» »

Popravilo Digitax-a (kontrolne enote CNC stroja)

Popravilo Digitax-a (kontrolne enote CNC stroja)

aljaz33 ::

Pozdravljeni!

Imam sledeč problem: Rad bi našel osebo, podjetje,.. ki se ukvarja s popravilom kontrolerjev - Digitaxov, CNC strojev. Na mojem CNC stroju se je namreč pokvarila ena izmed kontrolnih enot, katere kontrolirajo delovanje in pošiljajo ukaze glavi moje CNC naprave za x, y in z os.

Že vnaprej hvala za vašo pomoč!
  • spremenil: aljaz33 ()

LISAC_88 ::

oj. ne ukvarjam se ravno z digitaxovimi regulatorji, sem jih pa že nekaj popravljal v svojem podjetju, kjer sem zaposlen kot elektronik. Kako veš da ne dela, ali se je na displayu izpisala kakšna napaka? In če se je ali imaš zraven kakšen papir, kjer so napisane kode napak?

aljaz33 ::

Živjo!

Problem je sledeč: Najprej je regulator, ki regulira delovanje y-osi glave stroja, izgubil svoje vrednosti približno enkrat na teden in je bilo potrebno vnesti nove in jih shraniti. Nato se je vse skupaj samo stopnjevalo, tako da je bilo potrebno vrednosti vnesti na vsake dva dni, nato na 8 ur, 4 ure, sedaj pa ne zdrži niti pol ure. Vrednosti pa izgubi, ko se segreje. Hladen dela brez problemov.

Bi mi znal morda kako pomagati?

Hvala in lep pozdrav

Pyr0Beast ::

Hladen lot in najbrž nič drugega. Lahko tudi pregrevanje kakšnega napetostnega regulatorja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

janez0071 ::

Če je to servoregulator Digitax od Unidrive potem je zastopnik v Sloveniji firma PS Logatec, tam bi znali pomagat.

Zgodovina sprememb…

aljaz33 ::

Najlepša vam hvala za vse informacije!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux poslal diskete na smetišče zgodovine

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
198323 (4959) Randomness
»

Ideja za podjetje(predlogi)

Oddelek: Omrežja in internet
323729 (2655) perci
»

windows 95

Oddelek: Operacijski sistemi
101720 (1315) Spajky
»

Kje kupiti koračni motor ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4012069 (8803) taubekVAP
»

Elektroniki in elektromani pozor!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111759 (1373) 16F84

Več podobnih tem