» »

ČELADA...??

ČELADA...??

gkosto17 ::

Živjo!

Imam čelado, ki je drgač ql, sam barve je ful grde! :\\ Zdj bi pa rad slišal kakšno mnenje, kaj naj naredim z njo? Ali jo naj pobarvam, polepim( kako in s čim?), ali kaj drugega?
Kaj ima kdo kaj izkušenj z Airbrush-om? Kako izgleda in koliko stane? Kje in kdo pa dela to?

TNX
LP
grega

Thrivial ::

Ce ti je vec do tvoje buce kot do imidza, potem pusti celado popolnoma na miru.

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Witboy ::

Mah kje! Te čist podpiram, da ne boš nosu grde čelade. airbrush je kull stvarca. Sam... malce draga. Če boš to še v prihodnosti mel namen uporabljat pol si nabavi. Drugače škoda denarja. Aja, da ne bo čelada zgubila pomena varnosti ne smaš nč na njej delat druzga kot pa to, da jo prefarbaš. Nč ne oblept praskat itd. hja to bi blo to. upam da sm ti pomagal :)

DaNe ::

Na čelado v novenem primeru ne lepi nobenih nalepk zato ker le te vplivajo na njeno trdnost!! Pa tudi če se ti greje sama čelada važno je da imaš betico zavarovano, če te pa gretje tako zelo moti si pa omisli eno čelado, ki bo bolj svetla in problem je rešen.

MadMax ::

khmmm: nalepke vplivajo na trdnost
Lahko dobim podnapise?
Zanima me namrec zakaj? (za spraskat razumem, ampak nalepke?)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

DaNe ::

Tako mi je rekel prodajalec čelad!!
Malo sem sam o tem še poizvedel in je res da vpliva na trdnost, kako pa vpliva pa nevem.
V vsakem primeru nalepke za čelado niso primerne!!

Thrivial ::

Celade se ne sme modificirati zaradi agresivnih elementov, ki vplivajo na trdnost same strukture. To sicer ne pomeni, da bo zadeva pocasi zacela razpadati, ampak da bo ob nesreci glava pocila na asfaltu, namesto da bi se to zgodilo le s celado.

Ce pa hocete izzivati pa... ali ni najlepsi obcutek, ko ti veter pri 90 km/h kravzlja lase?

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

webcreator ::

Nalepke čelado poškodujejo zato, ker lepilo (večine) nalepk "žre" čelado. Tudi, če jo prebarvaš z airbrushem moraš paziti kakšne barve uporabljaš ... Safety first!. Drugič si pa zberi čelado, ki ti bo bolj všeč ...
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

Marjan ::

Te čelade so čudna reč. Je blo že velik primerov, ko je dobra čelada počila, ko ne bi smela. Ali pa čelda ni počila, je pa glava v čeladi.

Idealna čelada bi (pomoje) bila na zunanji strani deformabilna.

Thomas ::

> Idealna čelada bi (pomoje) bila na zunanji strani deformabilna.

To je očitno. Vendar še nikoli nisem pomislil na to. Pa tudi izdelovalci čelad ne.

Ej Marjan - čestitam za idejo!

A bova zdej razlagala zakaj? Neee ... kašn Jeti pa še kdo bo skapiral ... ostali naj pa za razlago prosijo!

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

webcreator ::

tista glava k je počla v čeladi je bla sigurno prazna, ker čelada TI NE SME BITI PREVELIKA, ampak ti mora biti na glavi skoraj pretesna (da ne pride do dvojnega udarca - glava v čelado).To je pomembno tudi zarad tega, da ti pri večjih hitrostih ostane pri miru in se ne giblje ...
Jaz mam velikost XS, pa si bom verjetn nabavu XXS. (čelada je pa AGV Q3 Rossi replica 2001).
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

Marjan ::

Ja, hvala Thomas :)) .

Samo bistveno vprašanje tuki je - zakaj proizvajalci ne izdelujejo takih čelad!

Thomas ::

Marjan

> zakaj proizvajalci ne izdelujejo takih čelad!

Morda je ta mem nov - pa se še sploh ni mogel uveljaviti.

Mogoče se je že kdaj pojavil, pa še ni prišel v nobeno zmagovito koalicijo.

