» »

Tretji HTCjev mobilni telefon z Androidom

Tretji HTCjev mobilni telefon z Androidom

Slo-Tech - HTC je svoj najnovejši Android mobilnik, Hero, predstavil danes v Londonu. Telefon pride opremljen s 3,2 palčnim kapacitivnim zaslonom, občutljivim na več dotikov hkrati in ločljivostjo 480 x 320 pik, režo za microSD kartico, 3,5 mm priključkom za slušalke, prisoten pa je seveda tudi GPS sprejemnik, akcelometer, WLAN, Bluetooth ter kamera s 5 milijoni pik in avtomatskim ostrenjem. Telefon podpira tako GSM kot UMTS omrežja, ima ekran prevlečen z zaščito, ki preprečuje prstnim odtisom, da bi ostali vidni, model v beli barvi pa ima ohišje dodatno prevlečeno s teflonom. V aparatu, težkemu 135 gramov, počiva Qualcommov ARM procesor s 528 MHz, ki mu pri poganjanju operacijskega sistema Android pomaga 288 MB pomnilnika. Za izid tretjega mobilnika z operacijskim sistemom Android se je HTC odločil rahlo spremeniti izgled sistema. Vmesnik so poimenovali Sense, od običajnega Androidovega pa se razlikuje predvsem v namizjih, saj je nanje enostavno dodajati widgete, v katerih se lahko prikazuje vreme, borzni podatki, Twitter, Facebook oz. skoraj karkoli. Vmesnik podpira tudi profile, s čimer je enostavno menjati med poslovnim in domačim profilom. V telefonskem imeniku se poleg klicev in SMS sporočil prikazujejo tudi interakcije s kontakti na socialnih omrežjih, po katerih išče tudi funkcija iskanja, poleg podatkov na samem telefonu. HTC se obenem hvali še, da je to prvi telefon z Android operacijskim sistemom, ki iz škatle podpira Adobeov Flash.

25 komentarjev

Jaka83 ::

A kdo ve za kakšno okvirno ceno? Zadeva je namreč sila interesantna ampak preden bo to prišlo v naše kraje...

ALT ::

zveni zlo zanimivo. samo zakaj je tko zvit? :O

Jux ::

Več vprašanj:
1. kaj se je zgodilo s telefoni z vgrajeno tipkovnico?
2. kdaj katerikoli izmed naštetih pride v prodajni program slo operaterjev?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

ALT ::

sj jih imas, nokije E serije, blackberry itd..

c00L3r ::

V Sloveniji vedno bolj zaostajamo na mobilnem trgu. Povsod so novice o Android aparatih in novem iPhone-u. Pri nas pa operaterji kar naprej ignorirajo novosti. Ok, razumem za iPhone, tam Apple kake xtra pogoje postavlja, ampak zakaj ne pridejo k nam G1, Magic in zdaj toti novi Hero? :'(

Jaka83 ::

Po moje ker je trg premajhen. Za tistih 50 uporabnikov, ki bi mogoče kupili tak telefon, se jim ne splača. No, tudi če jih je 500, se jim ne in raje prodajajo stare gare za velike pare.

c00L3r ::

Čudi me edino to, da prodajajo HTC-e z WindowsMobie, ne nabavijo pa Android HTC-ev...

PrimozR ::

Magica naj bi po nekaterih novicah poleti dobil Simobil, po iPhone-u. G1 v sloveniji itak ne bomo videli, ker je to dev phone. G1 pozabite. Telefoni s fizičnim QWERTYjem prihajajo kasneje letos, podatko o njih pa so še 'osenčeni'.

Sicer pa ja, tudi jaz že dolgo čakam en Android telefon (pri Mobitelu).

c00L3r ::

Naj bi dobili, naj bi dobili... Že od zime krožijo govorice, da iPhone prihaja k simobilu, pa nič od tega. Pozna kdo koga, ki dela pri simobilu, mobitelu, tušu?

Jumping Jack ::

Eno vprašanje glede zasebnosti pri Android telefonih. Slišal sem, da telefon sploh ne deluje, če nisi prijavljen s svojim Googlovim accountom (vsaj internet ne deluje, za telefonske klice nisem prepričan), in da telefon ves čas "kliče domov" (preko internet povezave).

Kdo ve, kako je s tem? Ta Googlova obsesija z velikim bratom že postaja zaskrbljujoča.

Bor H ::

Mene bolj kot to skrbi račun za roaming.

arjan_t ::

Eno vprašanje glede zasebnosti pri Android telefonih. Slišal sem, da telefon sploh ne deluje, če nisi prijavljen s svojim Googlovim accountom (vsaj internet ne deluje, za telefonske klice nisem prepričan), in da telefon ves čas "kliče domov" (preko internet povezave).

