» »

Set-Top-Box

Set-Top-Box

sg23 ::

zanima me, če ma kdo kakšen info glede naslednje želje

doma mam več TV-jev ( 4 ), rad bi postavil en centralni računalnik ( "media server" ),
nato pa preko set-top-boxa gledal filme ter eventuelno TV ( Računalnik; media server, bi imel TV tuner kartico ali pa IP TV )
sej mogoče se sliš čudn, sam me vseen zanima

hvala

KoMar- ::

Hja, zmedeno si napisal. Kaj naj bi bil ta Set-Top-Box, ki ga omenjaš?

Matek ::

To je povsem izvedljivo, vprašanje pa je, kako točno bi rad, da ta STB izgleda. Doma boš najlažje izvedel vse skupaj tako, da bo na vsakem koncu še en čimcenejši računalnik. A tebe bolj zanima s kakšno programsko opremo bi bilo to potem na domačem nivoju izvedljivo, ali dejansko iščeš neke že izdelane sisteme, kjer bi lahko imel na končni točki manjši, simpatičnejši tovarniški STB?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

sg23 ::

Matek, zanima me točno to,
na končni strani bi rad imel en "tovarniški" STB, ki bi deloval nekako tako kot npr.: AMINO pri T-2 ali pri SiOL-u,
omogočal bi mi dostop do "SVOJE" videoteke in tudi REQUEST-e za televizijske programe bi pošiljal na centralni računalnik ( media server )

Yacksy ::

Možno seveda je, ampak je tukaj ogroooomno problemov:
- cena STB-ja bo po mojem 150 EUR+/kom. S tem, da so STB-ji od ponudnikov interneta zaklenjeni, bi moral dobiti kje odlenjene (kar je težko, če upoštevaš, da ji v prosti prodaji NI)
- kateri softwer boš uporabljal za "media server". Upoštevaj, da mora ta softver tudi znati delati z vmesnikov STB-ja, oziroma STB mora znat delat z "media serverjem"

Kar konkreten projekt za znalca, za začetnika pa popolnoma nemogoč (vsaj po mojem mnenju).
Shit happens

luli ::

Poglej si MediaPortal!
Omogoča vse kar si napisal!

buneech ::

MediaPortal je samo software, sg23 išče še hardware...

sg23 ::

v bistvu me zanima oboje SW in HW,

STB-jev ne bi kupil od internet ponudnika, tako, da z odklepanjem nimam problemov
izdelek naj bi mi ponudil:
preko STB-ja dostop do "MediaPortala" ta SW pa bi omogočal, da bi gledal TV oz. filme iz svoje "VIDEOTEKE" eventuelno tudi snemanje kakšnega TV programa

sej vem, da je velik ampak tko nekak sem si jest to predstavljal, da bi moral delat

hvala

Matek ::

Em, to bo precej težko izvedljivo, ti set-top boxi so bistveno prešibki za tovrstno uporabo, prav tako mi ni znano, da bi obstajal kak tako prilagodljiv softver za njih (ustvarjeni so za takšno uporabo, kot jo poznaš) tako da se boš moral po moje malce bolj skeširati za resnejši hardver. V končni fazi te bo IMHO gotovo najceneje prišlo, če boš zadeve doma sestavil.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podnapisi

Oddelek: Pomoč in nasveti
9806 (574) Excavator
»

DVB-C kateri ponudnik?

Oddelek: Zvok in slika
121908 (1631) Sc0ut
»

Multimdijski center

Oddelek: Programska oprema
51007 (888) BIG_Yack
»

Dober software za HTPC

Oddelek: Zvok in slika
91606 (1390) mainman
»

MAC addressa

Oddelek: Omrežja in internet
141516 (1347) shock

Več podobnih tem