» »

Firefox Fennec alpha tudi za Windows Mobile

Firefox Fennec alpha tudi za Windows Mobile

engadget - Zanimivo, da je Mozillin mobilni brskalnik, Fennec, za precej redek Nokiin operacijski sistem Maemo (teče na tabletih Nokia N800 in N810) že v stadiju beta, medtem ko je verzija za Windows Mobile komaj prilezla do alpha stadija. A zanimivo, tako kot v pred-alpha stadiju, brskalnik zahteva točno določeno strojno opremo - HTCjev Touch PRO.

Vseeno Alpha 1 prinaša spremembo pri grafičnem vmesiku, ki je tokrat osnovan na CSSu, zaradi česar bo manj težav s spreminjanjem resolucij. Obenem so dodali podporo za razširitve, zdaj pa pravijo, da se bodo osredotočili na hitrost prikazovanja strani na Windows Mobile platformi.

Vse lepo in prav, ampak kaj pa ostali, HTC Touch PRO neuporabniki?

30 komentarjev

Dr_M ::

Vse lepo in prav, ampak kaj pa ostali, HTC Touch PRO neuporabniki?


In time....in time...
Ne mores ze v alpha verziji pricakovat vsega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Hja sam vseeno je čudna zahteva, da dela samo na enem mobitelu. Ko da bi alpha Firefox deloval samo na E6750 procu, na drugih pa ne.

squngy ::

Kakšno prednost pa naj bi FF mel pred opero mini/mobile?
Če nima vsaj kakšne alternative za opera link, potem ne vidim zakaj bi ga hotel imeti :/

edit: No, res pa je da opera link ne pomaga bogvekaj tistim, ki nimajo opere tudi na računalniku...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: squngy ()

PrimozR ::

Opera link?

zee ::

Predpostavljam, da bi/bos lahko potem imel enake nastavitve tako na namizni kot na mobilni verziji. Morda bodo med sabo kompatibilne tudi razsiritve (extensions).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

roli ::

Opera na mobilnih napravah je po domače povedano en crap! Ok tista za WM je še nekako (čeprav precej počasna). Jaz bi raje nek spodoben browser za symbian.
http://www.r00li.com

Dr_M ::

Ko da bi alpha Firefox deloval samo na E6750 procu, na drugih pa ne.


No, to ni cisto tako. Program je trenutno prirejen za tocno dolocen HW/SW. Telefoni imajo dosti bolj specificne stvari, kot racunalniki.
Ce pogledas samo locljivost. Vsak program je prirejen za doloceno locljivost, drugace ne dela oz dela slabo. Na racunalniku je pa popolnoma vseeno kaj imas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

squngy ::

Predpostalvjam, da bi-bos lahko potem imel enake nastavitve tako na namizni kot na mobilni verziji. Morda bodo med sabo kompatibilne tudi razsiritve (extensions).


Tako kot je že pri operi?

Opera link je sinhronizacija. Narediš account pri operi in potem vsakič, ko se prijaviš (kar preko browserja) se vsi bookmarki, preference itd. sinhronizirajo med recimo opero na laptopu in domačem PCju (ne rabiš na vsaki stvari posebaj nastavlat, narediš enkrat in je).

Dela tudi na mobilnih verzijah, tako da če jaz po 3 mesecih grem na internet z mobitelom imam gor že vse bookmarke, ki sem jih vmes dal gor doma in se mi ni treba zajebavat z URLji.

PrimozR ::

Opera na mobilnih napravah je po domače povedano en crap! Ok tista za WM je še nekako (čeprav precej počasna). Jaz bi raje nek spodoben browser za symbian.


WebS60?

roli ::

To bi bilo kaj? Razen, če misliš na Nokijin Mini Map Browser. Trenutno je ta vgrajen na Nokio 5800 edina zadeva, ki je dokaj normalna. Sicer deluje (grozno počasi), ima zmešan zoom... Pogrešam nekaj takega kot je Safari na iPhone OS.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

darkolord ::

Kaj pa Operi manjka?