Zanimivo je, kako je reagiral Webcreator. Ignoring it. Poudarjajoč, kako ne sme biti lufta v čeladi.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Po moje zato, ker med glavo in čelado ni velik prostora.

Baje so japončki to (to my knowledge) prvič uporabili pri avtomobilih. Pri teh je konstrukcija tako zasnovana, da je vse skupaj bolj in bolj trdno, ko deformacije napredujejo do potniškega kabine.

Tako cela stvar absorbira maksimum energije, preden so "potniki na vrsti". Poelg tega tako nadzorujejo vrstni red stvar- kaj naj od*izdi najprej, kaj zatem itd...
Pri čeladi pa tega vmesnega prostora ni. Pri hudih udarcih je tudi vprašanje, koliko se vse skupaj splača, saj je vrat nezaščiten. Tako ti udarec, ki sunkovito spremeni vektor hitrosti glave zlomi vrat...

Brane2 ::

nego, ko smo že pri tem, kje se dajo dobit Unproforjeve čelade ?

Nakei servisiram za neko ISO-9000 firmo, ki se je zdej spomnila novih varnostnih pravil-kar se praviloma zgodi vsakič, ko na kak originalen način zgubijo fizikalca.
Zdej hočjo, da ima ves personal čelade, tud serviserji ki pridejo šraufat računalnik, pa sem mislu bit mal originalen...

Thomas ::

No tkole se nov mem srečuje z bolj ali manj (ne)friendly memi.

Temule:

se zaradi zloma vratu ne splača

lahko postavimo nasproti:

nekateri umrejo LE zaradi udarca v glavo, ki bi ga taka čelada dovolj ublažila

To je diskusija - vojna memov.

Razmišljanje, če je v eni glavi, diskusija, če v večih. Razlika je pa le v imenu.

Mem rendering. Boj memov na življenje in smrt. Kateri bodo ostali.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

webcreator ::

Thomas: nisem ignoriru, ampak fora je v tem, da ti govoriš o tem, kar še ne obstaja v praxi in sm povedu kaka more bit čelada od teh, ki so v prodaji ...
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

jRk0 ::

Celade so problem ja. Prvic so poceni celade (like moja nolan n60) kar neudobne, pa potem je problem, da ne ves tocno kak vlka more bit. zanmivo je to, da je odvisno tudi od frizure. ce mam kratke lase mi malo plese, ce pa malo daljse pa je vredu. ampak je problem, da me v celu tisci, drugje pa je prevelika malo. sicer pa sem na glav mel eno araijevo in je bla res uzitek . ampak nimam tolko dnara:(
You fuck up once, you loose two teeth.

Brane2 ::

Thomas:


lahko postavimo nasproti:

nekateri umrejo LE zaradi udarca v glavo, ki bi ga taka čelada dovolj ublažila


Zdi se mi, da so varnostni tehniki že zdavnaj uvideli, da 100% varna zaščitna sredstva v splošnem niso dosegljiv, poleg tega da mnogokrat niso zaželjena.

Zakaj pognati brdo $$$ za razvoj čelade, ki bo 0.7% bolj varna od obstoječih, če bo zaradi enga počenga kondoma nastal nov bedak, 30% kakovostnejši od vseh prejšnjih ?


Thomas ::

Daring ideas are like chessmen moved forward; they may be beaten, but they may start a winning game

Z motorjem je vožnja 20 krat nevarnejša kot z avtomobilom. Prostora za izboljšave je še več kot dovolj.

Ideja je doable, simple in zelo koristna.

Imam sicer tudi sam nek kontramem. Namreč - upor bi bil večji.

Toda jamice po čeladi, kakršne so na golf žogicah, bi ga spravile PRECEJ POD zdajšnjo vrednost.

