» »

TV tuner?

TV tuner?

axee ::

Živjo!

Potrebujem TV tuner. Moje zahteve so naslednje:

1) Zaenkrat bom uporabljal sobno antenco, pozneje pa bom prešel na T-2 HD TV. Torej bi rad v obeh primerih rad uporabljal tuner (oz sliko nekako prenesel na monitor). Kateri kabel se sploh uporablja v HD box-ih (T-2)? Slišal sem že za predvajanje TV na računalniku preko VLC, kaj potrebujm pri temu? Je sploh potrebno imeti naročen "TV priključek"? Je zanesljivo?

Zdi se mi precej bolj "komot", če upravljaš TV preko box-a, računalnik pa je samo sprejemnik.

2) Poceni, kot se le da (ne potrebujem nobenega snemanja, fensi dalincov itd.)

3) Notranji (PCI ali pci-e x1).

Lepa hvala za odgovore!

Okapi ::

pozneje pa bom prešel na T-2 HD TV.

Za to (internetna tv od t2) ne potrebuješ tv tunerja.

Slišal sem že za predvajanje TV na računalniku preko VLC, kaj potrebujm pri temu?

V bistvu nič.

T2 ti bo v vsakem primeru dal vse potrebno za gledanje na tv (set-top-box), če boš hotel gledati na računalniku, pa še tega ne boš potreboval.

Tako da kar ti potrebuješ, je navaden tv-tuner, katerikoli najcenejši, ki ga dobiš.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

axee ::

Torej moram biti naročen na tv (plačevati tista dva evra na mesec)? Kako pa je z HD vsebino (je tudi mogoča pri internetni tv)? Kaj pa če predpostavim da bi rad meu HD box (priročne so mi funkcije, kot je npr program, kaj se trenutno predvaja in podobno)? Kakšen tv-tuner bi pa potem rabil (HD kvaliteta)?

Okapi ::

Kako pa je z HD vsebino(je tudi mogoča pri internetni tv)

Na optiki je sigurno, na telefonskem kablu pa odvisno od okoliščin.

TV-tunerja v nobenem primeru ne potrebuješ. Za gledanje internetne televizije na televizorju dobiš od T2 set-top-box (navaden ali HD), za gledanje na računalniku pa gre vse po "internetnem" kablu, čez omrežno kartico v peceju.

O.

axee ::

No super, potem bo en UTP dovolj za vse. Potem imaš program, s katerim brskaš (enako kot set-top-box), ali samo v playlistu programe? Sori za toliko vprašanj, prvič prehajam na nekaj bolj modernega in nimam pojma kako deluje.

Okapi ::

ali samo v playlistu programe

Kolikor vem, samo to. Nimaš posebej programa, kot na set-top-boxu. Ampak to ti znal bolje povedati kdo, ki gleda iptv na računalniku.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV na rač.

Oddelek: Zvok in slika
91530 (1239) BorutK-73
»

HDTV in wifi (kot npr. WD TV LIVE WIFI)

Oddelek: Kaj kupiti
81025 (915) kamuee
»

ADSL TV @ SiOL (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Omrežja in internet
65956354 (16678) dinozaver7
»

Zelo zelo čuden problem...PC->Plasma

Oddelek: Zvok in slika
332901 (1764) PrideLess
»

Set-Top-Box

Oddelek: Omrežja in internet
82236 (1999) Matek

Več podobnih tem