» »

Predogled Microsoftovega iskalnika Kumo

Predogled Microsoftovega iskalnika Kumo

Kumo

vir: CNet
CNet - Približno dva meseca po napovedi, da Microsoft pričenja interno testiranje svojega novega iskalnika Kumo, je znanega nekaj več. V Redmondu so namreč preizkušanje nekoliko razširili, tako sedaj uporabniki pri uporabi Live Searcha iz Internet Explorerja 8 v Windows 7 RC vidijo rezultate, kakor bi jih predstavil Kumo. Sprva je kazalo, da je Microsoft iskalnik v javnost spustil po pomoti, a so kmalu potrdili, da gre za omejen javni test.

Od Kuma ne pričakujejo zgolj sprememb v izgledu iskalnika. Microsoft kani vključiti tudi t.i. semantično tehnologijo iskanja, ki so jo pridobili z lanskoletnim nakupom Powerseta. Na tak način želijo povečati svoj tržni delež na področju iskanja informacij po spletu, ki trenutno znaša 10,3 odstotka v ZDA.

42 komentarjev

haiku ::

Naj se cvrejo v peklu, bog jim morda lahko odpusti za IE8, jaz jim ne bom nikoli...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

opeter ::

Naj se cvrejo v peklu, bog jim morda lahko odpusti za IE8, jaz jim ne bom nikoli...


Ne razumem?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tilen ::

Internet explorer cannot display the webpage. IE8 si nemalokrat namisli, da povezava ni na voljo, ceprav je.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tilen ::

Naj se cvrejo v peklu, bog jim morda lahko odpusti za IE8, jaz jim ne bom nikoli...


Ne razumem?


IE8 si nemalokrat namisli, da povezava ni na voljo, ceprav je.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

darkolord ::

Nope, meni skoz dela.

r0ker ::

tud meni skoz dela pri vsem kar prej ni, še "pokvarjene" strani nekako spaca skupaj. ne razumem kdo in zakaj uporablja Live search (to je tistih 10%?).

COKS ::

tud meni skoz dela pri vsem kar prej ni, še "pokvarjene" strani nekako spaca skupaj. ne razumem kdo in zakaj uporablja Live search (to je tistih 10%?).


Mislim da so to predvsem tisti uporabniki, ki niti ne vedo da ga uporabljajo ampak so slučajno ugotovili da obstaja tudi search okno v IE.

techfreak :) ::

tud meni skoz dela pri vsem kar prej ni, še "pokvarjene" strani nekako spaca skupaj. ne razumem kdo in zakaj uporablja Live search (to je tistih 10%?).


Mislim da so to predvsem tisti uporabniki, ki niti ne vedo da ga uporabljajo ampak so slučajno ugotovili da obstaja tudi search okno v IE.

Veliko ljudi ima prvo stran nastavljeno na MSN in na tej strani je search box za Live iskalnik. Tudi sam zaradi istega razloga občasno iščem z Yahoojem.

MrStein ::

Torej ga uporabljajo, ker jim ga je MS podturil, ne pa ker se jim zdi boljša ? Ojoj, ojoj...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Mozilla pa Google "vsiljuje". In kaj zdaj?

MrStein ::

Zdaj bom spremenil temo. Aja, si že ti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

smash ::

točno tako..zakaj je recimo google boljši od live searcha?!? isti drek

Smeagol ::

Meni IE8 tudi lepo dela. Ni tezav s tem, da ne bi mogel cesa prikazat.

Samo z windows 7 lahko to preskusis? :( Bo kaj kmalu tudi vista?


Google ali live search?
Yahoo :)

Se hecam. Po pravici kakih posebnih razlik med iskalniki ne vidim. Eden je bol moder, drugi bol bel. Z vsemi pa se pri ustreznem searchu, najde zeljeno. Vcasih ob izbranih besedah dobis boljse zadetke v enem, drugic v drugem. Jaz bi bil takoj za to, da vpisem search term, pa mi stran pokaze prvih 3-5 zadetkov iz vseh treh enginov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smeagol ()

Poldi112 ::

Zakaj ne maram live? Recimo zato ker ne najde moje strani. In ko ga vprašam kje mu dodam url mi ne najde nič uporabnega.

