» »

Video ne dela preko docking station

Video ne dela preko docking station

levaky ::

Lep pozdrav!

Za kolega sem kupil HP elitebook prenosnika in pripadajoči USB docking station. Ko sva naložila vse programe, dva med drugim dodala tudi skype, katerega uporablja za komunikacijo s strankami.

Problem je pa je, da video preko skypa NE deluje. Vidim samo črno okno, nikjer pa slike. Ne vidim tako svoje slike kot slike od kolega. Če na sliko kliknem z desnim miškinim gumbom, se odpre tisti meni in slika se v ozadju vrti. Enaki problem imam v programi za predvajanje filmov(vlc, media player,...). V VLCju sem sedaj problem rešil tako, da sem video rendeder prestavil iz DirectX na Windows default renderer(mogoče je standard ali pa neko drugo poimenovanje, se ne spomnim točno). Filmi se sedaj normalno vrtijo, skype pa še vedno ne deluje.

Je imel kdo take probleme? Ima kdo docking station in mu stvar deluje? Kaj čem narediti?

lp, Matej

darkolord ::

Torej ima na docking station priklopljen zunanji monitor?

levaky ::

Točno!

Ekran, tipkovnico, miško in vse ostalo:)
A ga mogoče kej heca to, da je docking station priklopljen preko USBja? Mater, to bi moral imeti HP zrihtano nekako, al kwa?:)

lp, Matej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: levaky ()

darkolord ::

Naj zunanji monitor v display properties nastavi kot primaren monitor

levaky ::

Ja, to sem že nastavil. Že takoj na začetku, da sem sploh lahko nastavil maximalno resolucijo. Ekran od notebooka je ugasnen.

BALAST ::

Na tvojem mestu bi odstranil in ponovno namestil gonilnike za internetno kamero in kodeke za video.

levaky ::

Bom poizkusil. Čeprav stvari delujejo OK, kadar PC ni priklopljen preko docking stationa.

Bom ob priliki poizkusil. Ima še kdo kak nasvet?

noraguta ::

Točno!

Ekran, tipkovnico, miško in vse ostalo:)
A ga mogoče kej heca to, da je docking station priklopljen preko USBja? Mater, to bi moral imeti HP zrihtano nekako, al kwa?:)

lp, Matej

čak mal ti imaš usb kabel iz novtbuka v docking station?

ps aja vidu,
poglej video overlay nastavitve
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

levaky ::

Ja, notebook in docking station sta povezana preko USBja...

Kje lahko pogledam video overlay nastavitve za webcam? V playerju sem jih še našel, z skypom in webcamom imam več problemov.

lp, Matej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

inkjet printer ne sprinta nič

Oddelek: Pomoč in nasveti
182259 (1338) Yohan del Sud
»

linux prenosnik in delovno okolje

Oddelek: Kaj kupiti
51136 (969) GupeM
»

Prenosniki prehiteli namiznike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
567205 (5568) Matako
»

DVI in HP docking station

Oddelek: Pomoč in nasveti
164145 (3555) zcetrt
»

Port replicator

Oddelek: Kaj kupiti
52201 (2152) bradek

Več podobnih tem