svojo webcam. Jaz sem jo iz firbca priklopil na moj prenosnik in primerjal slike.

TIST CRAP ZA DVA JURJA JE IMEL LEPSO SLIKO KAR SE GIBANJA TICE!!!

___

Sedaj hodim v bigbang samo po dvdje in cdje.

(ceprav sem pa z misko izredno zadovoljen)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

CyberAD ::

lahko mogoče zaupaš imena teh modelov kamer, o katerih govoriš? ;)

Jst ::

Moja je, kot že prej omenjeno, Genious VideoCAM Messenger. Suck big time. ODSVETUJEM!!

Kolega ima pa neko od Canyon (modela ne vem).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr Evil ::

V redu kamere so tiste s ccd tipalom. Cmos so bolj tako. Ok za svetle prostore, zelo slabe za temne. Tukaj je ccd pač veliko boljši, a na žalost, dosti dražji. Vsaj 20k.

LittleDevil ::

Živjo, jest sem danes kupil Logitechovo kamerico, pa me zanima a se da kje dobit samo direkten fajl od SP2, ker mi noče instalirati na SP1?

LP

gam3r ::

Cyber, imam logitechovo communicate STX. Rula.
Drgač pa sem mel tut Logitechovo neko belo-modro kamero. ( Quick cam messenger mislim da)
Slika je bila pri umetni svetlobi tako ogabna, da bruhaš. Pri normalni pa tudi. Ostale kamere ala Quick cam plus pa Quick cam GO, canyon, genius, labtec, sweex in vse pod 40 eurov ne priporočam z moje strani.

LittleDevil ::

Tudi jaz imam communicate STX, pa me zanima ali je edina možnost za instalacijo, da namestom SP2?

LP

>>><<< ::

Kero STX maš, ono ki ima modro luč na vrhu ali novejšo? CD-ja nisi zraven dobil?
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

dejanslo ::

offtopic: do sedaj so se mi vse genius zadeve (miška, tipkovnica) pokvarle ali pa delujejo slabo (izkušnja z neko cheap kamero v šoli, miška, tipkovnica). support slab - stran nalaga po 5 minut, znanje angleščine na stopnji 6. razreda osemletke.. na koncu raje vržeš v koš, kot da bi dalje iskal rešitev problema. te firme se izogibaj v veeeeliiiiiiiikeeeeeeeem ovinku
There`s More Than One Way To Do It

DubleG ::

PHILIPS com SPC 600 NC is teh shit.

Odlična slika.

sid911 ::

Trenutno imam Geniusovo WebCam Look s katero sem še kar zadovoljen, ampak sem presedlal na Visto, kjer se pojavi problem, saj nima ustreznih gonilnikov, s temi za XP pa je nikakor ne morem usposobiti.

Nucam torej eno primerno zamenjavo, ki bo delovala tudi na Visti. Kak predlog?
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Kowkele ::

Pozdravljeni!


Nabavljam 2 webcameri. Ali mi lahko kdo priporoči katero naj kupim. Do sedaj sem imel trust wb-3400 ampak sem ju vrnil, ker če ni bilo v prostoru dovolj svetlobe(beri toliko, da si rabil sončna očala!!!) je bilo samo 2-4 sličice na sekundo. Sedaj sem dobil dobropis pri comshopu. In morem nekaj izbrati. Eno za laptopa in eno za pc. Samo ne vem katero. Vsi mi sicer priporočajo logitech, samo ne vem kero. Cena pa do 50 eur za eno.


Hvala za nasvete.


LP Andraz
Tako pač je to!!!

MTm2H37rqt7B ::

Sam imam Logitech QuickCam Communicate STX in sem zelo zadovoljen.

Zaradi slabe svetlobe kamere uporabljajo "night mode" oz. Low light mode (stevilo FPS mocno pade), druga je slika temnejsa. Tle kaj veliko nimas za naredit. Edino, ce bi imel kamero z zelo obcutljivim senzorjem (vecji ISO), vendar webcami tega ne premorejo (da bi bil rezultat zadovoljiv).

Zgodovina sprememb…

mmaestro ::

Je za kamero Logitech QuickCam Communicate STX dovolj USB 1 ali mora bit usb 2?

roli ::

Jaz in moj bratranec imava Genius VideoCam Look (oziroma Webcam look) in sta čisto OK. slika je lepo tekoča in lepo ostra. Sploh podnevi. Ponoči je slika malenkost slabša vendar še vedno čisto OK.
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup spletne kamere... katere že?

Oddelek: Zvok in slika
192798 (2492) Mirč
»

Webcam

Oddelek: Kaj kupiti
121719 (1553) Trancedeejay
»

Katero Web kamero kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
82281 (2093) Tomson
»

kateri web cam?

Oddelek: Kaj kupiti
61067 (976) secerko
»

Web kamera

Oddelek: Zvok in slika
222308 (1943) CaqKa

Več podobnih tem