» »

Katero HD kamero - domača uporaba

Katero HD kamero - domača uporaba

mamomu ::

Lepo pozdravljeni

Za uporabo doma kupujem eno HD kamero. Snemalo se bo predvsem otroke, potovanja, hišne ljubljenčke,...
Za obdelavo posnetkov imam doma dovolj močne računalnike ( core2duo, 4GB, hitro grafičo,... ).
Posnetki se bodo gledali na 107cm plazmi ( HD ready ).

Cena naj bo tak okoli 500 euro ( +-150euro )


Našel sem te modele :
- Samsung HMX-R10 ( cena okoli 450 euro )
- Samsung HMX-H100 ( .. okoli 490 euro )
- Samsung HMX-H104 ( .. 570 euro )
- JVC GZ-HD 300A ( .. 570 euro )
- JVC GZ-HM 200R ( .. 490 euro )
- JVC GZ-HD 320B ( .. 670 euro )
- Panasonic HDC-SD20K ( .. 490 euro )
- Sony HDR-CX106E ( .. 470 euro )
- Sony HDR-CX11E ( .. 680 euro )


- ali pa katera druga??
mamomu j....!

dinozaver7 ::

Tudi bi mene bi zanimalo čist isto vprašanje, torej katero kamero??
:P

Melanholija ::

Sam imam naročeno Canon HF 10 iz Nemčije!

waters ::

Melanholija :

Živjo imaš naročeno preko e štacune in za koliko.

LP

Melanholija ::

Fotemia KG je ime trgovine. Cena je pa 690, sem naročil v kompletu z 8GB class 6 kartico, dodatno baterijo ter torbo!

jype ::

Ka pa ti bo torba če si pa kupo kamero.

Melanholija ::

Ne vem je bila pač zraven, ni šlo drugače!

Tilen ::

Ka pa ti bo torba če si pa kupo kamero.


Pa to rabiš kamero, pa take fore...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mamomu ::

Evo, naročil sem si in med tem tudi že dobil kamero Full HD
- Samsung HMX-R10.

Kupil sem jo pri Comshopu za odlično ceno 475 euro.
mamomu j....!

nodrim ::

Ka pa ti bo torba če si pa kupo kamero.


Pa to rabiš kamero, pa take fore...


štopam kdaj bo kdo skapiral :D

franci ::

A je že kdo primerjal kvaliteto slike med kamero ranga Samsung HMX-R10 in fotoaparata canon SX1 IS, kateri snema FHD 1080p filme?

Kupujem fotoaparat in me zanima, če je smiselno doplačati za SX1 IS namesto SX10 IS.
Hello, hello, hello, how low?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: franci ()

Scorpia ::

Fotoaparat je sam za slike in kamera sam za video. Kamera ne more narediti take slike kot foto, ker temu pač ni namenjena in nima takšnih funkcij kot fotoaparat, isto velja za obratno. Lahko sicer naredita ampak za slike delat s kamero, boš hitro razočaran če bojo meglene itd... Obratno pa fotoaparat bo imel temnejšo in več šuma v videu, kljub ločljivosti, pa tudi najbrž zatikajočo sliko.
////

franci ::

Poglej ta posnetek:

Hello, hello, hello, how low?

Calligula ::

SX1 dobro snema FULL HD video pa se vec opticnega zooma ima kot katerakoli consumer HD kamera. Ce veliko fotkas je to celo boljse kot HD kamera zate.

Jazzie ::

Osvežujem tole temo s podobnim vprašanjem. Očetu za rojstni dan kupujemo novo, HD kamero (stara, ki je bila še na kasete, se mu je pokvarila). Ni nikakršen profesionalec, snema večinoma družinske dogodke, zabave in pohode, a ga to zelo veseli. Katero kaj priporočate? Je bolje na trdi disk ali pomnilniško kartico? Na kaj moramo še paziti?

Mesar ::

nobeno od tehg ki si jih dal na seznam!L!
Your turn to burn!

AtaStrudl ::

@Jazzie:

ce je moz ze toliko snemal, da je eno kamero "zgulil" do groba, verjetno precej dobro ve, kaj si zeli od kamere, ceprav ni pro.

