» »

Windows XP sp3 šteka

Windows XP sp3 šteka

Slovencelj ::

Živjo,

imam zelo čuden problem. Imam 2 leti star računalnik (Core2duo 2.4 GHz, matična: P5W DH DELUXE, 4×512 RAM). Ko je bil nov je vse na njem super delovalo. Pred približno pol leta pa je znotraj Windowsov začelo prihajati do krajših, približno 30 sekundnih "freezov". V tem času se miška lepo odziva, vse ostalo pa "zmrzne". Najbolj zanimivo pri vsem tem pa je, da v igricah ni nikakršnih problemov in še vedno delujejo enako dobro kot zmeraj.

V čem mislite, da bi lahko bil problem? Se vam zdi problem kaj znan?

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav

TehDucky ::

Kdaj pa si ga nazadnje formatiral ? :D Pač če ga že dolgo nisi potlej je samo zabasano vse skupaj...

amigo_no1 ::

Zapacana okna.Kakšen Vitrex bo pomagal :))

Slovencelj ::

Ojej, sem čisto pozabu omenit, da ni nič bolje, če formatiram. Nazadnje sem pa formatiral februarja. Še to, grafična: Leadtek Winfast PX 8800 GTS

Računalnik "zmrzne" že pri normalni menjavi Wordovega okna in pa recimo folder okna.

Kakšna boljša ideja kot Vitrex? :P

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Preveri HDD z programom hdtune.

ST-777 ::

Slovencelj, lahko da ti dela probleme napajalnik, ki mu odpovedujejo kondenzatorji in občasno ne daje prave napetosti. Dobri in dražji napajalniki imajo odstopanja napetosti + ali - 3% pri polni obremenitvi. Izmeri napetosti s programom HWMonitor.

zee ::

RAM?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Slovencelj ::

Pri mojem problemu bi dodal več informacij o kasnejšem razvoju dogodkov.

Pred kratkim mi je crknil trdi disk. Tako imam sedaj novega na katerega sem namestil nove Windowse XP. Na moje veliko presenečenje Windowsi še vedno zmrzujejo kot prej?! Kaj mislite bi lahko bilo narobe?

Zee, rekel si RAM. Ali obstaja kakšen način, s katerim bi programsko preveril, če je z RAMom vse OK?

ST-777, ne vem katero napetost misliš. Prilagam kar sliko vseh podatkov:
 Napetost

Napetost


Je kaj narobe z napajalnikom?

hvala za pomoč in lp

Zgodovina sprememb…

ST-777 ::

@Slovencelj, na levi strani piše 5V (toliko naj bi bilo), na desni pa izmerjene vrednosti, ki so pri tebi kar za 4% manjše.

Ko izmerim s HWMonitorjem, pri meni ob 5V piše 4,97V, kar je odstopanje za 0,6%, to je v redu rezultat.

Možno je, da je s tvojim napajalnikom nekaj narobe.

Slovencelj ::

Najlepša hvala za odgovor.

Preden se spustim za iskanje novega poizkusnega napajalnika, bi vas rad vprašal še nekaj.

Ali obstaja kakšen način, s katerim lahko preverim pravilno delovanje RAMa in MATIČNE PLOŠČE?

Še enkrat hvala in lp

stroy ::

za ram lahko uporabiš memtest86+
http://www.memtest.org/

na plati pa preveri kondenzatorje če so ok (predvsem preveri če je kateri napihnen), orodja za prograsko testiranje pa ne poznam. ga morda pozna kdo drug?

ST-777 ::

Program Sandra od firme SiSoftware je namenjen diagnostiki komponent. Sandra Lite je free.

urban99 ::

Pa BurnIn Passmark (Pro) je tud fajn.

Slovencelj ::

Živjo,

poleg že vsega zgoraj povedanega, sem danes opazil, da računalnik normalno deluje med tem ko ekran zašteka. (Med tem ko mi je WinRar nekaj extractal, je računalnik v Wordu zaštekal - in med freezom sem preko zvočnika slišal zvočni signal, da je extractanje končano...) Torej dejansko operacije zadaj delujejo...

Še to bi dodal, da sem računalnik pred tem nesel na servis, kjer so posodobili BIOS in problem je bil zakakšne dva tedna rešen, potem pa se je zopet pojavil.

KAJ BI LAHKO BILO???!?!

Hvala za pomoč :)

mtosev ::

format C: naredi pa bos vido.

lahko tudi win 7 poskusis.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Slovencelj ::

Kot sm že višje gor napisal, sem, preden sem nesel računalnik na servis, PC tudi sformatiral in na novo naložul XP. Problem je ostal. A mislite, da bi blo lahko z win 7 kaj bolje?

Mentalist ::

Verjetno, naloži ga, jaz ga imam 3 tedne in sem zello zadovoljen. Potem pa poročaj, ko boš naložil plis.
Lool.

Slovencelj ::

Lol :)
Če sem pošten, ti nisem verjel, da bo kaj pomagalo, toda je :)
Naložil sem Win7 in dela brez štekanja.

Hvala in lp!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik je obsedel hudič (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
507107 (5053) GTX970
»

"Zmrzovanje" računalnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
163385 (3093) Hayabusa
»

HD 4850 črn ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
271713 (1300) Pyr0Beast
»

Sistem zmrzuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514859 (4124) karjolca
»

Shutdown problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
231276 (1032) Meizu

Več podobnih tem