» »

Trikotnik

Trikotnik

tadej123321 ::

Živjo;
moje vprašanje ni ravno programersko, je pa naloga povezana s tem. Napisal sem program, ki ti izriše koordinatni sistem, ter te nato vpraša pa treh točkah. Te so ogljišča trikotnika, ki ga program tudi izriše. Problem nastane ker moram narediti trikotniku očrtan in včrtan krog, kar pa tudi ni težko, a ne vem, kako bi izračunal tidve središči. Ali ima kdo formulo ali kaj podobnega; za polmer tehdveh krogov nimam težav.

P.S: delam v TurboPascalu;

LP in hvala za pomoč

bluefish ::

tadej123321 ::

Sej to je bla itaq prva stran, k sm jo šou pogledat, pa tut napisu sm, de znam polmer izračunat, središče trikotniku očrtanega in včrtanega kroga je tisto kar me zanima.

jype ::

Zračunaš, ane.

Presečišče simetral kotov pa presečišče simetral stranic.

tadej123321 ::

Ja, sam kko bi to naredu v Pascalu???

Senitel ::

Torej napisal si program, ki izriše trikotnik in znaš izrisati tudi dva kroga. Veš tudi kako izračunat središče in radij očrtanega in včrtanega kroga na papirju ampak to sprogramirat je pa problem? Tukaj nekaj ne štima...

tadej123321 ::

Ne, ne znam izračunat središča teh dveh krogov, sprogramerat to res ne bo problem, sam matematka me zjebe

ta_ki_tke ::

Za simetralo (stranice) daljice AB je treba vedeti:
1. Kako se napiše enačba premice skozi dve točki (A, B).
2. Kako se izračuna razpolovišče daljice AB.
3. Kaj je pogoj za pravokotnost dveh premic.
4. Kako se napiše enačbo premice skozi razpolovišče daljice AB s takim smernim koeficientom, da bo pravokotna na premico (1).
Česa od tega ne znaš?
Napišeš torej enačbi za simetrali dveh stranic, točka (x, y), ki ustreza obema enačbama, je presečišče simetral stranic (središče trikotniku očrtanega kroga).

Za simetralo kota je treba vedeti:
1. Da je smerni koeficient premice tangens kota med absciso in premico.
2. Izračunati je treba kota med obema premicama (AB, AC) in absciso, razlika je kot med premicama, polovico tega kota prišteti manjšemu od prej izračunanih kotov, tangens dobljenega kota je smerni koeficient simetrale kota (BAC).
3. Napisati je treba enačbi simetral dveh kotov skozi dve točki trikotnika, točka (x, y), ki ustreza obema enačbama, je presečišče simetral kotov (središče trikotniku včrtanega kroga).

Če še vedno ne bo šlo, napiši in objavi svoj izdelek, da bomo lahko odkrili, kje je napaka, ali pa napiši, kaj od navedenega ti dela preglavice.

jype ::

tadej> Ja, sam kko bi to naredu v Pascalu???

Brez prireditvenih stavkov (:=) ne bo šlo.

Naprej boš pa sam, ane.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

enačba krožnice

Oddelek: Šola
121567 (1046) Unilseptij
»

Trikotnik-Resljiv ali neresljiv?

Oddelek: Šola
141700 (1364) cucolino
»

geometrijska konstrukcija

Oddelek: Šola
383865 (3068) euler
»

Geometrijska konstrukcija

Oddelek: Šola
453968 (3968) euler
»

geometrijska naloga iz matematike

Oddelek: Znanost in tehnologija
312127 (1453) CaqKa

Več podobnih tem