Malo diplomatsko povprasaj o stari kameri, n. pr. kaj ga je na njej najbolj motilo - to je ponavadi precej pomemnbejsi podatek, kot to, kaj mu je bilo najbolj vsec!
Na tej osnovi pac potem malo posurfaj po stacunah.

floyd1 ::

Ko sem šel iz stare "kasetne" mini DV (valjda še SD) na HD kamero sem bil negativno presenečen le nad:

- "rolling shutter" efektom, ki ga prej nisem poznal
- slabšo stabilizacijo (Sony elektronska je na SD kameri delovala "u nulo", medtem ko na novem Canonu HD optična stabilizacija ni niti približno tako dobra)
- veliko slabši Auto white balance (AWB). Stari Sony TRV30 je to delal z lahkoto, na Canonu sem pa ves čas na ročnih nastavitvah (kar ni ravno fajn zaradi tečnih menujev in nenazadnje zaradi moje boljše polovice, ki po 5 minutah snemanja reče: "Čuj, zakaj pa je danes tako modra slika na kameri... :'(

Vse ostalo pa je bilo (valjda - pri toliko letih razlike med njima) veliko boljše na novi HD kameri.

Je pa res, da sem takrat vzel (po testih) najboljšo amatersko "single CCD" mini DV kamero, HD Canon pa je bil ob nakupu zgolj povprečna HD kamera nekje v zlati sredini.

AtaStrudl ::

Tudi jaz sem sel iz Sony SD na Canon HDV, pa me na obeh se najbolj moti storasta miniaturna zoom rocica, s katero je nemogoce narediti en kontroliran super slow zoom.

Tudi jaz sem prisel iz CCD na rolling shutter CMOS, ampak mi niti ne greni prevec zivljenja, ker ne delam kakih hudih action shotov.

Stabilizacija je opticna na Canon HDV30 boljsa kot elektronska na moji stari Sony D8 kameri, jo pa seveda novejsi modeli precej prekasajo.

kurjač ::

Bi mal razložil ta rolling shutter?
Kar se tiče stabilizacije je tudi mene motil prehod iz Sonyjeve D8 na Panasonic HD. Na nekem forumu sem zasledil, da ni problem v slabi stabilizaciji novejših kamer ampak v formatu 16:9 oziroma še slabše 21:9. Če mojo kamero TM700 preklopiš v filmski način 24p gre tudi format na 21:9. Kamera se obnaša kot da stabilizator ne opravlja svoje funkcije. Po domače povedano brez stativa se nima smisla trudit. Nekaj podobnega se vidi tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kurjač ()

2x'=2 ::

rolling shutter

To je problem CMOS tipal, ki slike ne zajame po celem tipalu naenkrat ampak po vrsticah, zato pri hitrih premikih (ventilator , propeler), pride do popacenja.

Jazzie ::

Jazzie je izjavil:

Osvežujem tole temo s podobnim vprašanjem. Očetu za rojstni dan kupujemo novo, HD kamero (stara, ki je bila še na kasete, se mu je pokvarila). Ni nikakršen profesionalec, snema večinoma družinske dogodke, zabave in pohode, a ga to zelo veseli. Katero kaj priporočate? Je bolje na trdi disk ali pomnilniško kartico? Na kaj moramo še paziti?

floyd1 je izjavil:

Ko sem šel iz stare "kasetne" mini DV (valjda še SD) na HD kamero sem bil negativno presenečen le nad:

- "rolling shutter" efektom, ki ga prej nisem poznal
- slabšo stabilizacijo (Sony elektronska je na SD kameri delovala "u nulo", medtem ko na novem Canonu HD optična stabilizacija ni niti približno tako dobra)
- veliko slabši Auto white balance (AWB). Stari Sony TRV30 je to delal z lahkoto, na Canonu sem pa ves čas na ročnih nastavitvah (kar ni ravno fajn zaradi tečnih menujev in nenazadnje zaradi moje boljše polovice, ki po 5 minutah snemanja reče: "Čuj, zakaj pa je danes tako modra slika na kameri... :'(

Vse ostalo pa je bilo (valjda - pri toliko letih razlike med njima) veliko boljše na novi HD kameri.

