» »

Kateri jezik priporočate (Seminarska naloga za Maturo)

Kateri jezik priporočate (Seminarska naloga za Maturo)

FiR3F0X ::

Pozdravljeni!

Letos imam maturo in narediti moram nek izdelek. Odločil sem se, da bom maredil nekaj kar še ne znam.
Odločil sem se, da bom naredil desktop aplikacijo v kateri bo dnevnik redovalnica in potrebne stvari za šolo. Nekaj takega kot je danes naprimer Lo.Polis ali eAsistent.

Še vedno se ne znam odločit kateri programski jezik bi uporabnil? Kaj pripiročate?

P.S.: Veliko sem se že ukvarjal s spletnim programiranjem (XHTML, CSS, PHP, JavaScript, MySQL) tako da spoznat en nov jezik ni nek problem.

Lep pozdrav,
Jan Keber

galu ::

Heh, potreboval boš čisto vse naštete za projekt na nivoju LoPolisa, eAsistenta..

Drugače bi pa RoR / Python (Django) znal biti tudi uporaben tudi za tole.
Tako to gre.

MrBrdo ::

Ruby (on Rails) :)
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

FiR3F0X ::

Ampak rad bi naredil Windows aplikacijo sepravi mi vse omenjeno ne pride vpoštev

usoban ::

Potem pa C# ali pa Java, odvisno kaj ste jemali v soli.

technolog ::

C++ ali pa Pascal, oz. Delphi če rabiš grafične aplikacije.

amacar ::

C# imho najlažje.

_Dormage_ ::

Java

MrBrdo ::

Za Windows jaz priporočam C# pred Javo. Druga izbira bi bila Java, ali pa prva če je treba da stvar dela tudi na Linux (se da tudi pri C# preko Mono, samo ni čisto bullet-proof kot pri Javi).
Tudi s Pythonom se da še kar vredu. Sam grafični vmesnik je definitivno daleč najboljši pri Visual Studiu (C#).
Seveda je tudi možnost s C/C++ in Qt knjižnico, ampak je dosti bolj pain :)
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

techfreak :) ::

C# v povezavi z MS SQL ali SQL Compact je najbolj primerna rešitev v tem primeru.

alexa-lol ::

VB.net

Invictus ::

Tistega ki ga znaš ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FiR3F0X ::

Vsem bi se rad zahvalil za odgovore. Mislim, da bom uporabil kar C#.
Priporočate kakšno literaturo za C#?

Offtopic: Ruby on Rails je nek backend skriptni jeyik kot je PHP. Je boljši od PHPja slabši? V čem se najbolj razlikujeta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FiR3F0X ()

technolog ::

Celoten Qt okolje je super in lahek za razvijat, kokr se to s C++ da. In je cross-platform. Vendar žal ni zastonj.

Prosim pozab na ta svoj offtopic tukaj. Debat PHP vs. vse ostalo je ogromno po slo-techu.:D

Marat ::

Glede na to katere jezike si že uporabljal (PHP in JavaScript), ti bo najbližje sintaksa, ki jo imata C# in Java (praktično ista pri obeh). Izmed teh dveh ti bo pa lažje če izbereš C#, zato ker se programira v Visual Studio, ki je najboljši IDE.

Glede literature pa... odvisno :) koliko si domač v osnovah programiranja? While, for loop? Objektno orientirano programiranje?

Poglej si Head First C#, najdeš tudi na torrentih :)

KrEn1234 ::

V primeru, da bi se hotel naučiti nekaj novega, ki je tudi bleeding edge bi se osebno definitivno odločil za "pure" windows 8 applikacijo.

Dobra stran takega pristopa je:
-lahko izbiraš me različnimi programski jeziki C, C++, C# + XAML
-lahko izbereš tudi popolnoma drugi pristop z HTML5 + JS
-načeloma bi morala aplikacija delovati v celotnem MS eko-sistemu(Desktop, tablice, telefoni)
-četudi se MS strategija ne odnese boš XAML in C# še vedno znal za WPF applikacije.

Če se ne motim M$ organizira celo lokalno tekmovanje na to temo. Verjetno bi imel celo velike možnosti za uspeh:)

MrBrdo ::

Se strinjam, to bi blo res cool če bi naredil za Windows 8.
MrBrdo

urosz ::

Microsoft Access v kombinaciji z VBA seveda tut ni napačna kombinacija za takšno desktop aplikacijo, ki je ful "database-oriented"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski informacijski sistem HACKED

Oddelek: Informacijska varnost
435773 (3819) Utk
»

Kateri drug programski jezik za HTML/JS programerja?

Oddelek: Programiranje
333585 (2355) LeQuack
»

Kaj se učiti

Oddelek: Izdelava spletišč
322501 (1932) MrBrdo
»

V katerem jeziku se lahko naredijo najzahtevnejše spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7011412 (8924) gamemen

Več podobnih tem