Great idea. Again.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

webcreator ::

čelada mora bit čimbolj gladka, da ko drsiš po tleh nikamor ne zapneš. Ker če zapneš ti lahko zlomi vrat ali poškoduje hrbtenico. Zato je tud Rainey na vozičku, k je takrat še mel čelado malo bolj kvadratne oblike ...
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

Thomas ::

Ne vem, če se je že kdaj kakšna žogica za golf kdaj zapela v kakšno svojo jamico. (V tisto na igrišču že :D )

Lahko pa tiste jamice zmanjšajo zračni upor več kot dovolj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMax ::

Zato, ker se vrti na vse mozne nacine.
Sama celada tudi ne bi zapela-a kaj, ko iz nje visi vrat in telo uporabnika...
Thomas, tokrat si razocaral...:'(
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Thomas ::

> Zato, ker se vrti na vse mozne nacine

Misliš golf žogica nima draga zraka zaradi jamic IN rotacije?

Nej te tako razumem?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Nico ::

Na zunaj deformabilna? Se pravi bi imela še eno plast zaščite (bila bi večja)? Ne vidim prednosti pred normalnimi čeladami, ki so znotraj deformabilne.

Današnje čelade so dovolj dobre, problem je v tem da preveč stanejo in da ti jo proda nekdo, ki je samo trgovec.
Everybody banana on your head!

dex ::

a še nobeden ni videl kakšne a-la airbag čelade oz. nahrbtnika????
vem, da nič ne vem...

Thomas ::

Na, ta bi bla pa dobra! Ravno so dokazali ZAKAJ NE - zdej pa JE! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

airbag čelada- dobra prvoaprilska fora ;o)

Kaj jo proži - mogoče zazna trenutek, ko je lastniku ušlo v hlače ?

Mogoče bi se dalo nardit stvar iz materiala s spremenljivo trdnostjo, sam kakšne prednosti bi to prineso pred klasično čelado (znotraj deformabilno, kot je nekdo reku) si ne znam predstavljat...

webcreator ::

znotraj deformabilno? :D
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

Nico ::

Webcreator: da, vsak pravi šlem je tako zasnovan, da se notranja obloga zmečka in nekoliko vpije udarec.
Everybody banana on your head!

Andor ::

A res še noben ni tega slišal al kaj? Obstaja kombinacija čelade in jopiča z vgrajenimi airbagi. Ena blazina se napihne okoli vratu in s tem zmanjša možnost zloma, druga pa vzdolž hrbtenice in križnega predela. Mislim pa da ni dobavljiva pri nas.
---Never send a monkey to do a man\'s job---

Brane2 ::

Nice one...

Sam to me zanima, kako dela prožilni senzor, mislim kdaj se stvar napihne ?


Nico ::

Brane: naj bi bilo povezano z vrvico za vozilo.
Everybody banana on your head!

Brane2 ::

...in to ji verjetno umejuje uporabnost ?
Mislim, zakaj tega ni videt pri nas ?


dex ::

Mal sem kiksnu, res je samo jacket. Eto vam še link do HP...
vem, da nič ne vem...

Thrivial ::

Thomas: ja, luknjice, ki povecajo zracni upor... in iznicijo desetletja dela oblikovalcev za cim manjsi zracni upor... :P

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Brane2 ::

Ne, on je mislu na specifičnosti golfkugle. Tam bi blo težko ustvariti kapljasto obliko ali recimo obliko, ki jo imajo granate, zato so potrebovali luknjice, da nekako zmanjšajo turbulence. Rahlo podobna fora je uporabljena v feritnih materialih in recimo generatorskem in trafo železu za zmanjšanje izgub zaradi vrtičnih tokov (eddy currents).

Sam vprašanje, če so ti pristopi potrebni pri čeladah in ostalih stvareh, kjer imajo ustvarjalci večjo svobodo pri oblikovanju.

Ko smo že pri žogah, kuglah in ostalih oblikah, zakaj ima žoga za rugby tko kretensko obliko ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::


Mal sem kiksnu, res je samo jacket. Eto vam še link do HP...


