» »

Žična ali brezžična miška za prenosnik?

Žična ali brezžična miška za prenosnik?

nikon ::

Pozdravljeni!

Zanima me ali je boljša brezžična miška? Veliko ljudi, ki jo imajo, pravijo da je boljša žična, saj se brezžični miški pokvarijo baterije ali kaj podobnega. Ali je to res? Res pa je, da je boljše imeti zraven prenosnika brezžično miško.

ModriN96 ::

za špile itak da žična

šernk ::

prenosnik in igrice ne grejo ravno skupaj...jao kot da vsi uporabljajo računalnik le za igranje igric.

moje izkušnje: imam neko poceni žično miško, ki sicer deluje bolj tako tako (na PCju imam še miško na kolešček) in sem imel od prijatelja možnost kupit bluetooth miško skoraj novo za polovico cene,ker mu na XPjih ni delovala.

ima 2 AAA bateriji, ki jih pač polnim...recimo da pa zdržijo dober mesec dni, največja prednost je predvsem ta da je BT in mi ne zaseda še dodatnega USB vhoda, pa tudi kabel se seveda ne zadeva če imaš na mizi bolj malo placa, tako da sam dam glas za BT miško. natančna je več kot dovolj za vse kar počnem
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Okapi ::

Za prenosnik je po mojem žična čisto OK. Kabel je bolj ovira, če ga moraš napeljati do peceja pod mizo.

O.

Alamar ::

Jaz sem imel dobro žično in sploh nisem mogel normalno delati z njo. Odkar imam VX nano http://www.mimovrste.com/artikel/225002... sem super zadovoljen. Res pa je, da je drag (sicer sem ga sam dobil za dobrih 35 EUR enkrat v Leclercu) in ni za res velike šape. Zraven kupiš še eneloop baterije http://www.mimovrste.com/katalog/search... in si zmagal.

Kolega ima 3x cenejšo kopijo te miške Gigabyte GM-M7700 http://www.komportal.com/product_info.p... in se tudi obnese dobro

knesz ::

Tudi jaz sem prisegal na žične miške za prenosnik, vendar sem po treh mesecih uporabe Logitech V470 spremenil mnenje. V črni barvi seveda.
Je ravno prav velika, kljub vsakodnevni uporabi baterij še nisem menjal - prenosnik je moj primarni računalnik, pa še laserska je.

lp

nikon ::

Miške ne nameravam uporabljati za igranje iger, zato se bom najverjetneje odločil za LOGITECH VX NANO. Kaj pravite o njej? Navdušila me je predvsem zaradi mini usb priključka.

preem ::

rabiš transmitter - moj glas gre v470 - je bluetooth in ne rabiš tistega dongla v usbju. pa še fajn zgleda in super deluje.

Naabo ::

Tudi sam sem bil skeptičen glede brezžičnih miši. Sedaj imam pol leta Logitech V450, in moram reči, da sem izjemno zadovoljen. Super miš, nano receiver je stalno priključen in zaradi svoje majhnosti skoraj neopazen in prav nič ne moti. Baterije zdržijo ob normalni vsakodnevni rabi približno pol leta (še vedno imam priložene baterije v miši-indikator na softwareu kaže še 10%).

šernk ::

tudi jaz kot sem dejal priporočam bluetooth miško ker ti ne zasede USBja...včasih je to še kako pomembno, 2 USB ključa in 1 zunanji disk pa so 3 uhodi zasedeni, včasih rabim še drugo tipkovnico za lažje delo in tako manjka USBjev.

imam TRUST ne vem točno kateri model, in je ena redkih mišk ki na ubuntu ne dela "s prve", pa kljub temu vse kar rabim je vpisat njen MAC naslov (ki ga je prekleto težko dobiti ob prvem poskusu povezave saj je ne zazna) potem pa dela kot namazana. ko gledam film jo imam pri sebi na postelji izključeno, ko jo vklopim pa se poveže takoj s prvim klikom.

že res da je pri nekaterih IR miškah tisti transmitter izjemno majhen, vendar malo pomisli kako prav ti lahko nekoč pride dodaten USB vhod. sam sem namreč kupil to miško ravno ker ima BT, IR ali kabel mi je praktično isto.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

preem ::

dada, bluetooth. drugače pa 'hcitool scan'

Naabo ::

tudi jaz kot sem dejal priporočam bluetooth miško ker ti ne zasede USBja...včasih je to še kako pomembno, 2 USB ključa in 1 zunanji disk pa so 3 uhodi zasedeni, včasih rabim še drugo tipkovnico za lažje delo in tako manjka USBjev.

No ja jaz nimam teh težav, dva imam stalno prosta za druge usb naprave/ključe, na docking stationu pa še 4 dodatne, tko da... Čisto subjektivna stvar.