Ne hvala.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

smash:
točno tako..zakaj je recimo google boljši od live searcha?!? isti drek

Ker vrne bolj relevantne rezultate.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

F2_Silberpfeil ::

Uporabniški vmesnik tega iskalnika je pa prav FAIL!

IMO morajo iskalniki zgledat kot google. Iskalno okno pa en oziroma 2 gumba in konec. Ne pa en kup navlake, ki z iskanjem nima nič. Samo vsiljujejo ti neke reklame.

AS50 ::

Primer boljše relevantnosti googla za geslo copy cmd command
iskal sem uraden potek ukaza copy oz. še boljše xcopy

Google:
Windows XP Commands(dobljen željen podatek)
cmd - Command Shell (ni željenega podatka)
Introduction to the Windows Command Prompt (dobljen željen podatek)
DOS copy command (dobljen željen podatek + xcopy)

Live:
cmd - Command Shell (ni željenega podatka)
Draac.Com's MSNTV - Cut, Copy & Paste (sploh ni cmd)
distutils.cmd.Command (whatever)
Command Prompt (Windows) - Wikipedia, the free encyclopedia (ni željenega podatka)

Mislim, da sem dosti napisal o relevantnosti in razlikah med iskalnikoma.

techfreak :) ::

Še ena primerjava (z lažjim iskalnim nizom - AVR):

Google:
- Atmel Products -Microcontrollers - AVRŸ 8-Bit RISC
- AVR Freaks
- Atmel AVR - Wikipedia, the free encyclopedia
- AVR Microcontrollers Projects
- AVR RISC microcontroller handbook
Vsi rezultati 100% relevantni.

Live:
- AVR - van GansewinkelInzameling, verwerking ...
- AVR Aardappelrooier, Potato harvester ...
- AVR - Page d'accueilAVR
- AVR: Summary for - Yahoo! Finance
- Atmel Products -Microcontrollers - AVRŸ 8-Bit RISC
Šele 5. rezultat relevanten.
Zelo podobno je prikazal tudi Wolfram Alpha, čeprav tam ni bil omenjen mikrokrmilnik.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Šele 5. rezultat relevanten.
A res? Sej si iskal potato harvester, ki ga z googlom nisi našel...

techfreak :) ::

Ne, iskal sem AVR in Google mi je pokazal relevantne rezultate. AVR je trademark podjetja Atmel in Google se tega zaveda in mi najprej prikaže to.

Ko nekdo nekaj išče hoče dobiti rezultate tistega kar išče. In veliko več ljudi pozna AVR (verjetno večina na tem forumu) kot trademark podjetja Atmel kot pa tisto sr*nje, ki ga Live.com najde.

Ampak pomembno je kako deluje. Na Visti mi ni tako hitro in uspešno kot mi na OS Xu.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Ja, ampak AVR je tut firma, ki dela pobiralce krompirja.

Z vsakim od teh večjih iskalnikov lahko najdeš relevantne rezultate, edino privadit se moraš na način prikaza rezultatov; vsi vemo, da je tudi za iskanje po googlu bilo potrebnega kar nekaj privajanja, večina ljudi pa še sedaj ni sposobna z njim najti osnovnih stvari.

techfreak :) ::

Če napišeš eno besedo, nevem kako bi se lahko iskalnik zmotil.

Če pa napišem PIC mi Google brez težav že v prvem rezultatu ponudi link do Microchipa, Live pa šele v 4. rezultatu.

