» »

Tezava v ramu?

Tezava v ramu?

Slayz0r ::

L.p

Imam en problem in sicer po določenem času učasih v eni uri drugič čez tri ure enostavno zaslon rata črn čeprav je računalnik prižgan. Če ga hočem resetirat z tipko za reset se ne zgodi nič samo čudno poka na koncu pa sledi dolg pisk. Ugasniti ga moram na gumb za isklop in potem se ponovno računalnik zažene brez problema... je mogoce ram kaj drugega?
Priloživ sm filmček ki sm ga posnev da vidite kako to zgleda.
http://www.shrani.si/?3O/I0/43Bs9hJj/mv...

Za pomoč se vam že vnaprej zahvlajujem.

Zero001 ::

isto je blo pri meni in sem ugotovil, da je bil monitor za v smeti... probaj monitor na drugem računalniku ali računalnik na drugem monitorju, pa boš videl ali je monitor, ali računlanik...

Nagi Bator ::

To najverjetneje nima veze z monitorjem!
BIOS je spustil 1 dolgi 2 kratka piska. To ponavadi pomeni nek problem z graficno. Samo potem si nekako dobil sliko.
To kako si ga ugasnil, pa cez sekundo prizgal nazaj pa ni niti najmanj dobro za hardver! In pa dere se tud kot helikopter. Da ni samo totalno usran pa se pregreva?! Tisto pokanje pa je treba locirat in ugotovit od kod prihaja. Ce nimas zaplombirano ohisje in nek butast servis, ki da kaj na to, krizni sraufciger v roke pa poglej.

Slayz0r ::

monitor ni zato ker sm uporabu 2 razlicna in delata cist okey na drugmu računalniku.
Računalnik sm poslav pred kratkim na servis ker sem sam sumiv grafično kartico nekako je bila dokaj vroča saj če nimam nastavljenega ventilatorja vsaj na 3,5 obratov se gpu ob idlanju segreje tam do 85°c odgovor servesa grafična je sicer dokaj uroča samo ni nobene napake...prestala je teste z rd markom.
danes sm računalnik stestiral z memtest86 in ta je nasel 1 napako pri 4 testu potem pa je pri 90% se ustavil in zmrznil to pomen da je nekaj narobe z rami?
Sem pa upaziv tudi da 2 kondenzatorja sta malo izbocena in na vrhu je nekaksna rjavao črna smola samo majhna pikica to pomeni da so kondenzatorji napihnjen je lahko tezava v tem?

Master Chief ::

ja, menjaj kondenzatorje, ali pa plato oz. ce je starejsa konfiguracija kr vse kar se sodi nanjo (cpu, rami)

Slayz0r ::

bi menjav samo stvar je v tem da je racunalnik se zmeraj v garanciji biv na servisu un ga pa sam mal posesajo...heh


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535379 (4315) svetetko
»

Je šla grafična ali napajalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
371771 (1306) _Denny_
»

Računalnik ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
253288 (2921) Fif55
»

grafična ok, slike ni!!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352436 (1856) polde66
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312083 (11470) k0lar

Več podobnih tem