» »

Prenosni kompresor?

Prenosni kompresor?

Tero ::

Včasih imam tako delo da moram skrbet za določena vozila ki so zelo dolgo parkirana po celi Sloveniji.
In večkrat ko pridem do teh avtov ima marsikateri izpuščene gume. Pa me zanima kakšna ideja če obstaja kakšen prenosen kompresor ko dela na avtomobilsko napetost, ker seveda tam nimam pri roki omrežne napetosti. Doma imam sicer en kompresor na 230V ampak tisto seveda tisto je premočno za kakšne pretvornike(okoli 1000W) Gume morajo biti napoljenje na 4 bare, tako da je to ful težko in dooooolgo napumpat na kakšno nožno( ponavadi jih napumpan malo pol pa se peljem na najboljižje črpalke)
Kot sem reko da ti avti dolgo stojijo me zanima tudi če obstaja kakšen prenosen akumulator ali kaj takšnega, ker večina teh avtov ima tudi prazen akumualator(ponavadi te ravno pridemo z kakim takim avtom ko mu na veliko narisano da se ne sme kable gor priklapaljat :\ )
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

kixs ::

V Sparu prodajajo take na 12V. Cena okoli 10€.

Ce so dobri ne vem, ker ga nimam. Verjetno pa opravlja svojo funkcijo vsaj nekaj casa :|

Azrael ::

> Sparu prodajajo take na 12V. Cena okoli 10€.

>Ce so dobri ne vem, ker ga nimam. Verjetno pa opravlja svojo funkcijo vsaj nekaj casa

Ti mini kompresorji so po domače rečeno, jajčka.

Ga imam in mislim, da bi odpovedal prej, preden bi uspel napolnil eno prazno avtomobilsko gumo.

Zadeva je hudo glasna, učinek pa zelo slab, saj v 15. minutah ni uspel napolniti ene avtomobilske gume, vendar se je pri tem zunanja plastika segrela tako, da ni bila za držat.

Ker je pod debelim plastičnim ohišjem, resnično zelo miniaturen kompresorček brez mazanja, je verjetno bolje, da ne vem, koliko je bil zakuhan kompresorček sam.

Zadeva uporabna, ko je treba dopolniti mogoče 0.1, 0.2 bar na kakšni tovorni prikolici, kaj več pa ne.

Vprašaj na AMZS, kaj imajo njihovi mehaniki, ki delajo na terenu, verjetno obstaja kaj, samo da zadeva ni samo 10€.
Nekoč je bil Slo-tech.

dzinks63 ::

Fave ::

Jaz ga imam, in sem že 2x uspešno napolnil pnevmatiko pick-up-a in enkrat pnevmatiko počitniške prikole. Samo je bil cca. 40 eur. Samo pa traja.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

fosil ::

Obstajajo tudi prenosni akumulatorji za vžig avta.

Enkrat, ko se mi je spraznil akumulator :\ je nato stric iz AMZS-ja prišel z nekim takim kufrčkom, ki ga je priklopil na akumulator za vžig.

Ne bi pa vedel kje to dobiš.
Tako je!

dzinks63 ::

Pyr0Beast ::

Za ta denar kot je ta Speed Start dobiš že konkretni štartni akku, polnilec zanjga ter 'jump wires'
Teh 1500A tak akku NIKOLI ne doseže. Mogoče 80A, pa še to je na meji zmogljivosti celic.
Ko vžgeš mašino jo pustiš lavfati da se akku nafila.

Tiste sračkaste pumpe trajajo predolgo da karkoli dosežejo, sam napumpam pneumatiko peš na roke hitreje. Ena varianta je bila endino sesalec&pumpa v enem komadu. Ko se zadeva 'segreje' vklopiš sesalnik in ta shladi zadevo na neko normalno temperaturo, nakar vklopiš kompresor ponovno. Traja pa, .. hmm.. kakih 10 minut da nafila navadno avto pneumatiko na 2 bara ?

Druga varianta pa je da pelješ kakšen 200L kompresor s sabo kjer z že stisnjenim zrakom filaš pneumatike.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

>Druga varianta pa je da pelješ kakšen 200L kompresor s sabo kjer z že stisnjenim zrakom filaš pneumatike

Potem bo na boljšem, če vzame s seboj jeklenko s stisnjenim zrakom ali dušikom napolnjeno na nazivnih 150bar in reducirni ventil. Bo lažje, manjše, pa še več "zraka" bo imel s seboj.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Da, to je še boljše. Kakšne potapljaške jeklenke in reducirni ventil :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

Spomnil si me na službo, ko smo na remont v HE Vintgar vlekli s kompresor, potem pa tam ni bilo elektrike, nekaj so delali na daljnovodu. Naslednji dan smo vzeli jeklenko s stisnjenim zrakom, da smo nekako spihali generator. Res je bila jeklenka kmalu prazna, ampak če avtor teme nima opravka z gumami, ki bi šle na big foot, bi tudi zaloga v jeklenki zadoščala kar nekaj časa.
Nekoč je bil Slo-tech.

Igor0 ::

Off topic, pa vendar.

Pred mnigimi leti, ko smo ponočevali, je bila obvezna oprema Cev z dvema hitrima spojkama. Kot tista na pumpah, le dolga 4-5m in spojka na obeh straneh. Če je bilo eno kolo prazno, si malo iz vsakega ostalega vzel, sicer pa iz poleg parkiranih avtov.
Preverjeno deluje in je lažje kot pumpanje.

LP

madmitch ::

Tole z jeklenko je verjetno res najbolj elegantno, samo nikar ne vozi une za varit. Te zna kakšen siten policaj ribat, ker je ne voziš po predpisih. Vsaj kakšno uno tamalo, za mobilne varilne agregate vzemi, magari dve.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

krneki0001 ::

Heavy duty kompresorji se prodajajo pri vsaki firmi, ki prodaja opremo za offroad. Cene so od 60 pa do XXX evrov.
recimo www.mamut4x4.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri zračni kompresor?

Oddelek: Loža
407020 (881) Gregor5816
»

Čiščenje računalnika z stisnjenim zrakom

Oddelek: Pomoč in nasveti
152033 (1497) Jst
»

Stisnjen zrak

Oddelek: Kaj kupiti
152674 (2356) St235
»

Avtomobil s pogonom na zrak (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7110487 (8604) sidd
»

stisnjen zrak

Oddelek: Kaj kupiti
198986 (8437) DMX

Več podobnih tem