» »

Procesor skos na 90% ...virus ???

Procesor skos na 90% ...virus ???

zk_eu ::

Skos mi en proces kuri procesor in mi računalnik počasneje dela kot drugače, nevem ali je to virus ali kaj... prilagam sliko kateri proces je to...


sistem nedajevni



Prosim za pomoč
LP
hvala
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

PrimozR ::

Težki, težki virus...

Ta proces samo pove, koliko procesorskega časa je prostega. Če je na 90 %, poemni,d a je zasedenega le 10 % procesorja. Točen je tisti graf v naslednjem zavihku. Če je tam 100 (oz. 90) % zasedenost imaš problem, sicer ne.

Tero ::

Tako kot je PIPI povedal. Sistemski nedejavnik
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

zk_eu ::

sej se mi je zdelo nekaj takšnega, :D samo vseeno mi ne pojasni počasnega delovanja...
Nevem kje naj iščem vzrok, procesor torej ne nabija sprva tako kot sem mislil...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zheegec ::

To so že prav zabavna vprašanja... sploh ko ti zraven piše pod "opis", kaj je to.

jah, možno je vse. Pri WinXp se to prej ali slej zgodi in je potrebno formatirati. Imaš pa še druge varijante - lahko je virus, probaš s kakšnim system mechanicom,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

c00L3r ::

Ventilator na procesorju dela? Lahko, da se je ustavil in potem se procesor hladi tako da se sam declocka. In nižja frekvenca pomeni počasnejše delovanje. Prav tako še preveri ali ti krmilniki diski in DVD naprave delujejo v DMA načinu. Potem še preveri, kaj vse se ti zažene ob zagonu računalnika. Start->Zaženi->"msconfig"->Zagon. Poženi še kakšen scaner za spyware in viruse.

To je zdaj iz glave par možnosti za počasno delovanje PC-a.

jan01 ::

A ne znate z nobenim drug program za temperature uporabljat kot ta bedni bedni speedfan?!

zk_eu ::

ventilator dela super, verjameš ali ne, da sem vse zgoraj naštete stvari takoj preveril, čudno se mi zdi, ko sem računalnik naložil nanovo komaj 14 dni nazaj, namreč prej sem testiral windows 7... Verjetno ga bom mogu še enkrat formatirati :(

Speed fan mi je pa vedno vredo deloval...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zheegec ::

Potem pa preveri gonilnike, sploh za čipset.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ST-777 ::

nx7400, program Process Monitor zelo natančno prikaže procese v compu. Morda boš z njim lažje rešil težavo.

"Process Monitor is an advanced monitoring tool for Windows that shows real-time file system, Registry and process/thread activity. Its uniquely powerful features will make Process Monitor a core utility in your system troubleshooting and malware hunting toolkit."

zk_eu ::

ALIEn3001 tudi na gonilnike sem pomislo, vendar se mi je zdelo ne logično, da bi prej normalno delovali zdaj pa krnaenkrat bili krivi, uglavnem kaj sem naredil, nazadnje, ko sem naložil sistem mi je kolega posodil acronis true image, in sem naredil backup,in ga sedaj tudi pognal, računalnik laufa kot nov, verjetno je res bil virus...

Sicer se pa vsem zahvaljujem za vso pomoč, hvala...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upravitelj opravil ne meri

Oddelek: Pomoč in nasveti
231906 (1096) darexx
»

CPU težava. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
584625 (3822) m0LN4r
»

Počasno kopiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7913163 (10577) hojnikb
»

Isass.exe

Oddelek: Programska oprema
136226 (2088) cucolino
»

Procesi mi obremenijo cpu na 100 % kaj je narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
232709 (2374) nokia6310

Več podobnih tem