Fizikalko ::

Za prenosnik imam Logitech VX Nano in je res fantastična. Priporočam!

matobeli ::

brezžična, bluetooth(seveda če ga imaš vgrajenega v laptop). Po možnosti Logitech.

Desty ::

Sicer se tudi sam odločam za nakup miške in bom izbral VX Nano; mnogi znanci jo imajo in je super. Bluetooth miške pa ne bi rad, ker verjetno dokaj hitro papca baterijo prenosnika.:P

JanK ::

Bluetooth poje zanemarljivo malo energije. Max oddajna moc je 2.5mW za class 2 napravo. Z baterijo iz mojega ASUSa, 6600mAh na 7.4V bi lahko na max moci oddajal 19536 ur ali 2.2 leti! Pa tudi ce vsa elektronika okoli BT modula zelo slabo narejena in je dejanska poraba 10x vecja od oddajane moci, to se vedno pride 81 dni.

Alamar ::

Ja, ampak še vedno ostaja, da ti baterija na prenosniku zdrži manj, če imaš nonstop vklopljen bluetooth.;)

Jaz imam rajši Vx nanota in izklopljen bt. Poleg tega so mi osebno tele bt miške čudne in ne preveč komot za večurno dnevno uporabo.

BlackAdder ::

Tudi sam že več kot leto dni uporabljam VX Nano.

Majhna, lahka, dve AAA bateriji, zelo majhna poraba, odlično izdelana, deluje brez problema na vseh površinah (tudi na sedežni), odlično izdelana. Predvsem pa minimalen sprejemnik - samo 8 mm iz USB vtičnice.

Skratka - odlična.
BlackAdder stroke again!

bastadu ::

Včeraj sem si kupil Logitech VX Nano. Po nekajurni uporabi me najbolj moti kolešček, ki sam po sebi nima funkcije (srednje) tipke, ampak ima miš posebej tipko za koleščkom ... Tudi kar se velikosti tiče mi je malo premajhna (ja saj vem, miš za prenosnika pač) in jo bom verjetno vrnil, predvsem zaradi srednje tipke, katere se nikakor ne morem navaditi. Sedaj me zanima, kater model brezžične miške od Logitecha še uporablja Nano (takratek) reciever in pa da je miš malo večja in pa da ima srednji klik na koleščku, pa kvaliteta vsaj na ravni tele VX Nano?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

švrk ::

Jst imam tole http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp... in sem več kot zadovoljen.

TehDucky ::

Mogoče Logitech M505 ?

clothes ::

bastadu je izjavil:

Sedaj me zanima, kater model brezžične miške od Logitecha še uporablja Nano (takratek) reciever in pa da je miš malo večja in pa da ima srednji klik na koleščku, pa kvaliteta vsaj na ravni tele VX Nano?


Predlagam Logitech VX Revolution


Miška ima srednji klik na koleščku.
Reciver pa ni ravno nano, je pa še vedno dokaj mali in ga med transportom lepo pospraviš v miško.
Deluje na eno AA baterijo, ki zdrži 3-4 mesece.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clothes ()

bastadu ::

M505 se bojim, da mi bo tudi premajhna ... VX Revolution pa nima Nano receiverja tako da žal ne pride v ožji izbor ... Ima mogoče kdo Logitech M510 ali M705? Kakšna mnenja? Imata obedve na koleščku tudi gumb za srednji klik?

retron ::

nikon je izjavil:

Pozdravljeni!

Zanima me ali je boljša brezžična miška? Veliko ljudi, ki jo imajo, pravijo da je boljša žična, saj se brezžični miški pokvarijo baterije ali kaj podobnega. Ali je to res? Res pa je, da je boljše imeti zraven prenosnika brezžično miško.


Po mojem mnenju je čisto vseeno, saj sem igral nekaj časa na kišti z neko falš brezžično miško pa mi je bla čisto kul.
Povrh tega je zelo praktično imet brezžično miško, saj pač... ni žic :)
Pa glede baterije naj te ne skrbi, ni problem menjat, kupiš baterije ki se polnijo in jih polniš enkrat na par mesecev (te logitechove baje zdržijo od enega do treh let na enih baterijah).

Moje priporočilo po vrsti(tudi sam gledam nakup nove brezžične miške):
http://www.mimovrste.com/artikel/225005... (če imaš dinarčke)
http://www.mimovrste.com/artikel/225006...
http://www.mimovrste.com/artikel/225004...
http://www.mimovrste.com/artikel/225004... (nima side gumbov)
http://www.mimovrste.com/artikel/225003... (glede te nisem prepričan, vendar je najcenejša, gigabyte pa baje ima dobro robo)

Tako da, ne se bat brezžičnih mišk, povem ti da neboš imel pretiranih problemov z njimi. Vsaj js nism nikdar imel.

bastadu je izjavil:

M505 se bojim, da mi bo tudi premajhna ... VX Revolution pa nima Nano receiverja tako da žal ne pride v ožji izbor ... Ima mogoče kdo Logitech M510 ali M705? Kakšna mnenja? Imata obedve na koleščku tudi gumb za srednji klik?

