» »

Brezplačen Cisco CCNA tečaj

Brezplačen Cisco CCNA tečaj

Slo-Tech - V podjetju NIL bodo v času od 16.03.09 do 20.03.09 organizirali Cisco CCNA tečaj, ki bo za študente brezplačen. Študentom nudijo enkratno priložnost - v 14 dneh vas pripravijo na Cisco Certified Network Associate certifikacijo.
Rok za prijave je 28.02.2009. Število mest na tečaju je omejeno. Prijavnica ter podrobne informacije o samem tečaju so dostopni na spletnih straneh.

30 komentarjev

Testman42 ::

Dost dobr zanje :D
Jest sem pa dijak pa morm za to stvar plačat 30 €
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Tilen ::

Vsekakor pohvalno, ne vem pa od kod je skupni čas 14 dni?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tilen ::

Program CCNA bo potekal v NIL-ovem šolskem centru v Ljubljani, od 16. do 20. marca 2009, in bo za študente brezplačen.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SunCell ::

Drugi del tečaja res poteka v omenjenem terminu. Prvi del tečaja pa se opravi v e-learning obliki z remote dostopom do cisco opreme, za katerega je pravtako predviden en teden. Tisti z malo več predznanja bodo lahko prišli čez prvi del sicer hitreje kot v tednu dni, saj gre za osnovni tečaj, ki štarta od začetka. Sicer pa.. Tilen: klikni na link.. vse piše ;)

st0n3 ::

kok mors pa pol placat za certifikat, ce prau razumem je to sam "trening"
c-c-c-c

Pimoz ::

0€...cisco ni prasica glede teh stvari :)
škoda ker ga že imam :/

cyber_killer ::

Brezveze certifikati, sam za okras sluzijo, vem iz lastnih izkusenj.

SunCell ::

0€...cisco ni prasica glede teh stvari :)
škoda ker ga že imam :/

Za opravljanje izpita za pridobitev industrijska certifikata to ne čisto držalo. Certifikat se piše v izpitnih centrih VUE, kjer te olajšajo za protivrednost 250$ (+30$, ki ti jih vzamejo ponavadi slovenski izpitni centri).
Si pa Pimoz imel v mislih verjetno opravljanje akademskega certifikata, kjer dodatnih stroškov ni. Se pa cene tečajev networking akademije gibljejo okoli 1000(studenti)/2000€, industrijski tečaji CCNA pa stanejo okoli 2500€+.

sobanu ::

Delam prvi del in mi je super, saj pokrpaš luknje v znanju, pa še poceni je za nas dijake :)

Goldee ::

Eno je šolanje, drugo pa je polaganje izpita. Na link se mi ne da klikat, je pa iz naslova razbrati, da gre samo za tečaj. Se pravi, priprava na izpit. Sam izpit je potrebno plačati in sicer 150€, oz. vsaj toliko je bil, ko sem ga jaz opravljal.

In ne drži, da so Ciscovi certifikati samo za okras. Cyber_killer, ne trosi buč. Govorimo vendarle o Ciscu. CCNA je wanted certifikat, še bolj wanted pa je CCNP ali CCIE, vendar je teh le peščico v Sloveniji (in večina te peščice je na NILu).

Drugače pa zelo zanimivo za vse tiste, ki bi radi naredili CCNA, pa ne morejo testirati svojega znanja v živo, predno gredo na izpit.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Veron ::

nevem, sam ponavadi zraven tečaja sodi tudi zaključni izpit? Predvidevam, da je izpit v sklopu "brezplačno za študente"

Goldee ::

Program CCNA bo potekal v NIL-ovem šolskem centru v Ljubljani, od 16. do 20. marca 2009, in bo za študente brezplačen.

To je samo tečaj, izpit je treba opraviti v Pearson VUE ali Prometric certified izpitnih centrih, NIL pa to ni. Vsaj da bi js vedel ne. Izpit se lahko opravlja recimo na LC Unistarju, S&T-ju, Avtenti itd.
Kot je napisal SunCell, cena izpita je 250$ (+stroški).

