» »

kako do hitrejšega delovanja računalnika?

kako do hitrejšega delovanja računalnika?

NemecRok ::

Zdravo,

Pred kratkim sem nabavil nov leptop, in sicer Toshibo Satellite Pro A300-1nt--> http://www.mimovrste.com/artikel/275014... . Najprej moram rečt, da sem z njo zelo zadovoljen, saj vse deluje izjemno hitro, pa tudi sama kvaliteta ohišja, tipkovnice in ostalo je na višku.

Edino kar me malo moti je to, da se računalnik zelo dovgo zaganja, da pride v Windowse...rabi okoli 2min 20s...zdi se mi, da bi se dalo ta proces močno zmanjšati, saj med tem procesom lep čas procesor sploh nič ne dela, potem pa kar naenkrat začne na povno mleti.

Do sedaj sem si mal počistu start up programe ter uporabu sem program RegCure.
Nekaj sem brav, da je mogoče izboljšati čas pri nastavitvah bios-ov, sam se do sedaj njihove nastavitve rajš nisem lotil, da nebi kej sesu.

Torej zelo veseli bi bil, če bi mi lahko kaj konkretno svetovali, kako lahko zmanjšam čas zagona kompa.

Lp,
Rok
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

ST-777 ::

Če uporabiš hibernacijo, se ti bo comp zagnal v 15 sekundah. Enak čas potrebuje tudi za ustavitev.

NemecRok ::

ja sej večinoma delam tko...problem je v tem, da prenosnik dnevno kar veliko prenašam okoli za kar je potrebno leptop izklopiti. Tu me zanima še, če je sleep al pa hibernacije primerna, da se leptop prenaša okoli? verjetno, da ni priporočljivo a ne?
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

bluefish ::

Če ima računalnik 5400rpm disk, potem je delno razumljivo.
Prav tako je veliko odvisno od priloženih programov. Velikokrat imajo OEM verije sistemov že naloženih en kup programov. Če je pri tebi tudi tako, potem je najbolje, da opraviš svežo namestitev z "uradno" verzijo Viste.

Lahko uporabiš tudi ta vodič, ki zna pohitriti delovanje: http://www.tweakhound.com/vista/tweakgu...

edit: hibernacija tako ali tako izklopi računalnik. Le vsebina RAM-a se zapiše na disk in ob zagonu nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

NemecRok ::

ja res je....ob nakupu leptopa je že bil naložen operacijski sistem vista ter kup programov s strani toshibe...seveda pa sem jih sedaj še sam ogromno dodav, vendar redno skrbim za defragmiranje ter čiščenje kompa...uporabljam pa tudi RegClean za čiščenje jegistor ter nevem česa vsega še.

@blueFish: hvala za ta link...bom mal prečekiru kaj vse bi blo uporabnega za moj komp.
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

LuGi ::

Ob nakupu je najbolje narediti image particije ter ponovno postaviti sistem brez bloatware

ABX ::

Ob nakupu je najbolje ponovno postaviti sistem brez bloatware


Popravljeno. :)

Drugače, Hijackthis je super orodje za popucat bloatware.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

LuGi ::

Image nardis samo za backup..ki ga prilozis ob prodaji prenosnika :D Sam ga ne povohas vec 8-)

ST-777 ::

@NemecRok, sleep za tvoje namene ni primeren, hibernacija da. Comp lahko ugasneš, izvlečeš baterijo, odklopiš kabel in ko ga recimo čez en teden priklopiš nazaj, bo zagon potekal, kot sem zapisal, le 15 sekund. Če imaš zelo hiter disk, pa je zagon še hitrejši.

ABX ::

Image nardis samo za backup..ki ga prilozis ob prodaji prenosnika :D Sam ga ne povohas vec 8-)


No no, malo pa prijaznosti do kupca ti ne bo škodila. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Recovery particija in prenosnik.

Oddelek: Pomoč in nasveti
322011 (1696) D3m0r4l1z3d
»

pregrevanje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312498 (1493) stewo
»

Windows 7 - počasen zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
335859 (5425) Tine:)
»

Ubuntu cilja na 10 sekund zagonskega časa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10510151 (6904) techfreak :)
»

prenosnik za 1000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579405 (7415) Leks

Več podobnih tem