Očitno je vsekakor nekaj narobe z Live. Še Yahoo prej najde to (AVR v prvem rezultatu, PIC v 3.jem)

Matevžk ::

Najprej malo konteksta, da se bomo prav razumeli: uporabljam Google, nikoli nisem uporabljal Live Searcha, ker pač ne menjam dobavitelja česarkoli, če mi obstoječi dobro služi, novi pa ne ponudi revolucije. Kadar sem na hitro preizkusil Live, mi je Google vrnil bolj relevantne zadetke za tisto, kar sem rabil. Ampak.

Če pa napišem PIC mi Google brez težav že v prvem rezultatu ponudi link do Microchipa, Live pa šele v 4. rezultatu.

Očitno je vsekakor nekaj narobe z Live.

In zakaj so na poizvedbo PIC bolj relevantni Microchipovi mikrokontrolerji kot pa Pravno-informacijski center (PIC)? Tebi morda, večini pa ne. Namreč:
In veliko več ljudi pozna AVR (verjetno večina na tem forumu) kot trademark podjetja Atmel kot pa tisto sr*nje, ki ga Live.com najde.

Ne boš verjel, ampak velika večina uporabnikov iskalnikov niso računalničarji. Ravno tako, kot zdaj ti, bi se lahko nek kmet pritoževal, kako je Google zanič, ker mu pod "AVR" ponuja neke čudne stroje, za katere ni niti poraba nafte na uro podana ...
lp, Matevžk

techfreak :) ::

In zakaj so na poizvedbo PIC bolj relevantni Microchipovi mikrokontrolerji kot pa Pravno-informacijski center (PIC)? Tebi morda, večini pa ne. Namreč:

Nisem iskal na slovenskem Googlu. Pod Slovenijo pa oba vrneta Pravno-informacijski center kot prvi zadetek.

Ne boš verjel, ampak velika večina uporabnikov iskalnikov niso računalničarji.

Ne boš verjel, ampak to je prej elektronika kot pa računalništvo.

Matevžk ::

Ne boš verjel, ampak velika večina uporabnikov iskalnikov niso računalničarji.

Ne boš verjel, ampak to je prej elektronika kot pa računalništvo.

Moj point je bil asociacija s slo-techom; tudi elektronika spada sem.

Tvoj point pa ... to, da ne znaš tipkati iskalnih nizov? Če veš, da iščeš PIC mikrokontroler, pač ne vtipkaš samo PIC. Ne moreš se pritoževati, da iskalnik ni našel relevantnih zadetkov, če imajo pa vendar vsi zveze z vtipkanim nizom (PIC), le različnega "okusa" so.
Pritoževal bi se lahko, če bi ti za iskalni niz PIC na vrhu prikazoval zadetke v povezavi s "picture", na primer.
lp, Matevžk

techfreak :) ::

LOL Saj to je pa ja Google. Nobeden ne ve več o meni kot pa on. Bi pa ja moral prikazovati relevantne rezultate in nekomu iz tehniškega področja ponuditi najprej to.

Matevžk ::

Če pa razmišljaš tako, pa se pri Liveu na to ne moreš sklicevati, saj, kolikor razumem, ga (in drugih MS storitev?) ne uporabljaš redno.
lp, Matevžk

techfreak :) ::

Ampak Google mi relevantne strani prikaže tudi na drugih računalnikih, kjer nisem prijavljen. Tako, da je še vseeno očitno problem pri Live in ne pri Googlu.

Matevžk ::

Live pobere tvoje regionalne nastavitve in ti najprej ponudi lokalne rezultate.
Google naredi enako, pa ti vsakič prej izbereš, da hočeš angleškega. Je tako?
lp, Matevžk

Valvoline ::

Naj se cvrejo v peklu, bog jim morda lahko odpusti za IE8, jaz jim ne bom nikoli...


Ne razumem?


IE8 si nemalokrat namisli, da povezava ni na voljo, ceprav je.

:)
A še kdo sploh uporablja zasranega IE zej k so opcije ala firefox,opera,gogle chrome...

darkolord ::

Zakaj ga pa ne bi?

techfreak :) ::

Live pobere tvoje regionalne nastavitve in ti najprej ponudi lokalne rezultate.
Google naredi enako, pa ti vsakič prej izbereš, da hočeš angleškega. Je tako?

