» »

Nujno potrebujem pomoč!

Nujno potrebujem pomoč!

maticHeek ::

Lp!
Imam Acer aspire 5520G,do sedaj sem imel inštalirano visto in vedno ko sem formatiru je blo ql,danes sem pa hotel dati gor xpeje in pride vse lepo do tega da se bodo instalirali in nato mi ugasne računalnik!!!ZAKAJ????? morda mogoče kdo ve???mi je kaj crknalo ali kaj podobnega??..PROSIM na cimprejsnje odgovore. Zahvaljujem se vam ze v naprej za vas trud. Lp:'(

Kekec ::

Zjeban cd? Si probal katerega drugega!

maticHeek ::

Sem probal ze 3 windowse. Ampak se vedno nic. Tudi visto sem dal notri pa pride isto kot sem zgoraj vpisal,pa vrze ven :(

5er--> ::

Je pc navit?

opeter ::

kako pa naviješ prenosnika?

maticHeek: namesti tisti sistem, katerega si dobil zraven računalnika.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

maticHeek ::

Pc ni bil nikoli navit in nic.Drugace pa ko sem kupil comp , je bila gorih vista home edition. Ampak sedaj mi se to ne gre...ko sem jo dol potegnil. Tak da res nevem kaj bi lahko bilo :(

Kekec ::

Je v Biosu kakšna zaščita?

maticHeek ::

Hmm..to pa nebi vedu...!Ki se to pogleda?..drugace pa mislim da bi mi ze prei zagnjavlo ce bi bilo to,no nevem,ko se ne spoznam neki velik nato :)

Kekec ::

No verjetno ce se nisi nič igral po biosu potem ni v tem težava so pa bili problemi ko je imel bios neko "ala" protivirosno zascito proti spremenjanju in se je zgodilo da nisi mogel naloziti OS-a, dokler nisi onemogoču tega!

Lahko pa da gre pri tebi za kakšno hardwersko težavo, je še pod garancijo?
lp

maticHeek ::

Aja...no potem pa tako :)

Ja računalnik je še pod garancijo, tako da bom kr že 2-gič lepo odnesel nazai v big bang :)..hvala ti za trud.. LP

boysta ::

Jaz sem pred 2 dnevoma se spopadal z isto oz podobno težavo! Nalagal sem xp je 2002 sp2 pa preden daš F8 tipko da lahko nastaviš particije je ven vrglo!Kasneje sem šel v biose pa našel napako..Napaka je bila sledeča:
A-sata or ATA- disable/enable sepravi da je blo nastavljeno na A-sata enable namesto ATA..Ko sem to naredo je vse šlo kot po maslu..Samo da je razlika v leptopu tvoj acer - moj je HP 6008s vrjetno je kaka takšna "Muha"Če pa si navijo Leptopa pa daj vse v bijosih restore to factory defoult..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boysta ()

bluefish ::

ah, tale "problem" je že dolgo rešljiv. Kot omenjeno je v BIOSu le potrebno poiskati opcijo SATA Native Mode (odvisno od proizvajalca čipa) in jo onemogočiti.

mtosev ::

kako pa naviješ prenosnika?

maticHeek: namesti tisti sistem, katerega si dobil zraven računalnika.

Clockgen, SetFSB,..
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

maticHeek ::

Sedaj mi je ze prisel windows na 37 min in mi vrze ven :(...nevem kaj se naj nardim....to SATA pa niti ne najdem :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monitor nima signala

Oddelek: Pomoč in nasveti
271283 (1021) MIHAc27
»

Acer Aspire 5315 wireless driver

Oddelek: Omrežja in internet
3410507 (4495) amigo_no1
»

Linux Linpus zamenjati z Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
455588 (4009) gregor3000
»

Abit NF-7s v2.0: Nastavitve BIOS-a za bootanje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
122697 (2574) jELKO
»

Racunalnik vrze blue screen - overclock???

Oddelek: Navijanje
341503 (1208) Pyr0Beast

Več podobnih tem