Lepo, čeprav ni glih za v plesno dvorano. A so kje kašni podatki o varnosti tega ? Mislim, neka normalizirana skala, kjer bi bilo navedeno da recimo s to stvarjo 70% pacientov pri padcu na hrbtenico pride skozi brez trajnih poškodb z višine recimo X metrov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

webcreator ::

Če bi mel na motorju vsi ves čas usnjene racing kombinezone potem bi tud vsi šli kokr tok celi čez padce, problem je sam ko ti padeš na cesti te lahko zbije drug avto, prletiš v drevo ..., tam ti pa ne pomaga več čist nč ... Zato je najbolš it na Grobnik pa se tam zdivjat ... Čas bi pa tud že bil da bi pr nas kej nardil ... (sej neki se menjo, da bi pr Celju - Vransko nardil progo. A mogoče kdo kej ve ka bo s tega?).
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

jRk0 ::

Saj ni fitna v divjanju. Lahko se cisto normalno peljes, naprimer 90kmh, kjer je taka omejitev, pa prides na pesek, al pa se celo zgodi da veter zapiha tak mocno, da te odnese na bankino in potem kar hudo pades.
You fuck up once, you loose two teeth.

webcreator ::

vetr odpiha na bankino? :D Ta je pa že skor mal huda ... (no uglavnem tud pr 90 na uro ti dobra čelada in kombinezon preprečta vsako poškodbo, če se ne vmeša third-party ...
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

Thomas ::

Thrivial

> Thomas: ja, luknjice, ki povecajo zracni upor... in iznicijo desetletja dela oblikovalcev za cim manjsi zracni upor...

Ja kaj se oglašaš v takem tonu, če pojma nimaš - res ne vem. (Isto velja za Maxa)

Jamice pri golf kroglicah bistveno zmanjšujejo upor. Bistveno. Najboljša je pa posebna oglata oblika teh jamic.

Tudi z baseball kijem, ki ima take jamice, se da odbiti žogico mnogo dlje. Ker jamice pač toliko zmanjšajo turbulenco kija, da je to možno. Zaradi večje dosegljive hitrosti se ve.

Samo niso dovoljene zaradi športnih predpisov.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vati ::

Thomas sedaj si pa v kamn uzgal :P

Luknjice zvecajo upor, a ob enem tudi zvecajo magnusov vzgonsko silo, ki je prisotna pri rotiratijocih telesih, kar golf zogica tudi je.

// Vati

jRk0 ::

ok, tisti veter ne velja za tezke motorje, ampak pr skuterjih pa kakih 125kah pa se ti lahko zgodi, da veter naenkrat zapiha, pa te tolpko prestavi, da gres na bankino in te sfuka. je moj sosolec tak pado.
You fuck up once, you loose two teeth.

Thrivial ::

Thomas: preprosta logika pac. Je pa zanimivo... Zakaj pa potem ne izdelujejo luknjicastih celad... mogoce avtomobilov?

P.s. Fizik res nikoli nisem bil.

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Thomas ::

Link1

Link2

Link3

Na rešitev Navier-Stokesove enačbe v vsakem primeru je razpisana nagrada milijon dolarjev.

Ne mislit, da sem tako neumen, da ne vem, da vas v šoli učijo, da je spin golf žogice bistven. Kakor, da to rešitev poznajo, pa je seveda ne.


Samo ne meni hodit s takimi! Razen, če mi kdo pove, kje je spin pri kiju za baseball.

Thrivial

Avtomobilov ne delajo takih iz dveh razlogov. Ker skozi jamičaste šipe se slabo vidi - in ker je potem antikorozijska zaščita pločevine težja.

8-)



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::


Ker skozi jamičaste šipe se slabo vidi - in ker je potem antikorozijska zaščita pločevine težja.


Ja, o tem sem že razmišljal svojčas.
Poleg tega je edini avto, ki bi ob tem še avtentično zgledu, Wolksvagnov Golf :o)




Thomas ::

A si hotu rečt - hrošč, Brane?

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thrivial ::

Thomas: kaj pa aluminij?

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Thomas ::

Aluminij pa ob trku z žogico pusti več kinetične energije žogici, kot les.

Skrivnost je v drugačnem mečkanju žogice, preden se ta odbije. Les preveč zaduši odboj.

(Za tole ... bi pa moral že kaj narisat).

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska čelada

Oddelek: Šport
152118 (1503) Han
»

Nakup kolesarske čelade prek spleta

Oddelek: Šport
5859 (745) sirotka
»

Barva irokeze za čelado

Oddelek: Loža
312471 (1548) Havq
»

Obvezna čelada za vse kolesarje... (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Šport
29348970 (43268) LeQuack
»

Ne dobim čelade (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508691 (7033) Damjan Jagar

Več podobnih tem