» »

sem bil pregrob?

sem bil pregrob?

jezniandraz ::

Lep pozdrav
Ko sem danes jemal računalnik prestavljal iz ene sobe v drugo, sem še delujočega spustil iz višine 3 cm na tla. pri tem se je takoj ugasnil in se noče več prižgati. Ali mi lahko poveste kaj je lahko narobe oz kaj sem zjebal?

c0dehunter ::

Preglej vse kable - mogoče je bil že do sedaj kateri bolj slabo priklopljen in se je sedaj čisto odklopil.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Brane2 ::

Čisto možno da ti je padel hladilnik s CPUja ali kakšne kartica iz konektorja.
On the journey of life, I chose the psycho path.

st0jko ::

če se čisto nič več ne požene v računalniku, je verjetno napajalnik oz varovalka v njem šla po gobe.
keks?

jezniandraz ::

Um na ekranu lučka gori tk da tok notr se mi zdi da je

st0jko ::

če je na ekranu tok še ne pomeni da je v računalniku tudi. A ventilatorje slišiš ko se zaženejo?
keks?

jezniandraz ::

ne nič se ne zažene-kot da nebi pritisnil na gumb

st0jko ::

kot je bilo že rečeno... poglej da so vsi kabli in komponente vredu skup priklopljene.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

ABX ::

ne nič se ne zažene-kot da nebi pritisnil na gumb


Nekaj je narobe z napajalnikom, preveri če dela.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

solatko ::

jezniandraz - Če znaš, mašino razkoplji in ponovno sestavi, če ti to ni glih znano početje, poišči nekoga, ki to zna. Predlagam, da mašino izklopiš in ne poizkušaš več zagnati, do temeljitega pregleda.

;-) ::

Še 1x ga vrži tokrat z 6cm.

Nextor ::

Točno tako!! Bil si pregrob! Za taki podvig, je potrebno naročit posebno ekspidicijo, ki pripelje zraven tri kamione delavcev in najbolj vrhunsko tehnologijo, ki jo pol uporabijo tako, da vsakih 60min premaknejo škatlo iz točke A do točke B, premera 0,001mm in ob tem izvedejo vrhunske analize ter simulacije, glede možnih poškodb, ki lahko nastanejo ob premiku! HAHAHAHAHA LOL! :))

Preveri prvo stikalo zadaj na napajalniku, če je v poziciji 1 (ON) :P

solatko ::

Nextor - navadno tak način premikanja mašine, ne povzroči kakšnih večjih težav, če pa ima slučajno kak kilski hladilnik na procesorju ali grafiki, pa znajo biti poškodbe zelo resne - od uničenja podnožja CPU, pci -e podnožja, poškodovanja mostu, premik ramov...... Mašino razkopat in pregledat, ter zložit nazaj, pa kaka molitev bo prav prišla.

Wrop ::

Meni se je pa včeraj sredi dela računalnik sam od sebe ugasnil. Ko pritisnem gumb za vklob, se računalnik sploh ne prižge. Lučka na matični sveti, kable sem preveril, tako da res ne vem.

ABX ::

Jaz sem enkrat cel čaj polil na odprto mašino. Ko se je odcedilo in posušilo je delalo naprej bp.

Ni pa prijeten občutek ko se vse skupaj ugasne. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

RuskiSnajper ::

Itak da majo nove maticne in napajalniki razno razne zaščite proti kraktemu stiku in zato se pac vse skup izklopi , glih ce se nebi izklopo bi blo pa res neprijetno.

solatko ::

Wrop - preglej rame in napajalnik.

ABX ::

Rami nimajo veze če se ne pokaže lučka na matični, oz. se ne zavrtijo ventilatorji.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Bojevnik ::

Edina stvar ki se lahko pokvari, glede na to da je bil prižgan, je disk. Jaz mislim da boš rabil novega.
Meni je prižgan padel 7cm in je "pridelal" dobri 60Gb bad sektorjev. Čeprav pa to ni nikakršne veze zakaj se noče prižgat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214747 (4498) acookook
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535377 (4313) svetetko
»

Računalnik se ne prižge - težave z elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
555214 (4462) Bostyan007
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
184315 (4068) hudychk
»

računalnik se zažene potem pa tema-pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
321364 (1103) Meizu

Več podobnih tem