» »

Reševanje reklamacij v Avstriji

Reševanje reklamacij v Avstriji

medo12 ::

Pozdravljeni!
Zanima me če ima kdo kakšne izkušnje pri uveljavljanju garancije za računalniške komponente v Avstriji.
Jaz sem namreč dal v podjetju Byteworkv garancijsko popravilo AMD-jev CPU XP 1700. Problem se je pojavil ker je od oddaje CPU-ja minilo že 5 tednov še vedno pa mi ne znajo povedati kdaj bo procesor popravljen. Saj vem da ni veliko možnosti da mi ga bodo zamenjali a vendar pri nas je pri garancijah pravilo da ti mora prodajalec po 45 dneh če izdelka ne popravi dati novega. V Byteworku pa pravijo da v Avstriji ni takšnega zakona.
Meni se zdi tole malo čudno, pa vam? Ali kdo ve kako se urejajo garancijska popravila?
Hvala za pomoč.

perci ::

Sicer ne poznam avstrijskega prava, ampak če mene vprašaš, se ti laže v obraz. Harmonizacija EU prava narekuje, da Avstrija po vsej verjetnosti ima tak predpis.

kuglvinkl ::

My ass nimajo takoega zakona. Še vedno je v veljavi ODZ. Naš OZ, ki temelji na ZORu, ki temelji na ODZju... to smo mi prepisali od njih. In močno dvomim, da bi pravo EU dopuščalo kakšno bolj ohlapno ureditev.

Snemi si ABGB, poišči garancijo.
Your focus determines your reallity

Tavher ::

Jaz sem enkrat čakal 3 mesece, da sem dobil novo ploščo.
To pa zato, ker so jo poslali nazaj na daljni vzhod na popravilo. No ker je tudi tam verjetno niso mogli popraviti, ali pa se jim ni dalo, sem dobil cisto novo, čeprav jih takrat že kakšne pol leta niso prodajali več.

castro ::

Na začetku lepo prosim, da me cenzura ne popravlja, ampak, z eno besedo - BYTEWORK SAKS.
Sam sem pri njih kupil kar precej stvari, ampak delovalo je bolj malo (npr. AMD 1.8, ram itd, itd). mene osebno so zavedle cene in sem se zato odločil za nakup pri njih. ampak zadnjič. ko sešteješ vse skupaj (bencin, cestnine itd.) se kar nabere.
ko sem sam reklamiral procesor, sem čakal in čakal, dva meseca, potam pa kar naenkrat pride mail, da kako to, da še nisem prišel procesorja iskat...
še enkrat, od njih mi je delovala ena stvar in to ena leva grafična kartica...

medo12 ::

Kuglvinkl; Daj mi prosim povej kaj je ABGB.
Verjetno jim bo najboljs mal zagrozit z inspekcijo in bomo videli kako bodo reagirali. A kdo ve kam se obrnat na inspekcijo v AUT? Hvala vsem za odgovore.

kuglvinkl ::

Allgemeines Buergerliches Gesetzbuch. NJihov civilni zakonik (sprejet 1811, do letos veljaven tudi pri nas, glede delov, ki niso bili urejeni v ZOR). Preveden je tudi v slovenščino in sh. Siher je kje na netu.

Za inšpekcije pa ne bi vedel. Pokliči kakšno firmo, ki posluje s Korošci.
Your focus determines your reallity

MadMicka ::

kuglvinkl, mal bi te popravu, odz pri nas ni veljal, temveč so se nekateri njegovi deli (oz. instituti) uprabljali kot pravna pravila....

pa da bi odz že urejal garancijo tudi dvomim, to je produkt novejšega prava..

drži pa kot pribito, da garancija, nadvse podobna kot pri nas, velja tudi v Avstriji.

pa še to bi dodal, da vas ni sram, da za enga al pa dva jurja cenej kupujete robo v tujini..

prov vam bod >:D

kuglvinkl ::

kuglvinkl, mal bi te popravu, odz pri nas ni veljal, temveč so se nekateri njegovi deli (oz. instituti) uprabljali kot pravna pravila....

/me: do letos veljaven tudi pri nas, glede delov, ki niso bili urejeni v ZOR.