Je pa res, da sem takrat vzel (po testih) najboljšo amatersko "single CCD" mini DV kamero, HD Canon pa je bil ob nakupu zgolj povprečna HD kamera nekje v zlati sredini.

Seveda bomo upoštevali njegove želje, ampak se tudi on ne spozna na znamke/modele in bi želela kakšne predloge/izkušnje, da naredimo vsaj nekakšen izbor.

krebs11 ::

Jaz imam Sony cx105, je že stara kake 3 leta, pa sem kar zadovoljen z njo. Snema v HD 1080i, slika je lepa,barve so lepe, opazi se, če preklopim na SD so barve bolj razmazane, če dam pa na HD so pa lepe, to je takrat, kadar imam priklopljeno na LCD. Če snemam zunaj in je lepo vreme, je zelo lepa slika, če je pa slabša svetloba pa moraš imeti boljšo kamero, jaz sem dal takrat malo čez 500 eur, Prej sem imel sony mini dv kamero, pa je ta precej boljša kot pa prejšnja. Če bi še enkrat kupoval bi isto vzel Sony-evo, samo kakšen boljši model, mogoče to http://www.enaa.com/oddelki/foto/izd_25... ali to http://www.enaa.com/oddelki/foto/izd_25...

Jazzie ::

Hvala, krebs11. 1000€ je malo prehudo, do okoli 600€ bi pa šlo.

Jazzie ::

V izboru imamo naslednje:
- Panasonic SD90
- Sony HDR-CX250E
- Sony HDR-XR26VE0
Kakšen komentar? :)

king67 ::

Kaj pa vem, mene je kamere z diskom malce strah. Ne predstavljam si, da ostanem brez 160GB posnetkov... Saj zagotovo obstajajo vgrajeni sistemi, ki blažijo poškodbe ob morebitnih udarcih in padcih kamere, pa vendar... Poleg tega pa disk porabi več el. energije in posledično zmanjšuje avtonomijo baterije. Res pa je, da imaš celoletno arhivo posnetkov vedno s seboj, kar zna bit včasih praktično. Kolikor sem na hitro preletel specifikacije obeh Sonyjev kamer, sta si zelo podobni. Za razliko v ceni med obema si lahko kupiš kar nekaj SD kartic, pa še kakšno rezervno baterijo. Sam imam model HDR-CX260VE in sem več kot zadovoljen z njo. Seveda pa nisem nek hud 'profi'. Veliko sreče pri izbiri in lp,

king67

Jazzie ::

A to govoriš o Panasonicovi kameri? Če se ne motim, ima možnost spominske kartice, torej se sam odločiš, ali boš snemal na disk ali na kartico? Ja, tisti zadnji Sonyjev je bolj samo ''za rezervo'', saj se od drugega modela ne razlikuje toliko, da bi to uporavičevalo dodatnih 200€.

king67 ::

Govoril sem o obeh Sonyjevih kamerah. Panasonicove ne poznam.
lp,
king67

Jazzie ::

Ja saj je pri vseh tako, če se ne motim. ''Snemanje na izmenljiv pomnilnik Memory Stick™ ali kartice SD (Memory Stick PRO Duo™ ali SD/SDHC)''

einstein :P ::

Cena velikokrat dosti pove, ni pa nujno... Poglej reviewe, pa malo na Youtubu...
STAY OUT OF MY TERRITORY!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony hdr cx 160

Oddelek: Zvok in slika
362402 (2020) krebs11
»

Nakup VIDEOKAMERE - z zapisovanjem na...?

Oddelek: Kaj kupiti
273634 (2945) franci
»

Katero KAMERO naj vzamem?

Oddelek: Kaj kupiti
173351 (2202) Luciano
»

Katera HD kamera za domačo uporabo

Oddelek: Kaj kupiti
82398 (2169) mamomu
»

HD kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509321 (7987) Pton

Več podobnih tem