Ne poznam miške, ki tega gumba nima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: retron ()

bastadu ::

retron je izjavil:


Ne poznam miške, ki tega gumba nima.

Tudi jaz sem mislil, da imajo vse miške srednji klik na koleščku, ampak sem se v primeru VX Nano očitno zmotil ...

Bias ::

@retron, odličen post z uporabnimi linki! (pa čeprav odgovarjaš vprašanju postanem 19. jun 2009) ;)

Glede miške za laptop sem mnenja da je najboljša varianta brezžična z BT oddajnikom ali nano resiverčkom. Sploh če laptop furaš okol.

Če se pa laptop uporablja doma potem pa zagotovo večja in bolj ergonomsko oblikovana. Ker za nosit okol ta veliko miš je obup...že tako napajalnik in kablovje zavzema neomejen placa v nahrbtniku/torbi.

retron ::

bastadu je izjavil:

retron je izjavil:


Ne poznam miške, ki tega gumba nima.

Tudi jaz sem mislil, da imajo vse miške srednji klik na koleščku, ampak sem se v primeru VX Nano očitno zmotil ...


Aja? No potem pa sem se očitno zmotil :)
Razmišljal sem pa o nakupu VX nano... To je kriminal sicer, vsaka miška bi mogla met srednji gumb :S

Pa hvala, Bias :) (post date pa sploh nisem opazil, sem mislil da je spet en nov thread.. bo pa kdo drugi prebral :) )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: retron ()

bastadu ::

retron je izjavil:


Razmišljal sem pa o nakupu VX nano... To je kriminal sicer, vsaka miška bi mogla met srednji gumb :S


Da me ne boš narobe razumel, miška srednji gumb ima, vendar ni na koleščku, ampak posebej gumb (glej sliko).

VX Nano

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

bastadu ::

Dobil sedaj Logitech Wireless M705, ki je sicer malo večja od VX Nano kar je za moje roke seveda boljše in ima srednji klik na koleščku, ampak s to miško se mi pa dogaja, da včasih ne prime ta srednji klik - čuje se klik ko ga stisnem (morda od stranskega klika), venda računalnik klika ne zazna, spet precen annoying zadeva ... ne vam zakaj Logitech na teh novejših miškah dela tako čudne koleščke, ko ga uporabljam imam občutek, da ima nenormalno preveč "lufta", torej da ni kolešček tako fiksno "uležajen" v ohišje miške, ampak je preceh ohlapno vpet, verjetno razumete kaj mislim ... V službi imam trenutno neko Dellovo lasersko in ima kolešček tiptop in tudi srednji klik prime vedno 100%, res pa je da nima klika levo/desno na koleščku, kdo pa sploh uporablja to ... Skratka nič kaj zadovoljen :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

MasterTade ::

Js sem pa včeraj kupil eno brezžično da preizkusim in mi ful negre v roko...prejšnja je bla dosti večja in žična, pri tej me pa po nekem času začne bolet mezinec in igranje npr. cod2 je postal pain in the ass....A nej raj kupim eno razerjevo a nej se probam na to navadit?
lp

če bom kupil drugo sem mislil tole:http://www.mimovrste.com/artikel/225005...

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Moj glas gre za miško Logitech Anywhere MX. Deluje na vseh podlagah :)

MasterTade ::

No ja, zdej sm opazu da bom moral res zamenjat miško ker mi brezžična močno kvari brezžično internetno povezavo, ki pa že tko ni nevem kaj;((

bluefish ::

Menjaj kanal.

mancini ::

matobeli je izjavil:

Moj glas gre za miško Logitech Anywhere MX. Deluje na vseh podlagah :)


MX Air pa deluje tudi po zraku ;)



če žična ali brezžična je čisto osebna stvar posameznika, kaj ti pač bolj ugaja
in je tudi čist vseeno ali za prenosnik ali stacionarca

tudi brezžične so odlične za igre Logitech 700, kak Razer, Roccat - so pa seveda dražje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera miška? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32065870 (4570) yayo
»

Katero brezžično miško kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10028187 (9794) Kayzon
»

Miška za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
143797 (3306) eVro
»

Katero Logitech miško kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
412947 (2142) Sandi1987
»

Žična ali brezžična miš

Oddelek: Kaj kupiti
91476 (1318) SmeskoSnezak

Več podobnih tem