Ja. Ampak lokalnih rezultatov nočem, ker sta AVR/PIC tuja.

Preprosto je zaenkrat Live storitev ena izmed tistih, ki jih je MS zasral. Z nakupom Yahooja bi bilo verjetno mogoče, da bi jim tudi to uspelo ...

Če pa že tako kritiziram pa lahko povem, da sem zelo zadovoljen z WLMjem, SkyDriveom in MSN.com.

Matevžk ::

Ja. Ampak lokalnih rezultatov nočem, ker sta AVR/PIC tuja.

AVR je tuj, ja, gre za pobiralec krompirja. Drugi pa ni tuj, sva že ugotovila.
lp, Matevžk

techfreak :) ::

Ja drugi vsekakor ni slovenski, torej je tuj.

Matevžk ::

Pravno-informacijski center je slovenski. Kako je potem lahko tuj?
Poleg tega mi Google kot prvi zadetek prav tako vrne Pravno-informacijski center. Kar je pravilno, saj sem vendar Slovenec in je to razvidno iz regionalnih nastavitev. Če bom iskal PIC mikrokontrolerje, bom vtipkal PIC Microcontroller. Ane?
lp, Matevžk

MrStein ::

Matevžk:
je to razvidno iz regionalnih nastavitev

Sorry za izraz, ampak Google se poserje na tvoje (in moje) regionalne nastavitve.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Pravno-informacijski center je slovenski.

AVR je pa tuj. Si je tako težko zapomniti to?

In če iščem po slovenskem forumu mi Google najde "spam", kot so recimo forumi in strani prevedene iz ang v slovenščino. In s tistimi prevodi si žal ne morem nič pomagati ... zato pa raje iščem po straneh v angleščini.

darkolord ::

In če iščem po slovenskem forumu mi Google najde "spam", kot so recimo forumi in strani prevedene iz ang v slovenščino. In s tistimi prevodi si žal ne morem nič pomagati ... zato pa raje iščem po straneh v angleščini.
Aha, torej ker ti _Google_ slabo išče po slovenskih straneh, pač v _vseh_ iskalniki iščeš v angleščini...

techfreak :) ::

V angleščini iščem, ker:
a) mi google najde rezultate v smislu:
CAN HFSS simulira PCB antene
Zdravo, jaz sem oblikovanju PCB loop anteno za delo na 434MHz. Bom lahko uporabite za simuliranje HFSS je .. Tudi mi lahko iz robnih pogojev. ...
b) ker v slovenščini težko kaj sploh najdeš

MrStein ::

Če smo že pri temi: Kak google prepričat, da deluje v angleščini ?
Tisto z linkom "Google.com in English" (http://www.google.com/ncr) deluje le par ur (mogoče en dan), pol pa spet sili na google.si. Prej se to "držalo" nekaj časa, zdaj pa je praktično neuporabno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

DejanL15: dejstvo je, da si ti svoj način iskanja prilagodil Googlu (in njegovim slabostim) in zdaj to uporabljaš za primerjavo z ostalimi...

techfreak :) ::

Samo ena beseda je ... kako bi lahko ti prilagodil?

Tudi če napišem "AVR music" ali pa "playing music with AVR" mi Google postreže najprej z relevantnim Youtube videom ter potem še z relevantnim opisom izdelave tega, kar je na videu.

Live pa spet ne najde, vsaj ne na prvi strani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kumo ne bo Kumo

Oddelek: Novice / Ostale najave
173311 (2305) Elysium
»

Microsoft konkurira Googlovemu BigTable datotečnemu sistemu

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
143878 (2620) BlueRunner
»

Microsoft še vedno pogleduje za Yahoojem

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
62951 (2640) war-dog
»

Kakšen bo Microsoftov Kumo

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
83451 (2852) darkolord

Več podobnih tem