» »

Fonti v Linuxu

Fonti v Linuxu

Ereinion ::

Črke v linuxu mi prikazuje tako "grdo" da jih je zoprno brati (ali pa je to zaradi mojega slabega vida), nikjer ni kakega sledu o ClearType kot v winsih....
Kaj naj nardim glede tega? Poskušal sem že z raznimi nastavitvami fontov pa ni blo nič bolš, pisava je še vedno razlomljena in nejasna...
Mam pa Mandrake Linux 8.0

dr.J ::

Nadzorno središče KDE -> Videz in občutek -> Pisave
izklopi Uporabi glajenje za pisave

Če pa to ni pa ne vem.

Gh0st ::

Jest mam tud tak problem.
A se da to vključiti tudi v GNOME?
Vse sem preiskal...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

borchi ::

Js mam isti problem. Gnome 2.0 (ravno je prišu ven) ma menda podporo za anti-aliasing, čeprav je desktop v Gnome 1.4 tut AA in se da vklopit in izklopit v Nautilusu v Preferences. Drugače pa so fonti v Mozilli OGABNI!!! Js sem za silo rešu to z instalacijo TrueType fontov (kopiranje iz WinXP). Je en guide na netu Font De-Uglification for Linux HOWTO (na žalost pa nimam linka). Če ne bi blo teh težav s fonti in bi blo namizje hitrejše in boljše bi verjetno večino časa prebil v Linuxu, tako pa.... Sploh pa težave z našimi znaki! Eni programi jih imajo, drugi ne...
l'jga

Gh0st ::

To je bedno, vem.
Sicer je pa tuje programe kar težko lokalizirat. Prvič jih je veliko, drugič pa je naš jezik zelo zapleten (beri: slovnica). Recimo sem se pogovarjal z enim programerjem pri Lugosu, ki je sodeloval pri lokalizaciji KDE 2.x v Slovenščino.
Težava je recimo pri tem, ko imaš ti funkcijo, ki šteje število datotek (za primer):
V angleščini:
Found (1, 2, 3,...) file(s).

v sloveščini:
Najdenih je 1 datotek :(
najdenih je 2 datotek...bljaž.

zato morjo programerji delat dodatne programske funkcije, kar je včaih zlo zoprno, vsem pa se ne da tega počet...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

dr.J ::

Win fonte lahko na legalen način dodaš takole.
Meni dela.

borchi ::

Gh0st: ja, nisem mislu lokaliziranje programov. to mi je šele ogabno, ker potem nič ne razumem, bi lahko mel potem tudi v kitajščini. če npr. v RedHatu 7.3 nastavim slovenski jezik, dobim vse naše znake v konzoli (drugače mislim da samo č in ž, če nastavim samo slovensko tipkovnico). OpenOffice mi dela z našimi znaki, npr. kak simple gedit pa jih sploh ne šmirgla. Mozilla je ok, vendar je brez dodatno instaliranih TrueType fontov popolnoma neuporabna, sploh če hočeš na slo-tech kej prebrat :-( Menda bi blo vredno probat s Type1 fonti, ki so po kvaliteti blizu TrueType fontom in se jih menda da dobit na netu. Je kdo kje našu Type1 fonte za slo (ISO8859-2)?
l'jga

dr.J ::

fonts-ISO8859-2-Type1-1.0-3.noarch.rpm so na CDju (RH7.3)

borchi ::

ja, sj vem, da jih je nekaj zraven, tut TrueType fonti so zraven, sam je vse skupaj skoraj neuporabno :-(
l'jga

Gh0st ::

Borchi

Sej vem, kaj si ti mislu, ampak mene očitno nisi razumel. OK dej sej nima veze. Jest zdej nisem kej dost spremljal te slovenizacijske scene, ampak mal poglej na LUGOS
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox (Linux) - fonti

Oddelek: Operacijski sistemi
71192 (1044) gpg
»

Izšel Scribus 1.2

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
142557 (2557) igzebedze
»

Fonti v linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
51019 (876) Phoebus
»

PageMaker 7.0 in HP5100

Oddelek: Programska oprema
5814 (773) Gallus
»

Linux in kWord

Oddelek: Programska oprema
111588 (1435) Gh0st

Več podobnih tem