» »

ITvprašanje

ITvprašanje

brinovcek ::

Pozdravljeni !

Prejšnji teden sem imel razgovor za službo v IT sektorju enega izmed inf. podjetji. Med razgovorom mi je vodja službe, IT strokovnjak postavil eno izmed tipičnih vprašanj, ki se naj bi pojavljal na razgovorih, kadar zaposljujejo tuje strokovnjake, glede po njegovih besedah. Vprašanje pa se je glasilo : Ali bi hodil po vodi ?
Zanima me, kaj naj bi bil najprimerjenjši odgovor na to in kaj naj bi sploh blo mišljeno s tem vprašanje? Ali je že kdo kdajkoli naletel na tako vprašanje?

Za vse odgovore, komentarje in druge informacije se že v naprej lepo zahvaljujem.


Lep pozdrav

noraguta ::

bi , samo če ni umazana.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

luli ::

Ali bi hodil po vodi ?

Rekel bi mu Not Enough Data!

gzibret ::

In zakaj so za to potrebne 3 enake teme?
Vse je za neki dobr!

Ziga Dolhar ::

Uspel si odpreti tri teme, pa nobene v vsaj od dalec ustreznem oddelku?!
https://dolhar.si/

Tody ::

To je ena tipičnih psiholoških for nima čisto nobene veze z IT-jem.

Njegov odgovor je odvisno od tega kakšen človek si. Tukaj nekako ni pravilnega odgovora, če iščejo nekoga z visokimi cilji in veliko domišlje ter ustvarjalnosti jim bo seveda pasal odgovor "Seveda, pravkrar delam na formuli ko bo zamrznila vodo pred mano in jo odmrznila ko bom šel mimo"

Če pa pač iščejo nekoga ki je resen, storg in kaj jest vem še kaj bo odgovoril " Nimam časa za bedarije,..."

Lahko pa najdeš še miljon razlag za to :)

Isto je google spraševal, koliko žogic za golf gre v avtobus in koliko bi zaračunal za pomivanje špil v Seattlu in podobne fore.

netanyahu ::

Isto je google spraševal, koliko žogic za golf gre v avtobus in koliko bi zaračunal za pomivanje špil v Seattlu in podobne fore.

Niti slučajno to ni isto. Eno so vprašanja, ki zahtevajo Fermijevo oceno, hiter test za odkrivanje nesposobnežev, drugo pa neuporaben konstrukt bebavih kadrovnikov.

Tody ::

In kaj je fermijeva ocena ? Kolikor sem jaz bral se ta vprašanja od googla niti slučajno niso navezovala na matematiko ampak logično razmišljanje in kreativnost odgovora. Da vsi ki so šli računat po kakih znanstvenih formulahn niso lih deleč prišli.

Okapi ::

In kaj je fermijeva ocena

Back-of-the-envelope calculation @ Wikipedia

Na brzino nekaj zimprovizirano izračunaš/oceniš, da vidiš, a razmišljaš v pravi smeri. V primeru žogic za golf, da lahko rečeš, a jih gre v avtobus tisoč, stotisoč, milijon ...
Žogica ima premer dobre 4 cm, bus je dolg recimo 10 m, visok 2,5 in širok 2,5 m. Se pravi 62 m3. Žogica zaseda 0,000064 m3. V bus gre torej nekaj manj kot milijon žogic za golf.

Tisto vprašanje s hojo po vodi pa je namenjeno temu, da izpraševalec vidi, kako reagiraš v zadregi. Kako je najbolje odgovoriti pa bi načeloma lahko izvedel v tistem psihološkem priročniku, iz katerega se je izpraševalec naučil tega vprašanja. Ker sem prepričan, da sam drugače odgovorov ne zna ovrednotiti.
Jaz bi ga recimo vprašal, iz katerega priročnika za kadrovike telebane (OK, to s telebani bi morda preskočil;-) je pobral to vprašanje, ki nima nič skupnega z delom, ki ga boš opravljal.

O.

zee ::

Vsaj nekajkrat na leto hodim po vodi...uspesno ;)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kopernik ::

Ker je vprašanje dvoumno (oz. mnogoumno), mora biti tak tudi odgovor.

pietro ::

Na vprasanje odgovoris z vprasanjem - nekaj v smislu, kar je napisal Tody: "Povejte mi, kaksnega moza iscete, pa vam povem odgovor?" :)

knesz ::

Pozdravljeni !

. Vprašanje pa se je glasilo : Ali bi hodil po vodi ?
Zanima me, kaj naj bi bil najprimerjenjši odgovor na to in kaj naj bi sploh blo mišljeno s tem vprašanje? Ali je že kdo kdajkoli naletel na tako vprašanje?

Za vse odgovore, komentarje in druge informacije se že v naprej lepo zahvaljujem.


Lep pozdrav

Odgovor:
2000 let nazaj sem hodil po vodi, potem sem pa to vodo spremenil v vino in se ga tako napil, da sem bil cel teden bolan. Od takrat tega ne prakticiram več
Odgovor je: NE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knesz ()

c3p0 ::

Odgovor: če bi lahko, bi.

Če preveč naklada s podobnimi, pa se zahvališ in greš. Kot strokovnjak na svojem področju, si lahko najdeš službo kjerkoli. Saj si?

Yohan del Sud ::

Z vodotesno obutvijo, če voda ni pregloboka. Kaj komplicirate. :)
www.strancar.com

Ice-Heki ::

Eh, zakaj le, ko pa lahko plavam?

tsh2 ::

kaj je narobe pa z najbolj očitnim odgovorm: ni možno?

pa prašanje je dvoumno: ali ga zanima ali bi RAD hodil po vodi, ali bi LAHKO hodil po vodi?

Pakc ::

@Okapi Žogica zaseda 0,000064 m3...???

Mogoče bi jih spravil noter manj kot milijon, če bi bla golf žogica v velikosti bakterije..:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fizika... (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6214372 (11212) MatVZ
»

hoja po vodi - kak je to mozno?

Oddelek: Loža
212697 (1700) LeXani
»

Robot po poteh Jezusa

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
123033 (3033) Izi
»

Aerodinamika (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
847090 (5992) Boeing
»

ČELADA...??

Oddelek: Loža
493569 (2868) Thomas

Več podobnih tem