» »

Upravitelj opravil ne meri

Upravitelj opravil ne meri

darexx ::

Zdravo,

Upravitelj opravil mi ne meri učinek zagona in cpe ob zagonu, kot je razvidno na sliki. Kako se to aktivira?
Hvala!

 Upravitelj opravil

Upravitelj opravil

DeeCoy ::

Je mogoče bolj na sveže nameščen sistem? Načeloma to ni izklopljeno, lahko pa da rabi nekaj časa, da se to postavi. Sicer pa sem ravnokar na službenem računalniku opazil, da tudi meni piše, da ni nič merjeno. Tako da je lahko tudi kak AD policy, če je računalnik na služben račun vezan.

darexx ::

Ne, sistem imam nameščen že kar lep čas. Računalnik uporabljam doma.

DeeCoy ::

https://answers.microsoft.com/en-us/win...

Tole bi mogoče lahko pomagalo.

darexx ::

Sem prebral celo temo. Windows diagnostic infrastructure service ne najdem. Še en nasvet pa je onemogočiti vse startup programe in resetirati, samo se bojim, da jih potem ne bo več na seznamu.

DeeCoy ::

darexx je izjavil:

Sem prebral celo temo. Windows diagnostic infrastructure service ne najdem. Še en nasvet pa je onemogočiti vse startup programe in resetirati, samo se bojim, da jih potem ne bo več na seznamu.

Onemogočiš jih v upravitelju opravil, pa bodo po restartu še vedno vidni na istem mestu. Sicer pa, zakaj je ta stvar pomembna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

darexx ::

Po prijavi v windowse se mi zelo dolgo nalagajo programi v opravilni vrstici in me zanima kateri je problematičen. Ne vem kako naj ugotovim zakaj se tako počasi nalaga. Lahko je tudi kakšna storitev ali pa kaj drugega, virusa mislim da nimam.

DeeCoy ::

Imaš sistem na ssdju?

darexx ::

Ne nimam. Samo to se mi kak teden komaj dogaja, prej je delalo normalno.

DeeCoy ::

Predlagam, da preveriš, kaj si v tem času namestil/kaj se je spremenilo. Druga opcija je, da preveriš, kako je zdravje diska.

darexx ::

Uh jaz nameščam tolko stvari, da bi blo težko ugotovit :) V upravljalcu diskov mi piše da je c particija zdrava.

DeeCoy ::

Kakšen crystaldiskinfo bo vedel več povedat o disku.
Če imaš slučajno kak pameten restore point, lahko povrneš na dan, ko je vse še ok delalo. V vsakem primeru priporočam vgradnjo SSDja, ker bo občutno pohitril sistem.

darexx ::

V crystaldiskinfu mi piše, da je stanje pogona dobro, temperatura 33 stopinj. Restore point pa ne upam delat za toliko časa nazaj, ker ne vem kaj vse mi bo spremenilo..

DeeCoy ::

Nimam več idej, žal. Tudi googlu jih je nekako zmanjkalo.. System restore bi znal pomagat, fresh install pa sigurno. V primeru fresh installa, ga naredi na SSD.

darexx ::

Obstaja kak startup analyzer ali kaj podobnega? Iščem pa še nisem našel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darexx ()

Randomness ::

darexx ::

Tnx bom pogledal. Trenutno pa berem tale članek in se zabavam z dnevnikom dogodkov.

darexx ::

Randomness je izjavil:

Process Monitor ali Windows Performance Toolkit


Sem namestil windows performance toolkit in v windows performance recorderju naredo trace file. Potem sem odprl ta trace file v windows performance analyzerju. Problem pa je ker nikjer ne vidim storitev. Kaj naredim?

_Denny_ ::

Toliko nepotrebnega kompliciranja z reševanjem stvari, ki nima nič z izvirnim problemom...v tem času bi celo naredil že kompleten Win fresh install z vsemi dodatnimi programi.

ZoneAlarm - briši to sranje, uporabno je bilo nekje do sredine 2004 oz. dokler z XP SP2 Microsoft ni začel dodajati lastnega firewalla
RTFTrack - del Realtek Audio driverov
SmartAudio CPL, Conexant High Definition blabla, FMAPP Application - del driverov od Conexantove zvočne kartice
Rainmeter - če uporabljaš pusti, če ne, uninstall

Stvari za zvočno mi izgledajo sumljive, ker imaš vsepovsod integrirano samo eno, torej Realtek ALI Conexant. Poglej v Device Manager pod Sound katero imaš in daj uninstall za tisto, ki je tam ni. Sicer ti programi niso nič drugega kot system tray bližnjice do iste stvari, ki jo najdeš v Control Panelu in niso potrebni za delovanje zvoka. Po vsem tem si verjetno že rešil problem s počasnim zagonom in imaš pol manj stvari v Startup tabu; če še vedno ni boljše, onemogoči vse razen Defenderja (ne bodo izginili, brez skrbi) in postopoma med restarti omogočaj enega po enega dokler ne najdeš krivca.

Potem so še druge možnost za počasen zagon, ki nimajo nobene veze s Startup programi, recimo mapiran mrežni disk ali pa celo visoka fragmentacija, glede na to, da imaš hdd in inštaliraš vse povprek.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

darexx ::

RTFTrack je nek face recognition program od Lenovo, sem že zbrisal. Zvočna je Conexant, Realtek pa je kamera.
Probal sem že vse možno, tudi clean boot pa očitno ti startup programi nimajo veze, problem je nekje drugje,
sumim kakšno storitev ali driver.

Disk je defragmentiran z defragglerjem.

darexx ::

V mojem bootlogu se ne naloži ta driver:

BOOTLOG_NOT_LOADED \SystemRoot\System32\drivers\dxgkrnl.sys


Inštaliran imam Directx 12. Kako to popravim?

darexx ::

Na novo sem namestil windowse, pa je še vedno enako. V WPT mi kaže, da je disk med startupom na 100%, je to normalno? Tudi v bootlogu še vedno piše, da se driver dxgkrnl.sys ni naložil.

DeeCoy ::

darexx je izjavil:

Na novo sem namestil windowse, pa je še vedno enako. V WPT mi kaže, da je disk med startupom na 100%, je to normalno? Tudi v bootlogu še vedno piše, da se driver dxgkrnl.sys ni naložil.

Ja, to je normalno. Sploh, ker nimaš SSDja.. Glede na to da spodoben ssd pride med 30 in 50€, ga močno priporočam za sistem in pogosto uporabljene programe. Pohitritev se ti bo zdela, kot da bi imel nov računalnik.

darexx ::

SSD bom kupil, če mi ne bo preostalo drugega..

Randomness je izjavil:

Process Monitor ali Windows Performance Toolkit


Mi lahko predlagaš kako analizirati boot trace? Na kaj naj bom pozoren? Nekje se prebral, da moram najti proces, ki uporablja največ disk i/o, samo tega ne najdem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z DPC Latency

Oddelek: Programska oprema
5437 (398) IcyFox
»

Blue screen, na novem računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
312366 (1518) meuludine
»

Počasen boot Windowsov 7 na novem PCju

Oddelek: Pomoč in nasveti
11921 (709) hojnikb
»

Plavi ekran pomoč Flashplayer

Oddelek: Pomoč in nasveti
253252 (2846) D-PaX
»

[Windows Vista] Izboljšanje zagonskega časa s pomočjo Windows Performance Toolkit (WP (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5211741 (8725) vbohinc

Več podobnih tem