Npr. darilna pogodba...

pa da bi odz že urejal garancijo tudi dvomim, to je produkt novejšega prava..

če imajo zakonik (ni enako zakon...), potem so z novelami zagotovo tudi to uredili. Ni namreč logično, da bi poleg že obstoječega zakonika imeli še posebej kaj urejeno. Razen seveda, če se odločijo, da določen del, ki je nekoč še bil izključno civilnopravne narave izločijo in uredijo drugje in drugače. Npr. rodbinsko pravo v družinsko pravo (civilnih razrmerija ne prenesejo tako daljnosežne intervencije države).

Your focus determines your reallity

[t502] ::

Enega al pa dva jurja? hahahaha

Rajsi misli okrog 10 do 20 tisoc SIT na komponento :P

kuglvinkl ::

Rajsi misli okrog 10 do 20 tisoc SIT na komponento

OK, in kje?
Your focus determines your reallity

Predator ::

dam pa raje 20k za komp več v sloveniji ker
a) mi ne gre velik časa da grem v tujino v shoping in nazaj
b) ni me strah da bi me dobili pri švercanju ( kazen je vredna nekaj več kot prihranek, ne se tolažit sej so frendi tudi čez prišvercal, vsakega naslednjega lahko dobijo
c) če ti kaj crkne ( kar se z modernimi stvarmi pogosto dogaja ) moraš it v tujino ( zopet čas, benz ) in ne bojo ti garancije od oka na vse priznali kar pomeni čakanje brez plačane komponenete in ko enkrat pride zopet čas in stroški da greš stvar iskat
d) večina poškodb in problemov nastane zato ker folk sam mojstra doma igra in nikoli ne prebere navodil.... ( i have seen it all, jokanje zarad slabih performans ker dma ni bil vklopljen, kakšni gonilniki neinstalirani, narobe naprave na idekablu nastavljene, irq problemi.... ) v slo ti pa zastonj vgradijo in testirajo na licu mesta če vse dela

ne hvala tujina

Dami ::

Jst sn 3/4 kompa v grazu nabavu pa mi vse dela tak k more. Res da v byteworku še nisem, je pa en kolega že tud velik nabavu in mu je do zdej sam en u5 seagate disk crknu sam so mu še isti dan novega dali. Me pa zele kr mikajo one baracude4 80gb, kr so tak pocen da je kr smešno.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Asgard ::

Slovenija kako lepa si ti samo premalo kupcev v tebi živi !!!

Mislem fulk kva pa kupujete v Avstriji. Že tko nas jebe Haider in ostali bedaki, vi pa jim še zaslužek dajete. Jaz raje plačam 5 jurjev več pa podpiram domače gospodarstvo !!!

sirbarkli ::

Točno tak, se popolnoma strinjam.
Podobno se dogaja tudi na ne rač. poročju, po drugi strani pa je tud res, da nekateri naši trgovci nesramno navijajo cene.....

kuglvinkl ::

, po drugi strani pa je tud res, da nekateri naši trgovci nesramno navijajo cene.....

Po mojih podatih to ne drži. Slovenija sodi v določeno kategorijo trgov za katere veljajo določene (višje) cene. Marže so v RS, vsaj kakor je meni znano, zelo nizke, kajti, naš trg je izjemno cenovno občutljiv. Je pa res, da nekateri nimajo stika z realnostjo in pe danes prodajajo 128 RAMa za 13k SIT...
Your focus determines your reallity

MadMicka ::

[ to sporocilo je izbrisal moderator. Razlog: offtopic ]

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kupujem prenosnik v Avstriji pa ne vem kje je to

Oddelek: Kaj kupiti
372119 (1391) Caligula
»

nakupovanje v avstriji

Oddelek: Kaj kupiti
112176 (1867) urosh
»

Zavarovalniško vprašanje za pravnike

Oddelek: Loža
262770 (2311) MadMicka
»

Najcenejše Rač. trgovine?!?

Oddelek: Kaj kupiti
312596 (1781) overman
»

Pečica

Oddelek: Kaj kupiti
341840 (1213) humanoid

Več podobnih tem