» »

OCZ z novo tipkovnico

OCZ z novo tipkovnico

OCZ Sabre

vir: X-Bit Labs
X-Bit Labs - Podjetje OCZ, ki ga sicer poznamo predvsem po računalniškem pomnilniku, je predstavilo zanimivo tipkovnico, ki je namenja prvenstno igralcem iger. Od običajnih se razlikuje po programljivih tipkah, ki imajo OLED prikazovalnik simbola. OCZ Sabre ima devet takih posebnih tipk, kamor lahko uporabnik postavi poljubno bližnjico (hotkey), medtem ko 128 MB notranjega pomnilnika skrbi za slikovni simbol. Proizvajalec poudarja še ergonomičnost in dolgoživost, saj naj bi zdražala več kot pet milijonov pritiskov na tipke. Čeprav jo prodaja OCZ, so jo bržkone razvili v sodelovanju z United Keys in Foxconn Electronics, ki podobne naprave prodaja za 259 dolarjev. OCZ svoje cene še ni pokazal. Klik!

28 komentarjev

antonija ::

A se jo bo dalo kupiti s slovenskim razporedom tipk™?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zcetrt ::

128MB pomnilnika? Pa kdo koga zafrkava tukaj :)

Za vsako tipko ga je torej 14,22 MB, kar znese ob 16 bitih na eno barvo (jpeg jih ima 8, recimo) ločljivost prikaza na eni tipki 1539×1539 pik. Valda. No, mogoče bomo imeli pa gor lahko animacije...

Le kaj je res...
4.

neoto ::

Zakaj so pa tako nagravžno velike??

Spock83 ::

OMG. Nikoli si nisem mislim, da bo nekoč imela tipkovnica več rama kot moj stari PC. :D

Tr0n ::

Prevec bulky.

InXs ::

OMG. Nikoli si nisem mislim, da bo nekoč imela tipkovnica več rama kot moj stari PC. :D


Se tudi jaz čudim.

Ampak cena je zasoljena za tipkovnico, razen če bodo tipke kvalitetne, nebrisne črke od pota, obrabe potem da.
Experience the Best of the Digital Age

MrStein ::

Gamerska ?
A shendla pritisk več tipk naenkrat ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zcetrt ::

Aha. Zaslončki so monokromatski. Rumeni le. Torej odpade 16 bitov na barvo :)

A to je potem tudi USB disk? Ker v tem primeru je pa 128 MB smešnih. Če bi jih bilo več, bi bil le tip humorja drug. Mogoče je pa to buffer za pritiske tipk. To bi šlo...

Res ne štekam teh inženirjev...
4.

Lawler_ ::

Še ena slikca
http://www.guru3d.com/imageview.php?ima...

Men je prow grda.

__Devil__ ::

Meni so G15, G11 ter G19 vse lepše od tele.

dukenukem ::

nič posebnega, za tako ceno, jo naj kr imajo

BigWhale ::

Kaj hudica je s to pokoncno delete tipko?

ALT ::

pa mali enter.. brezvezna tipkovnica, za ta denar dobis 5x g15.. ma to sploh osvetljene tipke? drugace sploh ni konkurenca eni g15, kaj sele 5tim..

subby ::

9 tipk v veliko igrah nebi znalo biti dovolj.. trenutno je g11 definitivno najboljši nakup

Pyr0Beast ::

Omg, ker delete buttn. Pa enter spet skupaj stiskajo.

A noben se ne spomne da bi shift pa CapsLock nakomot združili v eno tipko, pri kateri z rahlim pritiskom omogočiš shift, z težkim pa vklopi caps-lock. Podobno kot pri fotkičih.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

'Mali enter' je ze precej casa prisoten, priblizno toliko casa kot PC in tipkovnice s 101 tipko. Tale pokoncen delete sem pa jaz zacel opazati nekaj let nazaj pri logitech tipkovnicah.

destroyer2k ::

Samo glej ga zlomka večino pritožuje to tipkovnico glede mali enter itd. in hvalite g11, g15, ampak ima kdo dejansko kdo to tipkovnico kdo od vas?

Da boste videli o čem govorim dobro si oglejte enter na g11...

nsignific ::

Omg, ker delete buttn. Pa enter spet skupaj stiskajo.

