» »

Racunalnik crknil in ko sem ga prizgal nazaj je le se prazen ekran

Racunalnik crknil in ko sem ga prizgal nazaj je le se prazen ekran

ajshil ::

Pred kratkim sem igral spile na compu pa sem mi je comp kr ugasnu, pa sem mislu da je zmankal elektrike pa to ni bil razlog. ko ga prizgem nazaj se sploh ne pokaze slika na zaslonu, in tudi rdeča lučka ki prikazuje delovanje HDD ne utripa, probal sem ze zamenjati graficno HDD napajalnik in rame pa mi se vedno ne dela, ostala sta mi samo se procesor in maticna, če je mel kdo kak podoben primer bi lepo prosu ce mi lahk pomaga. mam maticno gigabyte GA-945GCM-S2, za procesor pa nisem ziher, vem sam da je intelov core 2 duo in ma podnozje 775.

DarwiN ::

Glavna krivca sta v večini primerov napajlnik, potem pa plata.

Tvojem primeru bi dal 99% možnost da je šla plata ,ter 1% procesor..Plata torej.!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

srus ::

Ali ti sploh kakšna lučka blinkne - tipkovnica, flopi, DVD? Se vsi ventilatorji vrtijo? Varovalka v napajalniku?

ajshil ::

Takole je, napajalnik sem priklopil tudi na drug racunalnik in racunalnik dela normalno, ventilatorji se normalno vrtijo, lucka pa ne blinkne nobena, nevem pa kako naj sprobam procesor ce je z njim vse v redu al ne.

d3n!5 ::

Takole je, napajalnik sem priklopil tudi na drug racunalnik in racunalnik dela normalno, ventilatorji se normalno vrtijo, lucka pa ne blinkne nobena, nevem pa kako naj sprobam procesor ce je z njim vse v redu al ne.


tako da procesor potegnes vn iz plate, gres h kolegu ki ima maticno z istim podnozjem, ustavis, prizges in cakas z stisnjenimi pestmi, kaj se bo zgodilo :)

Pyr0Beast ::

Potegni ven ram-e ter poslušaj ali kaj piska.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TOP ::

potle je plata ja proc sigurno ni šel.Drugač pa probaj še tole.Plato znemi ven z ohišja in priklopi najbolj nujne stvari in še enkrat probajizven ohišja.Pa drugič ne kupuj Gigasranja vzem raje Asus.

ajshil ::

js sej imam namen kupiti asusovo, računalnik sem dobil za rojstni dan in je bil kupljen v trgovini in ni narejen po delih zato je ta matična notri v računalniku. hvala za pomoč bom probal se to kar ste mi predlagal.

dal sem vn rame, in nic ne piska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajshil ()

ajshil ::

če ma še kdo kak predlog, naj mi pove, čeprav vseeno predvidevam da je sla matična.

Meizu ::

potle je plata ja proc sigurno ni šel.Drugač pa probaj še tole.Plato znemi ven z ohišja in priklopi najbolj nujne stvari in še enkrat probajizven ohišja.Pa drugič ne kupuj Gigasranja vzem raje Asus.



Ah Gigasranje pa to, tudi jst sm na začetku mislu, da je Gigašit res en šit, pa sem se vseeno odločil za nakup plate EX58 UD5 zaradi boljše opremljenosti plate kot Asusova P6T Deluxe in sem z n jo zadovoljen. Dela kot urca, je hitra in lepa za pogledat. Super stvarca. Sicer bo pa vseeno moja nova plata Asus (čeprav sem malce že naveličan tele firme, sm mel dozdej enih 8 plat zaporedno asusovih, potem to mam zdej gigabajtovo)...

Edit: Typo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

ajshil ::

najlepsa hvala vsem za pomoč, zamenjal sem matično ploščo in računalnik dela kot ura.:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se kar naenkrat ne zažene več, ni slike, lucka na ekranu utripa - pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
2410157 (7940) Tac20
»

Težave pri na novo sestavljenem računalniku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
491949 (1412) Dominik91
»

navijal sem intel quad core q9300 2.5mhz in računalnik se ne prižge več

Oddelek: Navijanje
422739 (2029) SATI
»

Računalnik NE dela (ne pride do BIOS-a)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71796 (1677) ttommy
»

Nov sistem se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
6939 (843) Mercier

Več podobnih tem