» »

Domači videonadzorni sistem z pomočjo spletnih kamer

Domači videonadzorni sistem z pomočjo spletnih kamer

samosmart ::

Pozdravljeni 8-)

zanima me kako bi si lahko sestavil video nadzor
s pomočjo web-kamer (usb), saj so zelo poceni in tudi
slika je v primerjavi z navadnimi videonadzornimi kamerami
dosti lepša.

Za premostitev razdalje bi potreboval Line extender kable,
saj je usb omejena na meter ali dva maximalno..

Bi delovalo, če na pc priklopim več usb web kamer
ter uporabljam kakšen videonadzorni program za domačo rabo?

Je morda kdo že delal kaj takega?

Lp :)

Desty ::

Seveda gre. Pač nabaviš naprimer nekaj Logitechovih kamerc in dokupiš še vmesne točke USB oz. za podaljševanje razdalje z napajanjem in lepo priključiš.
Za web nadzor imaš pa program WebcamXP, ki naj bi bil najboljši za te zadeve in lahko nanj priključiš ohoho web kamer.:)

KoMar- ::

Splača se ti vzet Logitechove webcame s Carl Zeiss lečami, ker imajo res odlično sliko in to pri 960x720@30fps.

samosmart ::

Razumem, nekaj takega imam v mislih ja, tudi Philipsove kamere niso slabe (5MP, 5x digitalni zoom, 60 slik/sekundo,..) :D.

Te kamere bi vse povezal v en PC z zaslonom, ne vem edino kako bi lahko prenesel sliko na drug LCD zaslon
v drugem prostoru, da ne bi rabil vlačit kablov po celi hiši.

"Se ne dobi neka vtičnica, da se prenese signal preko
električnega omrežja, ali sem malo zamešal??"

Morda kaka ideja kako bi lahko to uredil?

Hvala in lp:)

AnonimkeOP ::

jaz sem nekaj casa uporabljal nek simpaticen program ZoneMinder, ki je bil takrat se v beti verziji ampak je odlicno tekel na enem starem ubuntu serverju, ki mi je zaznal gibanje + imel sem remote web dostop, kjer sem si lahko ogledal zajete posnetke. Torej kamera na usb + star pentium II server + ubuntu + ZoneMinder = delujoc sistem za domac nadzor.

Ce se prav spomnim, si lepo definiral zone, v katerih premikanje sprozi snemanje (npr. kljuka) in je delovalo super. Priporocam. Ne vem pa ce obstaja na windowsih, vkolikor je to problem.
www.anonimke.com

samosmart ::

zanimivo, hvala :)
bom sprobal malo te programe saj se jih kar nekaj najde.

Edino zanima me še kako bi spravil sliko iz tega PCja, ki bi ga mel za video-nadzor,
na kak dodaten LCD zaslon v katerem drugem prostoru v hiši, da ne bi rabil vlačiti video kablov po celi hiši..:(

Lp

KoMar- ::

Morda te bo zanimal še moj način, kako sem se tega lotil: http://www.slo-filesharing.com/vodici.p...

Samo opomba: OpenWRT firmware v tem vodiču je precej zastarel in bi bilo dobro, da si narediš svojega, novejšega, če misliš zadevo resno uporabljat. Za test bo pa kul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

samosmart ::

Razumem, nekaj takega imam v mislih ja, tudi Philipsove kamere niso slabe (5MP, 5x digitalni zoom, 60 slik/sekundo,..) :D.

Te kamere bi vse povezal v en PC z zaslonom, ne vem edino kako bi lahko prenesel sliko na drug LCD zaslon
v drugem prostoru, da ne bi rabil vlačit kablov po celi hiši.

"Se ne dobi neka vtičnica, da se prenese signal preko
električnega omrežja, ali sem malo zamešal??"

Morda kaka ideja kako bi lahko to uredil?

Hvala in lp:)


Morda delal kdo to že? Nimam pojma kak bi sliko najenostavneje prenesel iz enega Pcja na LCD par metrov višje..??

Lp

KoMar- ::

VLC

Sistem 94 ::

@samosmart.

Svetujem ti, da si namestiš free softwear, na spodnem linku:


Eyline Video System

1. Korak


Namesti program


2. Korak


Ko odpreš program izberi možnost Add Camera


Izbereš kamere, ki so priključene na tvoj PC.


Potrdiš izbrano


3. Korak


V levem stolpcu, se ti pojavijo imena vseh kamer, ki si jih priključil


na sredini zaslona pa imaš večjo sliko izbrane kamere, ki jo gledaš.


Preden pa zaćneš snemat, ti svetujem, da si urediš internetni dostop. To storiš tako:


Izbereš Options, nato izbereš zavihek Web Access


Napišeš mail in geslo, z katerim boš dostopal do video posnetkov


V svoj spletnio brskalnik vnesi sladeč ip:

black ice ::

Zagotovo ni čakal 5 let na tvoj odgovor. :)

Jst ::

Ker se je tema že obudila iz naftalina...

Lastnik malo večjega zemljišča, ki je elektrotehnik po poklicu, si je sestavil brezžično omrežje šestih IP wireless wide angle kamerc. Kupil jih je na dx.com, focalprice,... ali pač nekje... in dobil zelo poceni te kamere.

Kupil je tudi solarne panele, tiste majhne (ena je velika kot Nexus 5) in za vsako uporabil menda 4. Čez dan te solarne celice dovolj napolnijo baterije tudi za čez noč.

Kamere je potem dal v ptičje hišice, na streho teh hišic pa solarne celice.

Router mu lovi vse in v pisarni ima na monitorjih teh recimo 6 streamov. Snema (na HDD) se samo takrat, ko zazna premikanje. Resolucija kamer je dokaj nizka, kolikor se spomnim, zato mu program "drži" okoli meseca za nazaj na disku. (Ali ima tako nastavljeno.)

Vse skupaj ga je koštalo ene 600 Dolarjev (brez računalnika, monitorja,...).

Odkar ima to postavljeno, so vsakokrat, ko so prišli krasti, dobili/odgnali storilce.


---

To je iz enega blog zapisa, "how to make your own video security," kjer so tudi vse podrobnosti. Lahko, da sem se kaj zmotil v številkah, ampak you get the picture. Kje sem pa to bral, bi pa celo mogoče še našel, vendar, če si kdo hoče urediti varovanje posesti na podoben način, bo že sam našel najboljšo rešitev.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

korenje3 ::

profi nadzorne kamere imajo odpravljen ghosting, kar pa pri web kamerah to ne velja.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Pesimist ::

pa če je kuhar po poklicu, kaj ma to veze. Sploh nevem kak sem prišo do te teme saj nisem isko nic niti približno podobnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program snemanje za IP kamero - nadzor ! Pomoč nujno

Oddelek: Zvok in slika
94121 (3763) pSP 3004
»

prosim za predloge - video nadzor preko interneta

Oddelek: Omrežja in internet
96115 (4506) Biooo
»

Program za delo z nadzornimi kamerami

Oddelek: Programska oprema
182813 (2553) skico
»

Katero kamero (HDD) naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
294875 (3811) 5er-->
»

Digitalna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
636015 (5116) Caligula

Več podobnih tem