» »

Čudna temperatura za phenom 2

Čudna temperatura za phenom 2

winlins ::

Lep pozdrav!

Imam procesor AMD phenom 2 x4 920 box hladil sem ga z hladilnikom freezer x treme link
pri tem hladilniku sem imel temperature v mirovanju med 30 - 40 stopinj celzija v polni obremenitvi pa max 48 stopinj celzija.
Ker sem ta hladilnik polomil sem si od prijatelja sposodil original hladilnik od AMD athlon x2 hladilnik je cel aluminijasti ko sem dal ta hladilnik na procesor in zagnal računalnik sem v everestu pogledal temperature pa je v mirovanju temperatura šla pod 30 stopinj v polni obremenitvi pa 53 stopinj.
Za poskus sem dal blokado v biosu na max 60 stopinj celzija pa sem ga ponovno dal pod polno obremenitev pa je temperatura nihala 50-52 računalnik sem pa imel prižgan 17 min pa se ni nič zgodilo.

kaj vi menite o tem?

Lp: Gregor
  • spremenil: winlins ()

boogie_xlr ::

Boljše odvaja toploto, vendar nima kapacitete.

Mitja358 ::

Zdaj pa mi ti povej kako lahko stock kuler, ki sploh ni namenjen Phenomu II, ker je preslab bolje odvaja toploto od aftermarket hladilnika?
In idle temperature imaš prenizke. Prištej vsaj 10°C ..

winlins ::

Kaj mi pa predlagate če kupim novega naj ima cevke do hladilnih reber (kot ima ta link)ali naj je bolj masiven (kot je npr. ta link) ali pa osnoven za athlon x2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sapphire Radeon HD7970 - hlajenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
211759 (1416) Navje
»

Temparatura procesorja po novi termalni pasti

Oddelek: Pomoč in nasveti
81400 (1103) OZZY
»

Menjava ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171222 (1014) jan01
»

Kolko stopinj ima lahko največ p4 3.0Mhz???

Oddelek: Navijanje
131493 (1493) *ziga*

Temperatura Athlon xp2000p+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151164 (868) TESKAn

Več podobnih tem