» »

4850 ali 4770 za CF -- 1x 4850 že imam!

4850 ali 4770 za CF -- 1x 4850 že imam!

lopov ::

Zdravo!

Glede na to da so cene tako padle bi si omoslil še eno kartico in povezal v CF.
Problem ki ga imam je pregrevanje -- obstoječa Sapphire 4850 s stock coolerjem je (za moja ušesa) že pri 50% precej glasna in pri tem poganjam 1x EvE online, če poženem še enga klienta temperatura precej poskoči in moram gnati ventilator na cca 80% kar je pa res že precej naglas. Razmišljal sem o zamenjavi hladilnika (Accelero) ki ga mam tudi ze doma, a ga nisem zmontiral -- če dodam še drugo kartico zmanjka placa za bentilator na hladilniku.

Torej, naj se znebim 4850 in kupim dva 4770, katera se (menda) manj grejeta? Kdo ve kakšne hude razlike menda ni opaziti, pa tudi kartici sta energetko manj požrešni. Lahko pa si olajšam zadevo in nabavim še enga 4850 ...

Huda dilema, a :)

EDIT: al naj se zmebim 4850 in kupim kar 1x 4980?
  • spremenil: lopov ()

TOP ::

Pa ti resnično potrebuješ CF,ker pridobiš sam pri višji resolucji.

lopov ::

Mam 24" monitor, nabavljam še enega.

Senitel ::

Čist informativno: CF ali SLI ne delujeta če poganjaš aplikacijo v windowed načinu (glede na to da igraš eve sklepam da igraš dva accounta v oknu). Če daš dve grafični v kišto ti ostane to da ju pustiš izven SLI/CF in imaš na vsaki en monitor in enega eve clienta (in moliš k bogu, da ti ne bo par pixlov gledalo na drug monitor).

lopov ::

Ah shit, to pa ni kul novica ;((

Res je, največ igram eve, drugače pa še CSS, sam za to je že obstoječi radeon čisto OK. Velja to tudi za X2 variante?
Mnja ... bom razmislil, ker to mi pol nič ne pomaga.

Thx!

Rippy ::

To kar je Senitel napisal + EvE online mislim, da ne dela v CF/SLI, uporabi le eno grafično.

Senitel ::

Problem je windowed mode in sploh nima povezave s posamezno igro. Če EVE poganjaš v celo zaslonskem načinu ne bo nobenega problema s SLI/CF. In ja, to vključuje X2 variante.

lopov ::

Sem razumel. Žal vedno igram windowed - poganjam več klientov in nimam nastavljenih enakih velikosti oken. To pol odpade ;(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EVE Online (strani: 1 2 3 438 39 40 41 )

Oddelek: Igre
2012179527 (16515) Jazboc
»

Addictive games

Oddelek: Igre
484735 (3224) m0f0x
»

Obsežen benchmark grafičnih kartic?

Oddelek: Kaj kupiti
181734 (1432) st0jko
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70745096 (20590) Music Man
»

Resničnost - MMORPG (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
11312264 (7550) Pyr0Beast

Več podobnih tem