Dr_M ::

Raje se uprasi kaj ji ne manjka >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

darkolord ::

Hmmm. Nič? Vse ma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Dr_M ::

Za WinMo ima kar nekaj kiksov.
Omogoca najvec 3 tabe (sicer se to da spremenit), potem se zlahka zmede, ce gres na hitro nazaj in naprej, tako da noce vec odpirat nicesar in je potrebno opero ponovno zagnat, strani odpira izmejno pocasi (ne glede na vrsto povezave), velikokrat odpira napacne linke...
Da o "polomljenin" straneh sploh ne govorim.
Sicer Opero se vedno raje uporabljam kot pa IE, ampak se vedno nestrpno cakam na nekaj uporabnega.
Na symbianu je bila Opera slabsa kot pa tisti originalni browser (od symbiam 9.2 naprej), opera mini je pa itak bloat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mtosev ::

ali fennec podpira flash?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

roli ::

Tukaj se čisto strinjam. Edini normalni mobilni browser je Safari za iPhone OS ter morda kaki Picsel browser za WM. Opera je pa počasna in dela bedarije s stranmi. Tale na symbianu je kolikor toliko samo, če bi bil hitrejši in imel boljši zoom.
http://www.r00li.com

PARTyZAN ::

Meni je na Symbianu se najbolj vsec ze prilozen brskalnik. Bi bil pa Fenneca vsekakor vesel tudi na tej platformi :).

darkolord ::

Opera Mini je ultra hitra pri nalaganju, renderiranje je pa tudi kul.

Mobile 9.7 pa bo tut mela Turbo not in praktično enak rendering engine kot desktop verzija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

destroyer2k ::

Tako za info mi povejte, ker jaz nisem gledal te stvari kaj. Ali opera podpira flash?

Dr_M ::

Opera Mini je ultra hitra pri nalaganju, renderiranje je pa tudi kul.


Povej ti to mojim telefonom. Oni pravijo drugace :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kriko1 ::

Jaz tudi uporabljam večinoma opero mini - ultra hitra, sinhronizacija z desktop različico
in prišparam pri prenosu podatkov.
V bližini wirelessa pa raje uporabim symbianov brskalnik - ima flash.

Jst ::

Glas za Opero Mini, čeprav na trenutnem telefonu, ki ga uporabljam, ne dela najbolje. Ima neke popadke. Pridem v meni in štek za nekaj sekund. Kliknem na kakšen link in spet štek za ene 5sekund. Rend strani je pa ultra hiter in mi je bolj všeč, kot Symbianov priložen brskalnik, pa čeprav ne podpira flasha.


edit: mogoče, ampak res mogoče, so se mi teli popadki začeli pojavljati, ko sem crackal telefon s HelloOX.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

samsung113 ::

Odlično.

AS50 ::

Zanimivo, da je Mozillin mobilni brskalnik, Fennec, za precej redek Nokiin operacijski sistem Maemo (teče na tabletih Nokia N800 in N810) že v stadiju beta, medtem ko je verzija za Windows Mobile komaj prilezla do alpha stadija.

ja mensezdi da je to dost logično glede na to da je Maemo veliko manj kompliciran kot windows mobile

Jst sicer prisegam na opero od nekdaj. Pa četudi brez flasha.

smihael ::

Evo tole sem natlačil na svojo Nokia 6120c
Symbian Browser
Opera Mini
Opera Mobile
Bolt
Teashark - 2 taba!
Skyfire
UCWEB
ThunderHawk

Tole pa niso brskalniki, ampak se odprejo kot samostojne aplikacije torej z njimi tudi dostopam do neta:
(Google, Gmail, GMaps)
(Mobile Skype, Mobile Meebo)
(Facebook)
(Najdi.si zemljevidi)
(Mobilna TV)
+...

Potem mam pa še Putty .) in se na kšn ssh zvežem in lynx-a uporablam :P

Toraj ponavadi imam 16 raličnih povezav odprtih ;(

jaz bi si res lako omislil internet neomejeno ...
-----------
Update: aja pa zdaj delam na Arora (qt) portu za s60 :P samo bo trajal ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smihael ()

PrimozR ::

Čak, kako da fak ti ne zmanjka RAMa če tole poganjaš vse naenkrat?? Meni zateži pri že malo večjem PDFju.

BaRtMaN ::

+1

Meni ponavadi zateži že, če obiščem kakšno večjo spletno stran, npr. že mali oglasi na slo-techu požrejo RAM.

Dr_M ::

Ce imas 128MB rama, se ze da kaj nardit :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

r0ker ::

wannabe post mihas?

PrimozR ::

Ce imas 128MB rama, se ze da kaj nardit :)


6120 c ga ima manj. Mislim da v rangu 40 MB.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Touch screen telefon

Oddelek: Kaj kupiti
223394 (2084) teaaa_
»

Nakup mobitela

Oddelek: Mobilne tehnologije
275089 (4022) Lonsarg
»

kateri mobitel s qwerty tipkovnico?

Oddelek: Mobilne tehnologije
113284 (3091) Lonsarg
»

Android 2.1 za Droid, Hero, hekanje Droida

Oddelek: Novice / Android
196314 (5451) poweroff
»

Firefox Fennec alpha tudi za Windows Mobile

Oddelek: Novice / Windows Mobile
304210 (3031) PrimozR

Več podobnih tem