A noben se ne spomne da bi shift pa CapsLock nakomot združili v eno tipko, pri kateri z rahlim pritiskom omogočiš shift, z težkim pa vklopi caps-lock. Podobno kot pri fotkičih.


Grozna rešitev. Molimo vsem bogovom, da nihče ne bo toliko neumen in se zadeve lotil na ta način.

G2 ::

Jaz mam nemško G15 in ima velik enter :)

Isto kot ta:
LP
G2

subby ::

sam s temi devetimi wannabe "G" tipkami bi blo pa zanimivo tri v vrsto igrat

BigWhale ::

Grozna rešitev. Molimo vsem bogovom, da nihče ne bo toliko neumen in se zadeve lotil na ta način.


Men se pa tole tko na prvi pogled ne zdi tko zanic resitev. Zakaj bi bila pa tako slaba?

ALT ::

ker bi potem ponesreci vklapljal caps? sicer pa koga moti capslock gumb?

G15 nima malega enterja, ne posplosuj. pa tut da staneta isto ne menjam osvetljene tipkovnice za 9 tipk ki ti izrisujejo slicice. za ceno 250$ je pa tipkovnica absurd. pa da ne omenjamo, da nima nobenih hotkey gumbov kot so play/stop +- volume in se kj.. izgleda kot tipkovnica za 10€ + na levi strani tistih 9 gumbov, ki so ocitno vredni se 200€...

zcetrt ::

A ti vedno z enako intenziteto klofaš po gumbih? Kaj šele razlika med ljudmi. Ta shift+caps lock v enem je res neumen. Razen, če bi nastavljal posebej še trdoto :)
4.

destroyer2k ::

ALT

Zanimivo pa da imajo nekateri g15 z malim entrom, čeprav vi trdite da je nima, še sliko sem dal da ima tudi mali enter (ne vse verzije).

ALT ::

jah no ta pod mojim nosom ga nima in tut nism nikjer v trgovini se vidu take, ki bi mela mali enter.. in to da obstajajo g15 z malim enterom ne nardi te tipkovnice nic manj brezvezne.

ce bi dodal teh 9 tipk na G15 bi bil pripravljen dat nekih 30€ vec za njo, ne pa da se odstrani vse bonuse ki jo ima in dvigne ceno za 150€.. 8-O

shadeT ::

jz mam g15 z malim entrom in me niti najmanj ne moti

frudi ::

Kot večina tipkovnic se tudi G15 dobi z več različnimi razporedi tipk; ene imajo mali enter, druge veliki. Vsak lahko izbere takšno, ki mu bolj ustreza.
Največji problem G15 tako ni razpored tipk, temveč dejstvo, da visoka cena prinaša predvsem dvomljivo uporabne dodatke - dodatne tipke, osvetlitev, lcd. Kvaliteta tipk in občutek pri tipkanju je pa le malenkost nad nivojem cenejših Logijevih tipkovnic - za silo prebavljiv, namesto običajnega gnilega (edine ql Logijeve tipkovnice za moj okus so ta ploske). Me ne bi čudilo, če bo enako tudi za tole OCZ-jevo.

Od 'gamerskih' tipkovnic se mi še najkvalitetnejša zdi razerjeva Tarantula. Čeprav je za moj okus tudi ta daleč preveč našminkana; kdor išče kvalitetno 'no nonsense' tipkovnico, naj poseže po recimo SteelKeys, Das Keyboard, Cherry G80-3000, ali čem podobnem.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

subby ::

sej g15 sta dva različna modela - v1 ter v2 .. sam kokr gledam po netu nikjer ne vidim nobene z velkim entrom... itak se po par dneh uporabe malega entra najbrž navadiš
drgač pa tema uhaja offtopic


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gaming računalniški komplet do 1800 eur

Oddelek: Kaj kupiti
273503 (2941) eieieie1
»

Nakup pogona OCZ Vertex 2 ne bo več težaven

Oddelek: Novice / Diski
134320 (3604) PrimozR
»

katere rame kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
122296 (1607) svetetko
»

Kupujem osebni računalnik za 2000 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
161185 (942) jan01
»

Kako ekstremno naviti pomnilnik brez voltmoda

Oddelek: Navijanje
184173 (3642) DjTonic

Več podobnih tem