Če se bo kdo odločil za ta tečaj in potem za izpit predlagam tudi knjigo CCNA Study Guide by Todd Lammle, 6. edicija, 1100 strani.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

steev ::

Prejšnje leto sem dela CCNA1 (Networking for home and small buisness pomoje). Je to isto? Če sem prav razumel, je to nekaj drugega, pa rajši tukaj prašam.
:|

sword ::

Ne, gre za isto stvar, ampak je v tvojem primeru, ki ga je pod sponzorstvom Telekoma in drugih podjetij izvajalo podjetje Aktivno po slovenskih srednjih šolah, to le prva stopnja. Nadaljuje se potem do CCNA Discovery 4. Če maš skupaj povezano se tečaj opravi v enem letu (lekcija enkrat na teden), nakar greš pisat enak test, medtem ko je to pri NILu zelo strnjeno na kratko časovno obdobje.

Osebna nota: Katero znanje ti bo dlje ostalo je jasno ...

steev ::

Se pravi, če naredim še ostale 3 CCNAje, bom na istem, kot če bi šel na ta tečaj.
:|

Goldee ::

CCNA se lahko dela na 3 načine:
-ali delaš dva izpita - ICDN1 + ICDN2 = CCNA;
-ali delaš preko fakultete, tam imaš 4 izpite. Ko narediš zadnjega dobiš CCNA certifikat. (verjetno najlažji način do CCNA-ja, vendar tudi najmanj "cenjen");
-ali delaš samo en izpit - CCNA 640-802;

Za izpit se lahko učiš preko Cisco Akademije, preko fakultete, ali pa udariš self-study.
Pri self-studyju plačaš samo opravljanje certifikacije, za ostale metode pa je potrebno odšteti še dodatne dinarčke (ne vem točno koliko).
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

sword ::

Hmm... sredinjski način je Goldee rahlo slabo opisal. Namreč, ko narediš vse 4 module, dobiš drugačno certifikacijo, kot če delaš po 1. ali 3. opciji. Dobiš t.i. Academy CCNA certificate, ki pa ni enak »Industrial CCNA certificate« (ki ga dobiš po 1. in 3.). Seveda je slednji "vreden" več, a snov, ki se jo učiš pri katerikoli opciji je enaka (in po mojem mnenju jo ohraniš veliko več, če se učiš za sprotne izpite, snov jemleš počasi, kokr pa en schnell kurs v 2 tednih).

Glede na to, da se učiš in znaš enako snov tudi pri razdeljenem modulu, je edin logični korak, da greš prav tako delati CNA 640-802 izpit. (Po sicer neuradnih podatkih) je tud uspešnost obeh načinov zelo različna. Po tečaju NIL naj bi Industrijski izpit naredilo manj kot 10% prijavljenih, medtem ko po CCNA Academy tečaju več kot 90%.

Drugače pa več tukaj

janco ::

Mene pa zanima, kaj naj bi se na tem izpitu naučil. Je veliko pridobljenega znanja uporabnega v domačem omrežju ali je poudarek bolj na profesionalnih Cisco sistemih?

Goldee ::

Hmm... sredinjski način je Goldee rahlo slabo opisal. Namreč, ko narediš vse 4 module, dobiš drugačno certifikacijo, kot če delaš po 1. ali 3. opciji. Dobiš t.i. Academy CCNA certificate, ki pa ni enak »Industrial CCNA certificate« (ki ga dobiš po 1. in 3.). Seveda je slednji "vreden" več, a snov, ki se jo učiš pri katerikoli opciji je enaka (in po mojem mnenju jo ohraniš veliko več, če se učiš za sprotne izpite, snov jemleš počasi, kokr pa en schnell kurs v 2 tednih).

Glede na to, da se učiš in znaš enako snov tudi pri razdeljenem modulu, je edin logični korak, da greš prav tako delati CNA 640-802 izpit. (Po sicer neuradnih podatkih) je tud uspešnost obeh načinov zelo različna. Po tečaju NIL naj bi Industrijski izpit naredilo manj kot 10% prijavljenih, medtem ko po CCNA Academy tečaju več kot 90%.

Drugače pa več tukaj


Okej to s fakulteto nism vedu, ker js sm naredu industrijskega.
Ti bom pa tako reku - en kolega na firmi ma ta Academy CCNA certifikat, pa mu znanje precej škripa. Zatakne se mu že pri nastavljanju gesla za VTY linijo na routerju recimo :-)

Je pa res, da je osip na "pravem" CCNA izpitu velik, saj je kriterij za uspešno opravljen izpit precej visok, praktično je treba vse znati. Dovoljeni so le kaki manjši kiksi.