Kdo ve, kako je s tem? Ta Googlova obsesija z velikim bratom že postaja zaskrbljujoča.


nisem še imal stika z androidom ampak to je 99.9% bullshit

Jumping Jack ::

Niti ne, zvedel sem iz prve roke od kolega, ki ima Magica. Nisem pa še imel priložnosti, da bi se sam poigral.

PrimozR ::

Mene bolj kot to skrbi račun za roaming.


Misliš v tujini? To zna biti problem ja. Sicer pa znotraj operaterja ni problem, vsaj pri Mobitelu ne z gigabajtom podatkov.

Daedalus ::

Niti ne, zvedel sem iz prve roke od kolega, ki ima Magica. Nisem pa še imel priložnosti, da bi se sam poigral.


Od kolega, ki ima G1 česa takega nisem slišal. Bom pa preveril... čeprav dvomim, da je temu tako.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Bor H ::

Mene bolj kot to skrbi račun za roaming.


Misliš v tujini? To zna biti problem ja. Sicer pa znotraj operaterja ni problem, vsaj pri Mobitelu ne z gigabajtom podatkov.


Glede na to da mam tisti giga prenos podatkov me res ne skrbi notranji promet, zato sm pa reku roaming. Kot sm bral je imel G1 s tem blazne probleme.

driver_x ::

Googlov račun uporablja za sinhronizacijo stikov in koledarja. Je še kar odvisen od povezave z internetom (npr. ne moreš uporabljati koledarja če nimaš povezave), a ima tudi opcijo za off-line, ki pa jo še nisem preizkusil. Sicer sem uporabljal neuradno verzijo androida na enem od Windows Mobile HTC telefonov.

Glede cen pri nas: pred leti, ko sam nabavljal svojega HTC-ja, ga je imel v "akciji" tudi Mobitel, a je bila cena skoraj dvakrat višja kakor v VB.

driver_x ::

Drugače pa pohvalno od HTC-ja, da uporablja tudi Androida. Na tej platformi se da narediti veliko več kot na Win, ker je že zasnovana za teka naprave (WinMo še vedno uporablja način point-and-click). Baje da bo letos tudi Garmin izdelal svojo napravo z Androidom in bo pokrita tudi navigacija.

PrimozR ::

AFAIk bo naslednji Garmin/Asus teelfon, ki izide, zadnji ne-Android.

borchi ::

v androidu ne moreš izklopit data roaminga?
l'jga

driver_x ::

borchi: lahko

r0ker ::

Sammy73:
(WinMo še vedno uporablja način point-and-click).

kaki način pa uporabljajo drugi? random-click? point-and-press al kaj?!

driver_x ::

roker: WinMo uporablja enak način dela, kakor običajni vindovsi. Torej je UI narejen tako, kakor bi po njem klikal z miško. Za precej opravil zato še vedno potrebuješ stylus. Android in iPhone pa imata GUI zasnovan tako, da pisala ne potrebuješ.

Gandalfar ::

Torej, aktivni uporabnik G2 - HTC Magic tu zadnja dva tedna.

Telefon nikjer ne zahteva Google Accounta, res pa da stvari kar cudezno delujejo, ce se logiras enkrat npr. v GMail, se ti bo sihroniziral tudi koledar in se kaksna druga zadeva. Vse te privacy nastavitve itd. lahko popolnoma kontroliras iz Settingsov.

Kar se pa tice roaminga/data povezave: vecina aplikacij ti omogoca, da si nastavis kdaj se podatki prenasajo: 3G / Edge / Wifi Only itd. Prav tako lahko se dodatno kontroliras pravila za roaming na nivoju celega telefona.

Kar se tice "klicanja domov", telefon se trudi biti pameten in ti omogoca da si nastavis widgete, ki ti v ozadju chekirajo twitter, email, temperaturo itd. in potem to skozi status notificatione izpisuje. Toda to je pac na uporabniku, da malo misli kaj nastavlja in kako pogoste zeli imeti update.

mihec87 ::

Enostavno pač to niso več telefoni kot mobičuk si je treba čas za njih vzet pa nastavit tako kot ti pase



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC predstavil Sensation

Oddelek: Novice / Android
4312393 (8518) bauci
»

HTC bo odklenil zaganjalnike

Oddelek: Novice / Android
176230 (5168) sgdjkdlsugi4
»

HTC-jeva družina Desire po novem s tremi člani (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6115207 (13559) PrimozR
»

Android pridobiva na popularnosti

Oddelek: Novice / Android
294109 (2805) PrimozR
»

C64 emulator za iPhone spet prepovedan, obilica novosti z Androidom

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
73858 (3275) urke710

Več podobnih tem