» »

Crknil napajalnik, pa SATA diskov ne prepozna... :S

Crknil napajalnik, pa SATA diskov ne prepozna... :S

Surfar ::

Računalnik se je en čas nazaj občasno začel čudno obnašat. Je zamrznil, ob resetu pa ni šel naprej od biosa (tam ko šteje rame)... Ko sem ga večkrat resetiral, je včasih prišel v visto. Včeraj pa je crknil čisto... Nisi ga spravil od bios screena, pa sem ga ugasnil in pustil pod atx napetostjo. Čez pol ure sem prišel v sobo in je iz napajalnika smrdelo po zažganem. Na gumb vklop se ni več odzival (itak...) Tako sem danes kupil nov napajalnik, upal da se bo prižgal. In se je.. Ampak se ustavi pri bios screenu, ko išče SATA diske. Napiše SATA1 found, pa se ne premakne kam. Ko odklopim SATA disk, gre naprej na boot iz cdja. Ok, si rečem, bom poizkusil dat navadni ATA disk... Pa zadeva dela. Pride v windowse, vse ok... Ko pa priključim še SATA, pa ne gre od biosa kjer najde disk. Tudi v biosu not, ne zazna SATA disk... Kaj bi bilo lahko narobe?

Ali je kaj narobe s plato, ali pa z diskom? Enkrat mi je celo našlo SATA disk, a je samo napisola FOUND SATA1 WD640... pa se ustavlo... Aja, pa še to, tudi ko menjam SATA priključke od 1 do 4, je isto sranje... Please help!

DJ MartiNi ::

Če probaš kak drug disk na sata pa dela?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

jan01 ::

Najbrž je napajalnik skuril še disk. Že videno

st0jko ::

Si probal disk v kaki drugi kišti?
keks?

jimyboy ::

Če si imel LC nič čudnega, da še gre kaj zraven ko crkne.;(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjal ohišje zdej pa ne dela?

Oddelek: Pomoč in nasveti
261734 (1378) mkonci
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402290 (1653) PIII850
»

SATA disk ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
191859 (1526) madviper
»

V čem je problem?

Oddelek: Operacijski sistemi
51682 (1564) andrej_brucek
»

NF7-S piskanje

Oddelek: Strojna oprema
8861 (634) tec

Več podobnih tem