» »

LoPolis

LoPolis

Hitch-Hiker ::

Zanima me, če ima kdo kako izkušnjo z usposobitvijo LoPolis-a v kateri od distribucij linux-a.
Je sploh mogoče ali je to čist zaklenjeno na Windowse?

overlord_tm ::

Glede na to da stvar se na windowsih komaj dela .... ceprav je napisano na .netu.

Sem probal na hitro, out of box ne dela. Mogoce bi delalo ce se kaj poigras.

AndrejS ::

Še na winsih ga je težko usposobit, kaj šele na linuxu...

neskoncno ::

Enkat sem se ubadal z njim na Linuxu vendar sem ga potem rajši namestil na Windose.

Lopolis zahteva ustrezno verzijo Internet Explorerja zato Linux pogori že pri prvi zahtevi:) Torej če si pa že namestiš IE na linuxe bo pa kaj drugega falilo. LoPolis je osnovan za Windows platforme

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Ta aplikacija je ena najbolj neumnih v zgodovini slovenskega programiranja.

Moja tašča jo mora uporabljat vsako leto ter znori (kot vsi osj za tli učitelji na njeni šoli). Tako da so zdaj zato zaposlili sociologinjo (ki drugače nima dosti dela), da prenaša učiteljeve ocene iz Wordovih datotek v Lopolis.

Skratka navadno sranje.

Kot da ta firma ne zna narediti ene brezzvezne web aplikacije v javi ali PHPju.

LP I.

Hitch-Hiker ::

Vprašal sem, ker sem se tud sam nekaj špilal. Predvsem sem probal v WINE-u zadevo usposobit pa se ni in ni strinjala. Je že minilo nekaj cajta pa se ne spomnem več kaj je šlo narobe.
Sicer nisem še uporabljal ampak je pa bedno, da z eno aplikacijo onemogočijo šolo, ki bi morda imela željo pokukat po odprti kodi.
Če slučajno komu uspe, se priporočam za rešitev.


EDIT: Napake.

Zgodovina sprememb…

aleksander10 ::

Tale Lopolis je sranje. Tudi na Windowsih ne dela tako kot bi moral, kaj šele na kakšnem drugem OSu.

Tisti, ki so ta program naročili in tisti, ki so ga izdelali so naredili neuporabno applikacijo.
Katastrofalno dela, še psebno takrat, ko je veliko ljudi obešenih na strežnik. Tistemu, ki je to delal, bi mu lahko razložili, da se applikacijo lahko tudi napiše brez, da namestiš program na svoj računalnik (web based), kar sedaj počno vsi. Potem ni važno kateri OS uporabljaš, važno da podpira standarna orodja.
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

Ice-Heki ::

Offtopic: Ko sem ga enkrat naložil eni sorodnici na računalnik (WinXP), ker je pač učiteljica sem kliknil križec (pač zdelo se mi je, da ponavadi tako zapreš program) in programa nisva mogla več zagnati (je bil potreben reboot). Nato mi je pojasnila, da se tega programa ne zapre tako, ker se je treba najprej odjaviti in potem sam skoči v opravilno vrstico, potem pa tam daš desni klik in Zapri. upam, da so sedaj vsaj to odpravili.

overlord_tm ::

Ice-Heki, ta program je vrecka presenecenja v kategorijo softwara ...

Jest sem pomagu urnike sestavljat, pa enkrat si kliknu pa se je zgodila pricakovana akcija, drugic si pa isto kliknil pa se ni nic zgodilo. Brez kakrsnegakoli obvestila. Da nebi o shranjevanju urnikov kake 2 leti nazaj. Je bilo vedno treba zraven se screenshote naredit, da si mel hiter restore lahko, ce je zginila kaka kopija s streznika...

Hitch-Hiker ::

V kakem virtualboxu bi se ta vrečka presenečenja odprla?
Se mi je glih porodila ideja in zdaj spet težim.

Ice-Heki ::

VMWare + WinXP ti mora pomoje delati.

Hitch-Hiker ::

Virtualbox+WinXP => dela.
Zdaj rabim sam še prevert, če res dela (prijava, delo).

Sam je pa še zmer bedno, da dela sam v windowsih.

techfreak :) ::

Sam je pa še zmer bedno, da dela sam v windowsih.

Slovenci smo MS usmerjeni. .NET je cool, PHP je shit. Čeprav v tem primeru so programerji krivi, ker z .NET se da narediti zelo dobre desktop in spletne aplikacije (v tem primeru bi bilo bolje, če bi bila spletna aplikacija).

treker ::

letos je bila nova verzija tega sranja... Dam lepo "posodobi"... in kaj naredi?? nič...
Uninstall in ponovno nalaganje nove verzije je rešilo zadevo.
Aja, pa letos se ni potrebno več odjavljati...

PS
Kadar moja najdražja dela v LoPolisu se rajši umaknem iz stanovanja ... :)

jozepolak ::

Kar precej izkušenj imam z windowsi in raznovrstnimi aplikacijami. Tale Lo.Polis je pa res nekaj edinstvenega. Matematiki bi opisali kvaliteto programa: Q = bukev na potenco 100. Sicer je pa v Sloveniji sedaj moda, da so slabe stvari vedno zelo drage...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski informacijski sistem HACKED

Oddelek: Informacijska varnost
435977 (4023) Utk
»

gov.si mora pasti! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / NWO
21580154 (53447) čuhalev
»

Kateri jezik priporočate (Seminarska naloga za Maturo)

Oddelek: Programiranje
171541 (1137) urosz
»

Ubunto vs. windows 7 64bit (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15633729 (30218) poweroff
»

Programska oprema v slovenskih šolah

Oddelek: Programska oprema
91262 (1130) overlord_tm

Več podobnih tem