@jancoo
Če te zanima, kaj naj bi znal, potem ko narediš CCNA:
Cisco Certified Network Associate (CCNA®) validates the ability to install, configure, operate, and troubleshoot medium-size route and switched networks, including implementation and verification of connections to remote sites in a WAN. CCNA curriculum includes basic mitigation of security threats, introduction to wireless networking concepts and terminology, and performance-based skills. This new curriculum also includes (but is not limited to) the use of these protocols: IP, Enhanced Interior Gateway Routing Protocol (EIGRP), Serial Line Interface Protocol Frame Relay, Routing Information Protocol Version 2 (RIPv2),VLANs, Ethernet, access control lists (ACLs).

Drugače povedano - dobiš prave osnove. Trdno podlago. Da, znanje je zelo uporabno. In ne samo na Cisco sistemih, tudi nasplošno. Saj "IP" je vendarle "standard".
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

marko20 ::

CCNA niti zdalec ni lahek...

Se bos mogu dobro spoprijateljit z Ciscom :D

sword ::


Okej to s fakulteto nism vedu, ker js sm naredu industrijskega.
Ti bom pa tako reku - en kolega na firmi ma ta Academy CCNA certifikat, pa mu znanje precej škripa. Zatakne se mu že pri nastavljanju gesla za VTY linijo na routerju recimo :-)

Je pa res, da je osip na "pravem" CCNA izpitu velik, saj je kriterij za uspešno opravljen izpit precej visok, praktično je treba vse znati. Dovoljeni so le kaki manjši kiksi.


Seveda je vse odvisno od posameznika - če ima Academy cetrifikat pomen, da nikoli ni šel skupaj sestavljat znanja vseh 4 modulov, morda se je prešvercal čez tiste izpite itd.

Če mu pri vty šteka, je kr huda ... (conf ter, vty 0 4, password xyz, login, exit) ;).

rokp ::

Kdo po pa "line" napisal pred vty? (Saj vem, tipkarska napaka...)

mylo ::

industrijski CCNA ima pogoj 85% uspešnost na 55-65 vprašanjih, problemih in konkretnih rešitvah.

Imam CCNA, vendar ker ne delam v tem, sem že kar veliko stvari pozabil.

sword ::

Kdo po pa "line" napisal pred vty? (Saj vem, tipkarska napaka...)


Ajaj :|

Poldi112 ::

>Imam CCNA, vendar ker ne delam v tem, sem že kar veliko stvari pozabil.

A ga ni treba na 2 leti obnavljati?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

user427615 ::

>Imam CCNA, vendar ker ne delam v tem, sem že kar veliko stvari pozabil.

A ga ni treba na 2 leti obnavljati?


Mislm, da ga je treba po treh letih obnovit ali nadgradit s CCNP.

Sem se prijavil lani, ko sem bil še v 1. letniku, pa so me povabil na razgovor. Rekl so, sprejmejo v skupino cca.16 študentov in da majo prednost študentje zadnjih letnikov in absolventi, ker manj časa na voljo, da še kot študentje pridejo do CCNA, kot kaki mlajši...

Goldee ::

Obnavljati ga je potrebno na 3 leta.
Lahko ga obnoviš, ali nadgradiš na višjega, recimo CCNP (stopnja 3/4 po Cisco lestvici; CCNA je 2/4).

CCIE
|
CCNP
|
CCNA
|
CCENT

industrijski CCNA ima pogoj 85% uspešnost na 55-65 vprašanjih, problemih in konkretnih rešitvah.


Passing score varira med 82% in 90%. Zavisi in je random na vsakem polaganju CCNA-ja, tako kot je random tudi število vprašanj (med 55 in 65), plus to, da nekatera vprašanja niso ovrednotena, ker so testna za prihodnje verzije izpitov.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Pimoz ::

@goldee (ze precej nazaj napisano)
res je mislil sem akademskega...malo sem mimo usekal se opravičujem :/

lp primoz

Tilen ::

No, a je kdo šel? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Johnyboy7 ::

Iščem nekoga s Štajerske (od Celja navzgor), ki ima CCNA, dela v tem in ima za usposabljanje (v smeri CCNP). Če koga zanima ali ima kdo kolega v tem - prilika je resna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezplačno izobraževanje

Oddelek: Loža
132020 (1396) 111111111111
»

Brezplačno Cisco CCNA izobraževanje

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
264926 (2142) WilhelmTell
»

Brezplačen Cisco CCNA tečaj

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
306914 (4632) Johnyboy7
»

Šolanje za sistemskega administratorja

Oddelek: Šola
176268 (5691) Infinity

Več podobnih tem