» »

Kako podaljšati audio kabel za zvočnike?

Kako podaljšati audio kabel za zvočnike?

pisco ::

Na računalnik imam priključen Logitech Z-2300 zvočnike. Problem je v tem, ker sem kupil novo mizo in mi sedaj hodi premalo činč kabla za levi in desni zvočnik, ki sta priključena na woofer. Wooferja žal tudi ne morem premakniti bližje.

Kabla sta vgrajena direktno v zvočnika, tako da kabla ne morem fizično zamenjati za daljšega.

Edina opcija je, da kabel nekako podaljšam - kar sem tudi naredil, kupil sem audio činč kabel podaljšek 1.5m, ki pa povzroča občasne šume in prasketanje v zvočnikih, tudi zvok ni več tako čist kot brez tega podaljška.
Mislil sem, da je problem v podaljšku in sem ga šel v trgovino zamenjati, vendar ta drugi kabel prav tako povzroča šume in prasketanje.

Ali obstaja še kakšna rešitev, mogoče da bi peljal nekam kjer bi mi strokovno zamenjali kabel za daljšega in posledično ne bi bilo teh motenj?

Zakaj mi to sploh šumi in prasketa, ali je problem v kvaliteti podaljška, ali pa je pač problem v skupni dolžini kabla?

hvala in lp

damjan1980 ::

1. zvočnik vržeš v prafaktorje in zamenjaš kabl
2. cvikneš kabl pri činč konektorju in spojiš z daljšim kosom z konektorjem na koncu

če nisi ne 1. in ne 2. še nikoli delal, naj ti nekdo to naredi ki ima prakso

solatko ::

Poglej, če nisi zamenjal + in -.

pisco ::

damjan1980: zakaj bi rezal in podaljševal na tak način, če pa imam podaljšek, ki pa ne pomaga.

Ali je možno da ima motnje zaradi kakšne uporabnosti ali pa večje dolžine kabla?


@solatko: sej na činč kablu se ne moreš zmotiti + in -, + je notranji del, - pa zunanji ne

solatko ::

Tako naj bi bilo, ni pa nujno, že dobil avdio podaljšek z zamenjanimi poli in to dokaj ugledne firme. Važena je enakost debeline kablov 1, 1,5, 2, 2,5mm. Če podaljšek ni enake debeline bo po vsej verjetnosti prihajalo do motenj, če vse skupaj pelješ mimo TV-ja, kakšnega trafota, napajalnika, wi-fi naprave, tudi prihaja do motenj in brumov.

KandazaR ::

povzroča občasne šume in prasketanje v zvočnikih, tudi zvok ni več tako čist kot brez tega podaljška


Zamenjaj komplet kabel. Vsak dodatni spoj povzroča šume in pa slabši zvok nasplošno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech Z-5500 in pokanje/prasketanje v zvočnikih?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
547018 (2130) Skater1982
»

"ropotanje" v zvočnikih ob bolj obremenjeni grafiki

Oddelek: Zvok in slika
13766 (463) 737
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635182 (4179) hyphh
»

avto ozvočenje in nadležen zvok

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
94720 (4567) stromar
»

PC<->TV, SVideo?

Oddelek: Zvok in slika
111688 (1511) gumby

Več podobnih tem