» »

SAR vrednost pri telefonih

SAR vrednost pri telefonih

tabla ::

Imam namen kupt nokio N78, ampak me je skor minil ko sm vidu SAR value 1,23W/kg, moj zdejšn telefon ma pa okol 0,62W/kg. Baje je zgornja meja nekje 1-1,5W/kg v EU.

Zanima me kolk to v praksi res vpliva če maš telefon skoz pri sebi.
  • spremenil: tabla ()

ST-777 ::

Zgornja meja je 2.0 W/kg v EU.

Več o tem piše tukaj

pavl ::

Po mojem mnenju točnega odgovora ne ve nihče.

Eni pravijo, da nič (večina članov na tem forumu). Zadnjič sem se pogovarjal z eno zdravnico, ki je rekla, da nekatere raziskave kažejo povezavo (mislim, da je govorila o povečanju števila tumorjev pri otrokih). Proizvajalci mobilnih telefonov zagovarjajo stališče, da ni dokazov, da bi uporaba telefonov škodila zdravju.

kaj je res, bo najbrž pokazal čas.

Raziskovanje vplivov, ugotavljanje škodljivosti pogosto caplja za uvajanjem novih navad, izdelkov, ... na različnih področjih našega življenja. Tipičen primer, ki mi zadnje dni, leta pogosto prihaja na misel, je vpliv sončnih žarkov, sončenja na zdravje. Podobnih primerov (ugotavljanje škodljivosti z zamudo) je še dosti.

Kako se odločiti? Odvisno od tega, koliko komu verjameš (čigav vernik si :D ), koliko ti pomeni zdravje, ...

Pyr0Beast ::

Današnji telefoni (narejeni po letu 2006) imajo večinoma tako pozicionirane antene da ti ne sevajo v bučo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ST-777 ::

Moj preklopni telefon je narejen tako, da je antena povsem spodaj in ker je tako najbolj oddaljena od ušesa, glava prejme najmanj škodljivega sevanja.

Kolikor vem, ima večina mobilcev anteno na zgornji strani. To pomeni, da je antena pri telefoniranju ob ušesu .... in to ni dobro.

Pyr0Beast ::

Ta tvoj preklopni telefon ti pa večino moči potem izseva v roko, ker ga drugače ne moreš držati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

profii ::

Pa tele SAR vrednosti so merjene z vklopljenim gps-om in bluetoothom ipd., ker če pogledate sar vrednosti ne-gps telefonov boste videli da je vrednost skoraj pol manjša.

ST-777 ::

@Pyr0Beast, pri telefoniranju mobilca držim na sredini. Antena je od roke mnogo bolj oddaljena, kot je antena oddaljena od glave pri mobilcih, ki imajo anteno na vrhu.

RuN ::

Kaj pa ostalo sevanje okrog vas (radijske postaje, TV signali, SAT, električna napeljava...) potem še sevanje sonca in ostala kozmična sevanja??
To je pa zanemarljivo?? in vas bolj skrbi kol sevanja dobiš od mobilca ?? :S

Pyr0Beast ::

Antena pri Motoroli V3 se nahaja v spodnjem delu ohišja, kjer je tudi USB priključek.

Antene pri 'ceglih' so usmerjene stran od glave in ne v glavo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tabla ::

no se kar ne vem ali je velika razlika med obstoječim telefonom ki ima 0,62W/kg in novim, ki nej bi imel 1,23W/kg...ali so te vrednosti zanemarljive. Telefona pa itak večinoma nimam pri sebi.

Pyr0Beast ::

Ni velike razlke, če zadevo malenkost oddaljiš od ušesa.

Sicer telefon ne oddaja stalno in tudi ne z največjo močjo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mailer ::

Gledam vrednosti SAR pri telefonih... Recimo nokia 5140i ki jo imam sedaj ima SAR vrednost 0.77, ker sem želel zamenjati za nokio E52 ki ima SAR 1.20 me to nekako odvrača od nakupa. Kolega je kupil telefon Sansung galaxy S i9000 ima sar vrednost le 0.24, medtem ko ima nokia N8 SAR vrednost 1.02. Zakaj takšne razlike oz odstopanja pri vrednostih tudi za fakor x5 ali več?

Pyr0Beast ::

Kupi kar želiš in prezri te neumne SAR vrednosti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bluefish ::

Zakaj takšne razlike oz odstopanja pri vrednostih tudi za fakor x5 ali več?
Ker sta v veljavi dve vrednosti - SAR na telo in glavo.

detroit ::

uporabljaj slušalke ,čeprav je nekdo odprl temo če niso slušalke uporabljene kot antena potem (ne vem kaj so ugotovil tudi mene zanima)
Skero

Schrajwer ::

Glede vsega prebranega o sevanju mobilnih telefonov sem nekako prišel do sklepa, da če ima telefon nizko SAR vrednost (0,5 W/kg)vendar skoraj konstantno slabo lovi omrežje (ena do dve črtici) veliko bolj seva kot telefon z višjo SAR vrednostjo (1,1 W/kg) vendar ima dober signal.

Ali moja hipoteza drži? Naj mi kdo prosim pove, da ne bom živel v zmoti :D

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Zna bit, ni pa nujno.

Za kaj takega rabiš delati meritve.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

antonhac ::

Potem pa greš na MR preiskavo in si okrog 45 minut v močnem magnetnem polju (1,5T do 3T odvisno od aparata) izpostavljen še radijskim valovom (impulzom - sekvencam) 250W/kg do 300W/kg SAR.

Yohan del Sud ::

Zdrava kmečka pamet govori, da pač ni dobro, da ti nekaj seva v glavo. Ampak taista pamet bi itak že zaznala neko povečano škodljivost (zombifikacijo, tumorje, peno okrog gobca, plešavost) teh napravic. IMHO je povprečen mobilc ob povprečni uporabi za telo škodljiv isto kot povprečna žimnica s svojimi pršicami.
www.strancar.com

#000000 ::

Kje se dobi tiste namizne aparate ki so v bistvu mobiteli a zgledajo kot klasični telefon ?

Pyr0Beast ::

Sparkfun.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega mobitela, kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
449399 (7400) SLO_Matej
»

Nakup telefona z daljšo avtonomijo baterije (3+dni)

Oddelek: Mobilne tehnologije
394792 (3804) innerspace
»

So mobilni telefoni nevarni za zdravje?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
336540 (5516) Dax
»

Sevanje gsm oddajnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7515385 (13911) Luka Percic
»

Sevanje GSMov

Oddelek: Loža
242234 (2002) Dax

Več podobnih tem